Новини навчального відділу

На виконання листа Міністерства освіти і науки від 22.12.2017р. "Щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх" для вирішення питань, що стосуються збереження життя та здоров'я, а також захисту прав та інтересів курсантів та студентів коледжу звертатися до заступника начальника коледжу з виховної роботи Удовиченка Володимира Юрійовича

 

ОГОЛОШУЄТЬСЯ НАБІР БАКАЛАВРІВ!

Кременчуцький льотний коледж Національного авіаційного університету успішно пройшов ліцензування за першим бакалаврським рівнем в Міністерстві освіти і науки України та отримав дозвіл на підготовку за наступними спеціальностями та спеціалізаціями:

Галузь знань

Спеціальність

Спеціалізація

27 Транспорт

272 Авіаційний транспорт

Технічне обслуговування та ремонт повітряних суден і авіадвигунів

Технології робіт та технологічне обладнання аеропортів

14 Електрична інженерія

141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

Електромеханіка

07 Управління та адміністрування

073 Менеджмент

Менеджмент організації транспорту та логістика

За кожною спеціальністю є можливість проходження військової кафедри та отримання військового звання молодший лейтенант.

Прийом документів розпочинається з 12 липня. Підготовка фахівців зазначених спеціальностей буде розпочата з 01 вересня 2018 року. Термін навчання на базі 11 класів — 4 роки, на базі диплому молодшого спеціаліста — 2 роки.

ОЛІМПІАДА З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "ЗАСОБИ ЗАПРАВЛЕННЯ ПММ"

15 березня 2018 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Засоби заправлення ПММ». Відповідальний за проведення олімпіади викладач циклової комісії ПММ Нальотова Наталія Ігорівна. В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТПМ-41 Супрун А.С., Єрмачкова В.В., Миколенко К.Ю., Гарець К.О. та навчальної групи ТПМ-42 Сухінін Д.С., Зєлєнін С.В., Ковальо І.О., Пасат В.В. , які навчаються за спеціальністю 5.07010303 «Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами».

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Засоби заправлення ПММ» стали наступні курсанти:

- Супрун Анна Сергіївна (навчальна група ТПМ-41) — І місце;

- Сухінін Денис Сергійович (навчальна група ТПМ-42)— ІІ місце;

- Єрмачкова Вікторія Віталіївна (навчальна група ТПМ-41) — ІІІ місце.

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Нальотова Н.І.
Голова циклової комісії Реута А.В.

ЗАХІД З НАГОДИ РІЧНИЦІ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т.Г. ШЕВЧЕНКА

9 березня минає 204 роки від дня народження Т.Г. Шевченка. Напередодні цього дня дорослі і діти йдуть до пам’ятника великого Кобзаря, щоб почитати його вірші, покласти квіти, вшанувати пам’ять славного сина українського народу. На сьогоднішній день у світі налічується 1384 пам’ятники Тарасу Шевченку. Із них 128 за кордоном — у 35-ти державах. В нашому місті Кременчук урочисте відкриття пам’ятника Т.Г. Шевченку відбулося до дня перепоховання поета — 22 травня 2004р.

Курсанти та студенти КЛК НАУ також вирішили долучитися до цього урочистого дня. Викладачі Гардаш В.В. та Чередник С.О. разом з головою циклової комісії української та іноземної мов Чижовою Л.І. організували та провели тематичний захід, присвячений генію українського народу, великому патріоту України, її Пророку. Урочисті збори було проведено біля пам’ятника Т.Г. Шевченку.

Зі вступним словом до присутніх звернулася голова циклової комісії української та іноземної мов Чижова Л.І., яка наголосила, що пошана та вдячність наповнюють наші серця, бо Тарас Шевченко — не тільки співець України, він митець на всі часи, на всі віки для всіх людей на землі.

Викладач Гардаш В.В. продовжила розповідь про нашого земляка і підкреслила, що ми пишаємось ним і прагнемо бути достойними його нащадками.

Коли в душі моїй тривога,
Коли в душі пекельний щем,
Іду до нього до живого,
У всесвіті віршів й поем
І в дощ, і в сніг карбую кроки
І чую, дивлячись в блакить:
Реве та стогне Дніпр широкий.
Щоб розбудити всіх, хто спить. 
 
 

Викладач Чередник С.О. нагадала про тяжку Тарасову долю, про випробування, які все ж таки не зломили його, не перемогли його віри в Україну, в її народ. Ведучі курсант групи ТЕ-12 Задорожний К.С. та студентка групи ООТ-11 Середня В.В. з вірою в серці в краще майбутнє зачитали цитати з творів поета, його заповіти — мрії для кожного українця. Курсанти групи ТЕ-11 Галата А.Ю., Білозьоров В.О., Омельченко В.М. виразно продекламували свої улюблені рядки з поезії Шевченка. В заключній частині було залучено всіх присутніх до прочитання поезії Шевченка “Заповіт”. Курсант групи ТЕ-11 Федоров Д.Є. читав по фразі із найвідомішого вірша, а одноголосне відлуння линуло у відповідь.  В знак пошани, вдячності, яка розквітає в мільйонів людських сердець, збуджена творами Шевченка, курсанти та студенти КЛК НАУ поклали квіти до підніжжя пам’ятника Т.Г. Шевченка. Минуло багато років з дня народження Т.Г. Шевченка, але й сьогодні як живий говорить він із своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне. І на оновленій землі, над ланами, широкими полями, вільними містами і селами як весняні води могутнього Дніпра линуть вічно живі в народі слова великого Кобзаря.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, скрізь століття
І голос твій нам душі окриля.
Встає у новій красі скрізь лихоліття
Твоя, Тарасе, звільнена земля.
Викладач української мови та літератури  В.В. Гардаш
Викладач зарубіжної літератури  С.О. Чередник

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "АВІАТОР"

Всеукраїнський проект "Авіатор" 2018, який проводить благодійний Фонд Бориса Колеснікова підходить до свого завершення. Три конкурсанти з Кременчуцького льотного коледжу опинилися за крок до фіналу: Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-41), Полевода Данило Вадимович (навчальна група ТЕ-42), Смирнов Кирило Андрійович.

01 березня 2018 року відбувся третій етап конкурсу, на якому конкурсантам потрібно було відповісти на питання з основ авіації — теорія та історія галузі. Участь в ньому взяли Рибченко Данило Віталійович, Смирнов Кирило Андрійович. 

Бажаємо всім учасникам конкурсу перемоги!

ОЛІМПІАДА З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ 

26.02.2018р. у КЛК НАУ відбулася Олімпіада з української мови серед студентів та курсантів 2 курсу. У заході взяли участь:

- Пєшкова М.О., студентка групи БО-21;
- Теплякова Н.О., студентка групи БО-21;
- Власенко О.В., студентка групи БО-21;
- Білявська А.В., студентка групи ООТ-21;
- Ткачова С.М., студентка групи ООТ-21;
- Гундер А.М., курсант групи ТПМ-21;
- Стринжа Б.А., курсант групи ТМ-22;
- Масляний Д.В., курсант групи ТМ-22;
- Бова В.В., курсант групи ТМ-21;
- Чорний М.М., курсант групи ТЕ-21;
- Гаврюк О.А., курсант групи ТЕ-22;
- Телешун В.Я., курсант групи ТМ-21;
- Загорулько В.І., курсант групи ТМ-21.

Викладач української мови і літератури Савченко О.А. у своєму вступному слові наголосила на святкуванні Міжнародного дня рідної мови як у всьому світі, так і в Україні. Письмова робота складалася з 31 завдання, на які потрібно було дати одну правильну відповідь, а у 5 завданнях потрібно було встановити відповідність. 

Переможцями стали:
- курсант групи ТПМ-21 Гундер А.М. (31,5б.);
- студентка групи БО-21 Теплякова Н.О. (31б.);
- курсант групи ТЕ-22 Гаврюк О.А. (30б.) 

Вітаємо переможців, бажаємо подальших успіхів!

Викладач української мови і літератури О.А.Савченко

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ  ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН ТА ІНФОРМАТИКИ

У період з 19 по 23 лютого 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету проходили заходи,які не тільки привернули увагу курсантів та студентів,а й дозволили їм проявити свої знання, вміння,розширити кругозір,і що важливо отримати бонуси та додаткові бали з математики, фізики, інформатики. Тиждень циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформатики «У світі точних наук» проходив під девізом “Тисячі шляхів ведуть до помилки, але лише один - до істини".Його програма передбачала популяризацію науки шляхом конкурсів, інтелектуальних турнірів,цікавих позаурочних заходів.

«Математика – це мова, на якій написана книга природи» - такий епіграф був влучно підібраний організаторами першого дня тижня понеділка,який розпочався флеш мобом та конкурсом стіннівок «Видатні математики»(відповідальна  викладач Гусарова О.В.),а також була проведена олімпіада з дисциплін  «Математика» та «Вища математика» (відповідальні викладачі Назаренко Н.П., Подгорних Н.В., Семенов В.О.).

Переможцями олімпіади з дисципліни «Математика» стали:
І місце – Артеменко Кирило Олександрович ( курсант групи ТМ-12);
ІІ місце – Цонінець Аліна Володимирівна ( студентка групи БО-11).
 
з дисципліни «Вища математика»:
І місце – Смаглій Вероніка Олегівна ( курсант групи ТПМ- 21);
ІІ місце – Фуцур Аліна Романівна  ( курсант групи ТПМ- 21);
ІІІ місце – Гундер Антон Миколайович ( курсант групи ТПМ-21).
 
У конкурсі стіннівок “ Видатні математики ” переможцями стали:
І місце – Остапчук Валерія Володимирівна (студентка групи ООТ-21);
ІІ місце -  Нішта Ілона Ігорівна ( студентка групи БО-11);
ІІІ місце – Литовченко Марія Василівна (студентка групи БО-11).

 

«Комп’ютер – потрібен, щоб служити людині» - вислів Г.Метьюсону розкриває суть другого дня тижня. Цікаво і змістовно був проведений Web-квест практикум з використанням QR кодів викладачем інформатики Грибановою С.А. в групі ООТ-21 .  Викладачами інформатики Борисенко О.М. та Котляровим К.Г. проведена олімпіада з дисципліни «Інформатика» та  організований пошуковий турнір «Інформація навколо нас» між групами ТМ-11,ТМ-12,ТПМ-11, в якому перемогу здобули:

Курінний Євгеній Олександрович (курсант групи ТМ-12);
Кириленко Ростислав Володимирович (курсант групи ТМ-11);
Нурмухаметов Артем Евгенійович (курсант групи ТМ-11);
Гапон Євгеній Дмитрович (курсант групи ТМ-11);
Куницький Олександр Русланович (курсант групи ТМ-12)
 
В олімпіаді з дисципліни “Інформатика ” переможцями стали:
I місце —  Курінний Євгеній Олександрович  (курсант групи ТМ-12);
II місце —  Покутній Віталій Олегович  (курсант групи ТМ-11);
III місце —  Медвєдєв Ігор Ігорович (курсант групи ТЕ-11); Вершеня Євгеній Віталійович (курсант групи ТМ-11).

Слова Г. Галілея «Фізика написана у великій книзі, яка завжди відкрита у нас перед очима, - я маю на увазі Всесвіт…..»,  стали девізом середи,яка  проголошена днем фізики. В цей день була проведена олімпіада з дисципліни «Фізика»,переможцем якої став Задорожній Кирило Сергійович ,курсант групи ТЕ-12, а також - усний журнал «Галерея видатних фізиків та математиків»,на якому курсанти та студенти першого курсу підготували повідомлення, відеопризентації ,відеоролики під керівництвом викладачів Москалика В.М.,Пилипенко Л.М.,Назаренко Н.П.Дякуємо за участь у заході  Бабак Дарину Олександрівну,Цвелих Єлизавету Олегівну (студентів групи БО-11), Даниленку Юрію Вікторовичу , Зимогляду Андрію Миколайовичу, Кунцьо Артему Андрійовичу (курсантів групи ТЕ-12), Шліхар Тетяну Віталіївну, Агаркову Марину Максимівну (курсантів групи ТПМ-11), Середню Валерію Вадимівну ( студентку групи ООТ-11).

У четвер проводився конкурс селфі «Я люблю вчитися»,активною учасницею якого стала Цибульська Валерія Валеріївна ,студентка групи ООТ-11. Насиченим,змістовним і результативним став тиждень циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформатики. Адже зацікавленість і високі знання – це те,що сприяє формуванню майбутнього фахівця.

Завершився Тиждень підбиттям підсумків та нагородженням переможців грамотами і листами подяки.

Голова циклової комісії  ФМІ Пилипенко Л.М.

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ЕСУ

19 лютого 2018 року відбулося урочисте відкриття тижня циклової комісії Енергозабезпечення і систем управління, на якому були присутні викладачі циклової комісії та курсанти навчальних груп. З привітальним словом до курсантів звернувся голова циклової комісії ЕСУ Волканін Євген Євгенович та зачитав план проведення заходів протягом цього тижня.

Олімпіада з дисципліни «Зв`язок»

19 лютого 2018 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії «Енергозабезпечення і систем управління»  серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни «Зв`язок». Олімпіаду організував та провів викладач Стущанський Юрій Васильович.

В Олімпіаді з дисципліни «Зв`язок» взяли участь курсанти відділення льотно-технічних спеціальностей:
Яковлев Олег Русланович, курсант навчальної групи ПБ-21;
Савчук Ігор Русланович, курсант навчальної групи ПБ-21;
Бабин Юрій Анатолійович, курсант навчальної групи ПМ-21;
Омельченко Богдан Олегович, курсант навчальної групи ПБ-21;
Боярко Володимир Миколайович, курсант навчальної групи ПМ-11;
Клименко Володимир Валерійович, курсант навчальної групиа ПМ-11;
Левченко Іван Олександрович, курсант навчальної групи ПБ-21.

Переможцями стали:
1 місце – Яковлев Олег Русланович, курсант навчальної групи ПБ-21;
2 місце – Савчук Ігор Русланович, курсант навчальної групи ПБ-21;
3 місце – Бабин Юрій Анатолійович, курсант навчальної групи ПМ-21.

Олімпіада з дисципліни «Електротехніка та електроніка»

21 лютого 2018 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії «Енергозабезпечення і систем управління» серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни «Електротехніка та електроніка». Олімпіаду організував та провів викладач Голованов Сергій Леонідович.

В Олімпіаді з дисципліни «Електротехніка та електроніка» взяли участь курсанти відділення льотно-технічних спеціальностей:
Васильєв Денис Олександрович (навчальна група ТМ-21);
Коваль Іван Михайлович (навчальна група ТМ-21);
Тірон Владислав Олегович (навчальна група ТМ-21);
Макарчук Єгор Олегович (навчальна група ТМ-21);
Норін Василь Володимирович (навчальна група ТМ-21);
Рижій Євгеній Володимирович (навчальна група ТМ-21);
Козир Максим Олегович (навчальна група ТМ-22);
Іванко Дар’я Миколаївна (навчальна група ТМ-22);
Нацаєв Андрій Олегович (навчальна група ТМ-22);
Войтаник Антон Анатолійович (навчальна група ТМ-22).
 
Переможцями стали:
1 місце – Войтаник Антон Анатолійович, курсант навчальної групи ТМ-22;
2 місце – Іванко Дар’я Миколаївна, курсант навчальної групи ТМ-22;
3 місце – Тірон Владислав Олегович, курсант навчальної групи ТМ-21.

Олімпіада з дисципліни «Авіаційні електричні машини»

20 лютого 2018 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії «Енергозабезпечення і систем управління»  серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни «Авіаційні електричні машини». Олімпіаду організував та провів викладач Волканін Євген Євгенович.

В Олімпіаді з дисципліни «Авіаційні електричні машини» взяли участь курсанти відділення авіоніки:
Пономаренко Олександр Анатолійович (навчальна група ТЕ-31);
Рижик Михайло Миколайович (навчальна група ТЕ-31);
Скарецький Євген Васильович (навчальна група ТЕ-31);
Чепінога Роман Олександрович (навчальна група ТЕ-31);
Старушко Євгеній Михайлович (навчальна група ТЕ-31);
Криворучко Роман Валерійович (навчальна група ТЕ-31);
Телик Тарас Вячеславович (навчальна група ТЕ-31);
Новохатько Максим Сергійович (навчальна група ТЕ-31);
Войтенко Богдан Олександрович (навчальна група ТЕ-32);
Галата  Максим Владиславович (навчальна група ТЕ-32);
Довойно Дмитро Андрійович (навчальна група ТЕ- 32);
Костенко Максим Андрійович (навчальна група ТЕ-32);
Повод Володимир Дмитрович (навчальна група ТЕ-32);
Прокопець Олександр Сергійович (навчальна група ТЕ-32);
Роменко Віктор Сергійович (навчальна група ТЕ-32).
 
 
 
23 лютого відбулося нагородження грамотами учасників Олімпіади. Переможцями стали:
1 місце – Чепінога Роман Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
2 місце – Скарецький Євген Васильович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
3 місце – Повод Володимир Дмитрович, курсант навчальної групи ТЕ-32.

Також на тижні циклової комісії «Енергозабезпечення і систем управління» було проведено конкурс на кращий плакат, пов’язаний з майбутньою спеціальністю. Найкращі роботи були відзначені листами подяки.

 
Листи подяки отримали:
- Войтенко Богдан Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-32, у номінації «Перспективні безпілотні літальні апарати»;
- Лоса Карнаух Хорхе Ілліч та Уткін Роман Ігорович, курсанти навчальної групи ТЕ-21, у номінації «Кращий дизайн»;
- Телик Тарас Вячеславович, курсант навчальної групи ТЕ-31, у номінації «Краще художнє оформлення»;
- Федоров Дмитро Євгенович, курсант навчальної групи ТЕ-11, у номінації «Інновації в авіації»;
- Чепурний Валерій Віталійович, курсант навчальної групи ТЕ-22, у номінації «Безпека в авіації»;
- Шкурат Сергій Володимирович та Павлюк Іван Олександрович, курсанти навчальної групи ТЕ-32, у номінації «Тактичні безпілотні літальні апарати»;
- Поцибай Богдан Ярославович та Горбаньов Андрій Олександрович, курсанти групи ТЕ-21, у номінації «Кращий змістовний плакат».

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії   ЕСУ  Волканін Є.Є.

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ "ЛЬОТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ПЛАНУВАННЯ"

9 лютого 2018р. було проведено  олімпіаду з дисципліни: Льотні характеристики та планування для курсантів навчальної групи ПБ-41 та ПМ-31. Відповідальні за проведення олімпіади викладачі кафедри авіаційного транспорту Турсунов А.Т. та  Бухаров Ю.В. Метою даного заходу була перевірка якості засвоєного матеріалу курсантами з дисципліни Льотні характеристики та планування. Олімпіада розпочалася вступним словом викладача Турсунова А.Т. В олімпіаді приймали участь курсанти бакалаври та молодші спеціалісти. Олімпіада проходила в один етап, де було запропоновано вирішити тестові завдання.

На олімпіаді були присутні спостерігачі (члени журі), а саме: методист Головіна Н.С.; викладач Турсунов А.Т. -  член журі; викладач Бухаров Ю.В -  член журі

За результатами проведення олімпіади було визначено переможців. Призові місця розподілились наступним чином:

І місце – Старостенко К.О.. курсант навчальної групи ПБ-41
ІІ місце — Кораблінов Є.І.  курсант навчальної групи ПМ-31
ІІІ місце —Крощенко О.О. курсант навчальної групи ПБ-41

Нагородження учасників олімпіади відбулося 15 лютого 2018р. З промовою та привітанням до курсантів, звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю.М., який урочисто вручив переможцям грамоти .

Вітаємо переможців та учасників Олімпіади з фахових дисциплін

Викладач  А.Т.Турсунов

І ЕТАПУ ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО (ХІV ВСЕКРИМСЬКОГО) ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ ТВОРЧОСТ ІМЕНІ МАРІЇ ФІШЕР-СЛИЖ «ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!», ПРИСВЯЧЕНОГО ЛЕСІ УКРАЇНЦІ

  15 лютого 2018 року в стінах Кременчуцького льотного коледжу НАУ було проведено І етап ІІІ Всеукраїнського (ХІV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці. Зі вступного слова розпочала виступ викладач української мови та літератури  Сіора Віра Валеріївна, яка пояснила призначення цього заходу та повідомила про те, що з вересня 2004 року в Україні щороку проходить Всеукраїнський (Всекримський) конкурс учнівської та студентської творчості, який організовано з метою сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки; спонукання осмислення державотворчих зусиль українського народу та його перспектив; виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

  Викладач Сіора Віра Валеріївна відмітила, що цей фестиваль-конкурс проводиться Культурно-просвітницьким центром «Sweetart–Знання» та Інформаційно-дослідним Центром «Інтеграція і розвиток» за сприяння та  підтримки Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України,  Полтавської та Чернівецької обласних державних адміністрацій, мерій цих міст, інших державних і громадських організацій .

   З вітальним словом виступив заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович, який зауважив, що коледж має пишатися  учасниками конкурсу, адже вони  справжні українці, шанувальники рідного слова, знавці бездонної скарбниці української літератури, та побажав їм успіхів і творчої наснаги! До вітального слова залучилася голова  української та іноземної мов Чижова Людмила Іванівна, наголосивши на тому, що кожен народ пишається своїми звичаями, традиціями, людьми, що його прославляють. Голова ц/к висловила  подяку всім тим, хто шанує Лесю Українку, хто шанує українське слово, хто усвідомлює, що слово української письменниці — живе, сильне, незламне, звучить із вуст молодого покоління!

     Під керівництвом викладача української мови та літератури Сіори Віри Валеріївни продовжили захід ведучі Задорожний Кирило Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-12, Цонінець Аліна Володимирівна, студентка навчальної групи БО-11. Ведучі пояснили, чому конкурс імені Марії Фішер-Слиж? Та тому, що вона -український меценат з Канади (м.Торонто). Була серед ініціаторів та підтримала в Україні ряд проектів зі створення Канадсько-Українських бібліотечних центрів, стимулювання творчих вчителів-мовників, студентів, допомоги українській церкві, запровадження конкурсів з рідної мови, а саме Всеукраїнський (Всекримський) конкурс учнівської та студентської творчості, присвячений Лесі Українці.

     Проводячи вступну частину заходу, ведучі курсант та студентка наголосили на тому, що з’явившись на рубежі двох століть і двох епох, саме творчість Лесі Українки, якій присвячено цей конкурс, стала однією з вершин української літератури. Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці. Тому до декламації поезій Лесі Українки залучилися курсанти та студенти коледжу: студентк н.гр. ООТ-11 Дяченко Аделіна Романівна, Пасічна Альона Ігорівна та Середня Валерія Вадимівна; курсант н.гр. ТМ-11 Корнієнко Данило Ігорович.

     Далі всі присутні на заході переглянули документальний фільм «Леся Українка» режисера-постановника Богдана Голені, щоб збагнути й осягти геніальність цієї людини й феномен цієї жінки. Перейшовши  до другої частини конкурсу, І етап (регіональний) якого проводиться у районних центрах і містах обласного підпорядкування серед учнів 10-11 класів, курсантів,  студентів ВНЗ І-ІІ р.а. на добровільних засадах,  викладач української мови та літератури  Сіора Віра Валеріївна повідомила, що конкурс  проходить у таких номінаціях:

написання твору за творчістю Лесі Українки;
декламація віршів поетеси;
інсценізація;
написання наукових робіт.

Курсанти та студенти Кременчуцького льотного коледжу НАУ  виявили бажання взяти участь у конкурсі в номінаціях «Твір» та «Поезія». 

1. Курсант н.гр. ТЕ-11 Мєдвєдєв Ігор Ігорович
2. Студентка н.гр. ООТ-11 Павліщева Юлія Ігорівна
3. Курсант н.гр. ТЕ-11 Лютенко Ігор Ігорович
4. Студентка н.гр. ООТ-11 Дяченко Аделіна Романівна
5. Курсант н.гр. ТМ-12 Тарасенко Владислав Романович
6. Студентка н.гр. БО-11 Литвиненко Марія Василівна
7. Курсант н.гр. ТМ-12 Курінний Єєвген олександрович
8. Курсант н.гр. ТЕ-12 Задорожний Кирило Сергійович
9. Студентка н.гр. ООТ-11  Швачка Вікторія Олександрівна
10. Студентка н.гр. БО-11 Цонінець Аліна Володимирівна
11. Студентка н.гр. БО-11 Крайчик Олена Андріївна
12. Курсант н.гр. ТПМ-11 Бука Мирослава Олександрівна
13. Курсант н.гр. ТПМ-11 Шліхар Тетяна Віталіївна
14. Студентка н.гр. ООТ-11 Середня Валерія Вадимівна

Викладач Сіора Віра Валеріївна мала за честь оголосити членів журі конкурсу, завдання якого було чесно, гідно, справедливо визначити переможців. До складу журі ввійшли:

Удовиченко Володимир Юрійович голова журі, заступник начальника коледжу з виховної роботи;
Джежелай Тетяна Олександрівна – музичний керівник;
Олефір Антоніна Василівна – завідувач бібліотеки;
Савченко Оксана Анатоліївна – викладач української мови та літератури, викладач-методист.

 

Переможцями І етапу (регіонального) фестивалю-конкурсу в номінації «Твір» за жанром «Твір-роздум» стали:
І місце - Курсант н.гр. ТЕ-11 Лютенко Ігор Ігорович
ІІ місце -  Курсант н.гр. ТЕ-12 Задорожний Кирило Сергійович;
ІІІ місце - Студентка н.гр. ООТ-11  Швачка Вікторія Олександрівна

               

  Роботи переможців будуть відправлені до Полтави для участі у заочному турі та будуть оцінені на обласному рівні. Членами журі також були відмічені твори: есе курсанта н.гр. ТПМ-11 Буки Мирослави Олександрівни, відгук курсанта  н.гр. ТПМ-11 Шліхар Тетяни Віталіївни та  поезія студентки н.гр. ООТ-11 Середньої Валеріїї Вадимівни. Тож вітаємо переможців конкурсу та бажаємо перемог на обласному рівні!!! А учасникам конкурсу, членам журі, викладачам, присутнім на заході, дякуємо, що разом з нами  долучилися до творчості прекрасної,  величної особистості Лесі Українки! Сподіваємося, що її поезія назавжди залишиться у вашому серці! І нехай скрізь вас супроводжують закличні рядки геніальної поетеси:

Берімось краще до роботи,
Змагаймось за нове життя!

Викладач української мови та літератури  В.В. Сіора
Голова ц/к української та іноземної мов  Л.І. Чижова

ДРУГИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР" 

08 лютого 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету пройшов другий етап освітнього конкурсу «Авіатор 2018» Фонду Бориса Колеснікова.

У другому етапі коледж представляли курсанти Левченко Інна Олексіївна (навчальна група ТПМ-32); Полевода Данило Вадимович (навчальна група ТЕ-42), Міщенко Богдан В'ячеславович (навчальна група ТЕ-42), Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-41), Смирнов Кирило Андрійович на перевірку рівня знань технічної англійської мови, яка вважається основною в міжнародній авіаційній спільноті.

Нагадаємо, що учасники проекту «Авіатор 2018» змагаються за поїздку на відомий авіаційний салон Фарнборо в Лондоні. 

СЕМІНАР НА ТЕМУ: "УПАВЛІННЯ БЕЗПЕКОЮ ПОЛЬОТІВ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ"

27 січня 2018 року на базі Кременчуцького льотного коледжу відбувся семінар на тему: “Управління безпекою польотів цивільної авіації”. Його учасниками були викладачі факультету Авіаційного транспорту, електроенергетики і управління та кафедр Авіаційного транспорту, Енергозабезпечення і системи управління, циклової комісії конструкції та експлуатації повітряних суден і авіадвигунів. Семінар був організований і проведений завідувачем кафедри авіаційного транспорту Кременчуцького льотного коледжу НАУ, кандидатом технічних наук, професором Давиденко Михайлом Федоровичем. 

ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ СТУДЕНТІВ

22 і 23 січня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету проводилися підсумкова атестація студентів навчальної групи ООТ-41 спеціальності 5.03030102 “Організація обслуговування на транспорті”, галузь знань 0306 “Менеджмент і адміністрування”, освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст.

Голова екзаменаційної комісії для проведення комплексного екзамену за фахом Моцаренко Ірина Вікторівна — директор ТОВ “АТП-15307” відмітила достатній рівень підготовки майбутніх фахівців.

УРОЧИСТІ ЗБОРИ З НАГОДИ ЗАВЕРШЕННЯ КАЛЕНДАРНОГО 2017 РОКУ

29 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету були проведені урочисті збори з нагоди завершення календарного 2017 року, підведення підсумків та наближаючогося святкування Нового 2018 року та Різдва Христового. З привітальним словом до педагогічних працівників коледжу звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович. Викладачі та співробітники навчального відділу були нагороджені грамотами та почесними грамотами за плідну та сумлінну працю, значний внесок у підготовку кваліфікованих фахівців.

 

ОЛІМПІАДА З ГЕОГРАФІЇ

14 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед курсантів та студентів було проведено Олімпіаду з соціальної та економічної географії світу. Олімпіаду організував та провів голова циклової комісії Старосельський Ігор Валентинович. В Олімпіаді з соціальної та економічної географії світу взяли участь:

Мєдвєдєв Ігор Ігорович (навчальна група ТЕ-11), Боряк Вікторія Петрівна (навчальна група ТЕ-12), Агаркова Марина Максимівна, Батюк Вікторія Олександрівна, Грабова Ельміра Миколаєвна, Попенко Ірина Віталіївна, Шліхар Тетяна Віталіївна (навчальна група ТПМ-11), Цонінець Аліна Володимирівна (навчальна група БО-11), Козловська Мілена Володимирівна, Пасічна Альона Ігорівна, Радько Анна Ігорівна, Середня Валерія Вадимівна, Цибульська Валерія Валеріївна (навчальна група ООТ-11)

20 грудня 2017 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.
Переможцями стали:
1 місце – Боряк Вікторія Петрівна, курсантка (навчальна група ТЕ-12)
2 місце – Мєдвєдєв Ігор Ігорович, курсант (навчальна група ТЕ-11), Цибульська Валерія Валеріївна, студентка (навчальна група ООТ-11) 
3 місце – Цонінець Аліна Володимирівна, студентка (навчальна група БО-11)
 
Листи подяки отримали:
Агаркова Марина Максимівна (навчальна група ТПМ-11)
Батюк Вікторія Олександрівна (навчальна група ТПМ-11)
Грабова Ельміра Миколаєвна (навчальна група ТПМ-11)
Козловська Мілена Володимирівна (навчальна група ООТ-11)
Радько Анна Ігорівна (навчальна група ООТ-11)
Пасічна Альона Ігорівна (навчальна група ООТ-11)
Попенко Ірина Віталіївна (навчальна група ТПМ-11)
Середня Валерія Вадимівна (навчальна група ООТ-11),
Шліхар Тетяна Віталіївна (навчальна група ТПМ-11)

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач      Старосельський І.В.
Голова циклової комісії     Старосельський І.В.

ДІЛОВА ГРА "НЕДОСКОНАЛИЙ КОНКУРЕНТ"

7 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Недосконалий конкурент»  з  дисципліни «Мікроекономіка». Ділову гру організував та провів викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:


БИКОВА Юлія Василівна

РИЛО Наталія Валеріївна

ВОВК Дарія Олегівна

ФЕДОРЕНКО Ірина Валентинівна

ВОВК Маргарита Сергіївна

ФОМІНА Оксана Ігорівна

ДЄЄВА Вікторія Вікторівна

ЧЕРЕДНИЧОК Вікторія Леонідівна

ПЕТРИК Валентина Валеріївна

ЧОРНОБАЙ Наталія Іванівна

Мета проведення: вивчення ринкового  механізму діяльності фірми – недосконалого конкурента (монополіcта). Завдання ділової гри: змоделювати взаємозв’язок відділів фірми та акціонерів. Практичне засвоєння сутності основних категорій мікроекономіки. Студенти розглянули дії відділу маркетингу, бухгалтерії, відділу праці та зборів акціонерів. Відділ маркетингу, виходячи з еластичності попиту, розраховує залежність цін і виручки від обсягу виробництва, спрямовує ці дані зборам акціонерів. Відділ праці на основі граничної продуктивності працівника, розраховує необхідну чисельність зайнятих при різних обсягах виробництва, враховуючи, що залучення нових людей монополістом збільшує зарплату внаслідок підвищення попиту на робочу силу. Це веде до зростання витрат і зниженню прибутку. Розрахунки відділу праці передаються в бухгалтерію, яка розраховує суму сукупних витрат, граничних витрат при різних планах виробництва. На основі цих даних і інформації відділу маркетингу збори акціонерів приймають рішення про найбільш вигідний план випуску продукції, ціну, чисельність зайнятих, необхідність залучення банківських кредитів. Кожний відділ виконує свої функції і складає звіт про діяльність відділу.

Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань. Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач    Н.В. Старчик
Голова циклової комісії  Ю.Г. Бескурнікова

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ КОНСТРУКЦІЇ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН І АВІАДВИГУНІВ

З  04  по 07 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії конструкції та експлуатації повітряних суден і авіадвигунів було проведено тиждень циклової комісії, присвячений Міжнародному дню цивільної авіації. У рамках тижня циклової комісії було проведено олімпіади з дисциплін «Основи теорії авіаційних двигунів», «Конструкція авіаційної техніки», «Конструкція і технічне обслуговування авіаційних двигунів», «Основи теорії автоматичного регулювання».

04 грудня 2017 року викладачем Клімовою Яною Русланівною було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Основи теорії авіаційних двигунів». В олімпіаді з дисципліни «Основи теорії авіаційних двигунів»  взяли участь:

курсанти навчальної групи ПБ-21: Омельченко Б.О.
курсанти навчальної групи ПБ-31: Товкачук М.Ю., Соломоненко В.О., Береги Я.І., Нагленко В.В., Єдин В.В., Маєв Д.В.
курсанти навчальної групи ПМ-11: Боярко В.Н., Бабин Ю.А., Клименко В.В.
 
Переможцями стали:
І  місце – Товкачук М.Ю. (навчальна група ПБ-31)
ІІ місце – Соломоненко В.О. (навчальна група ПБ-31)
ІІІ місце – Береги Я.І.; Нагленко В.В. (навчальна група ПБ-31)
 
04 грудня 2017 року викладачем Царенко Андрієм Олександровичем  було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Конструкція і технічне обслуговування авіаційних двигунів»В олімпіаді з дисципліни «Конструкція і технічне обслуговування авіаційних двигунів» взяли участь:
курсанти навчальної групи ТМ-41: Кривенко М.Д., Демчевський Я.В.,  Дудник Є.І., Мудрий М.О., Коваленко І.В., Денисенко Я.О., Закарян А.А.
курсанти навчальної групи ТМ-42: Конєв Є.В., Палаженко В.В., Цмокалюк С.С., Самохліб О.О.
 
Переможцями олімпіади стали:
I місце – Самохліб О.О. (група ТМ-42);
ІІ місце – Демчевський Я.В. (група ТМ-41); Дудник Є.І. (група ТМ-41);
               Мудрий М.О. (група ТМ-41);
ІІІ місце – Кривенко М.Д.(група ТМ-41); Цмокалюк С.С. (група ТМ-42)
 
05 грудня 2017 року викладачем Пономаренко Анатолієм Володимировичем було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Основи теорії автоматичного регулювання»В олімпіаді з дисципліни «Основи теорії автоматичного регулювання» взяли участь:
курсанти навчальної групи ТМ-41: Закарян А.А.; Коваленко І.В.; Демчевський Я.В.
курсанти навчальної групи ТМ-42: Самохліб О.О.; Цмокалюк С.С.; Войтюк О.В.; Конєв Є.В.
 
Переможцями стали:
І  місце – Коваленко І.В. (навчальна група ТМ-41)
ІІ місце – Демчевський Я.В. (навчальна група ТМ-41)
ІІІ місце – Самохліб О.О. (навчальна група ТМ-42)
 
06 грудня 2017 року викладачем Миньком Олексієм Олександровичем було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Конструкція авіаційної техніки»В олімпіаді з дисципліни «Конструкція авіаційної техніки» взяли участь:
курсанти навчальної групи ПБ-31: Горайко В.В., Маєв Д.В., Соломоненко В.О.
курсанти навчальної групи ТМ-31: Радченко І. Г., Андрусенко М.Ю.,
Дмитренко М.О., Літвінов А.Є., Назаренко Ю.В., Найда М.В., Сич Б.Д., Пучкур І.Р.
курсанти навчальної групи ТМ-32: Алєксєєва Д.А., Павков Р.А., Торяник І.А., Шерпаєв Є.О.
курсанти навчальної групи ТМ-41: Коваленко Ілля В’ячеславович, Закарян А.А., савченко О.О.
 
Переможцями стали:
І  місце – Горайко В.В. (навчальна група ПБ-31)
ІІ місце – Коваленко І.В. (навчальна група ТМ-41)
ІІІ місце – Радченко І.Г. (навчальна група ТМ-31)

07 грудня 2017 року відбулося нагородження грамотами переможців олімпіад.

 Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії  Царенко А.О. 

ОЛІМПІАДА ТА КОНКУРС СТІННИХ ГАЗЕТ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "КОРОЗІЯ МАТЕРІАЛІВ"    

7 грудня 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни “Корозія матеріалів” та конкурс стінних газет з даного напрямку. Даний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів про поняття корозії, види корозійних процесів, корозійного руйнування матеріалів, методи захисту від корозії та завдання методів боротьби з корозією на підприємствах та організаціях. В олімпіаді та в конкурсі стінних газет прийняли участь курсанти навчальної групи ТМ-22 Масляний Д.В., Литовченко О.О.,які навчаються за спеціальністю 272 “Авіаційний транспорт”, навчальної групи ТМ-31 Литвин І.О., навчальної групи ТМ-32 Гаврилець А.Ю., Корнієнко О.М, Лисенко В.В., Мельник Ф.В., які навчаються за спеціальністю “Технічне обслуговування повітряних суден і двигунів” та навчальної групи ТПМ-41 Гарець К.О., Єрмачкова В.В., Зінченко М.К., Проценко О.О., Супрун А.С., Дубова К.С., навчальної групи ТПМ-42 Пасат В.В., Зеленін С.В., Ковальов І. О., Сухінін Д.С., які навчаються за спеціальністю 5.07010303 “Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами”

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні практичних завдань, пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни “Корозія матеріалів” стали наступні курсанти:
І місце - Супрун Анна Сергіївна (курсант навчальної групи ТПМ-41);
ІІ місце - Сухінін Денис Сергійович (курсант навчальної групи ТПМ-42);
ІІІ місце - Дубова Катерина Сергіївна ( курсант навчальної групи ТПМ-41);
 
Переможцями з конкурсу стінгазет на тему “Корозія матеріалів ” стали наступні курсанти:
І місце - Єрмачкова Вікторія Віталіївна, Гарець Карина Олександрівна (курсанти навчальної групи ТПМ-41);
II місце - Литвин Іван Олександрович ( курсанти навчальної групи ТМ-31);
III місце - Пасат Вікторія Вікторівна , Зеленін Станіслав Віталійович (курсанти навчальної групи ТПМ-42);
- Масляний Данил Вадимович , Литовченко Олександр Олександрович (курсанти навчальної групи ТМ-22)

Переможцям та учасникам олімпіади, конкурсу стінних газет бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Голова циклової комісії ПММ А.В. Реута
Викладач В.М.Сиволожська  

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "АВІАТОР" 

Всеукраїнський конкурс “Авіатор” проводиться благодійним Фондом Бориса Колесникова. Він призваний підтримати курсантів технічних спеціальностей. Сто переможців конкурсу відправляться в Великобританію на Міжнародний авіасало́н Фарнборо. 11 грудня 2017 року відбувся перший етап Всеукраїнського конкурсу “Авіатор-2018”. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:

- відділення технічних спеціальностей та заочного навчання: Войтюк Олег Васильович (навчальна група ТМ-42), Жук Вікторія Юріївна (навчальна група ТПМ-32), Левченко Інна Олексіївна (навчальна група ТПМ-32);

- відділення авіаційного транспорту, електроенергетики і управління: Омельченко Богдан Олегович (навчальна група ПБ-21), Полевода Данило Вадимович (навчальна група ТЕ-42), Міщенко Богдан В'ячеславович (навчальна група ТЕ-42), Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-41), Смирнов Кирило Андрійович.

Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів на шляху досягнення висот в авіаційній галузі, щоб завдяки Вашим зусиллям авіація України зайняла провідні місця у світі!

ПРОЕКТ "Я МАЮ ПРАВО"

В межах Всеукраїнського тижня права та з метою реалізації правоосвітнього проекту «Я маю право!» 7 грудня 2017р. в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбулася зустріч з Начальником Кременчуцького відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Борщ В.О. Валентина Олексіївна розповіла про  механізми реалізації прав людини в повсякденному житті, надала практичні рекомендації з актуальних питань правничої тематики.

Курсанти та студенти коледжу змогли познайомитися з такими пілотними проектами Міністерства юстиції України як «Шлюб за добу», реєстрація народження дитини в пологовому будинку, реєстрація місця проживання новонародженого, використання апостилю при оформленні офіційних документів.

Начальник Кременчуцького відділу ДРАЦС відповіла на численні питання. Наприкінці зустрічі курсанти та студенти мали змогу ознайомитися з матеріалами юридично-інформаційної газети «Правовий вісник», брошурами та буклетами, наданими працівниками відділу ДРАЦС.

ЗУСТРІЧ З ПРОКУРОРАМИ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ МІСЦЕВОЇ ПРОКУРАТУРИ

На виконання спільного наказу, що був підписаний між Генеральною прокуратурою та Міністерством освіти і науки України «Про співпрацю та комунікацію між відомствами» 07 грудня 2017р. в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбулася зустріч з прокурорами Кременчуцької місцевої прокуратури Карабаш Юлією Олександрівною та Шайдук Вікторією Василівною. Були розглянуті основні питання стосовно видів насильства, права дітей, реагування на прояви насильства в повсякденному житті, також прокурори відповіли на численні питання курсантів. 

27  29

ТИЖДЕНЬ ПРАВА

З 4 по 8 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ проведено Тиждень правових знань, підготовлений цикловою комісією соціально-гуманітарних дисциплін (голова циклової комісії Старосельський І.В., викладач Хомяк О.В.) Проведення Тижня ставило за мету поширення правових знань серед молоді, привернення уваги курсантів та студентів до змін в законодавстві України, виховання розуміння необхідності набуття правових знань. Були проведені такі заходи:

- Лекція з використанням мультимедійної презентації «Запобігання торгівлі людьми»».
- Зустріч з спеціалістами Кременчуцького управління юстиції.
- Зустріч з працівниками прокуратури.
- Конкурс ессе на тему «Запобігання торгівлі людьми»».
- Конкурс плакатів та стіннівок на тему «Протидія торгівлі людьми»
- Олімпіада з Основ правознавства.
- Соціологічне опитування серед курсантів та студентів колледжу «Твій вільний час»
- Перегляд фільмів правничої тематики.
- Виставка літератури правничої тематики.

Завершився Тиждень підбиттям підсумків олімпіади з дисципліни Основи правознавства. Під час проведення Тижня найбільш активну участь прийняли такі курсанти та студенти коледжу: Власенко Олександра Василівна, Григін Анна Володимирівна, Новікова Діана Вадимівна, Павлов Ростислав Олегович, Пєшкова Марія Олексіївна, Рудницька Діна, Ярославівна, Теплякова Наталія Олександрівна (навчальна група БО-21), Козерло Аліна Олександрівна, Сметанко Анастасія Ігорівна (навчальна група БО-22), Середня Валерія Вадимівна (навчальна група ООТ-11), Колонтаєвська Юлія Ігорівна, Кагал Даніїл Валентинович, Лопатюк Денис Юрійович, П’ятибрат Владислав Валерійович, Савченко Катерина Олександрівна, Уйманова Анастасія Дмитрівна, Халявська Анастасія Віталіївна (навчальна група ООТ-31), Карпенко Марія Євгеніївна, Яценко Уляна Олегівна (навчальна група ООТ-41), яких було відзначено грамотами та листами подяки навчального закладу.

Голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін І.В.Старосельський

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

02 грудня 2017 року в Національному авіаційному університеті відбувся День відкритих дверей. У зв’язку з цим в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було організовано пряму трансляцію та online участь курсантів, студентів та викладачів Кременчуцького льотного коледжу. Особисто завітали до Національного авіаційного університету наші викладачі Минько Олексій Олександрович та Москалик Віталій Михайлович.

ОЛІМПІАДА З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "ХІМІЯ" ТА КОНКУРСУ СТІННИХ ГАЗЕТ НА ТЕМУ "ХІМІЯ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ"

29 листопада 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Хімія» та конкурс стінних газет на тему «Хімія та безпека життєдіяльності». Олімпіаду та конкурс організував та провів викладач Курбанов Курбан Рамазанович. Дані заходи спрямовані на розвиток пізнавальної діяльності курсантів в галузі хімії, що дозволяє аналізувати проблеми та шляхи їх вирішення при вивченні предмету.

В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТЕ-21 Уткін Р.І., Лоса Карнаух Х.І., Полив’яний В.С., курсанти навчальної групи ТЕ-22 Харченко В.В., Зайчук М.С., які навчаються за спеціальністю 173 Авіоніка та курсанти навчальної групи ТМ-21 Бова В.В., Рубцов О.В. та курсант навчальної групи ТМ-22 Гаврюк О.А., які навчаються за спеціальністю 272 Авіаційний транспорт.

В конкурсі стінгазет прийняли участь курсанти навчальної групи ТМ-21 Плужник З.І., Матусев А. О., курсант навчальної групи ТМ-22 Самойленко Р.О., курсанти навчальної групи ТЕ-21 Горбаньов А.О., Вознюк В. В., Галайдюк В.С. та курсант навчальної групи ТЕ-22 Чепурний В.В.

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні практичних завдань, пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Хімія» стали наступні курсанти:
- Харченко Володимир Володимирович (навчальна група ТЕ-22) — І місце;
- Уткін Роман Ігорович (навчальна група ТЕ-21) — ІІ місце;
- Лоса Карнаух Хорхе Ілліч (навчальна група ТЕ-21) — ІІІ місце;
 
Переможцями в конкурсі стінгазет на тему «Хімія та безпека життєдіяльності» стали наступні курсанти:
- Самойленко Роман Олександрович (навчальна група ТМ-22) — І місце;
- Плужник Захар Іванович (навчальна група ТМ-21) — ІІ місце;
- Матусев Антон Олександрович (навчальна група ТМ-21) — ІІІ місце;

Переможцям та учасникам олімпіади та конкурсу стінгазет бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Курбанов К.Р.
Голова циклової комісії ПММ Реута А.В.

ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАТИКИ

28 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету серед курсантів спеціальності «Технічне обслуговування повітряних суден і двигунів» було проведено Олімпіаду з інформатики, в якій взяли участь курсанти навчальних груп ТМ—21 та ТМ-22. Олімпіаду організувала та провела викладач циклової комісії «Фізико-математичних дисциплін та інформатики» Гусарова Оксана Василівна. 01 грудня 2017 року відбулося урочисте нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.

Переможцями стали:
І місце — Козир Максим Олегович, курсант групи ТМ-22
ІІ місце — Васильєв Денис Олександрович, курсант група ТМ-21
ІІІ місце — Масляний Даніл Вадимович, курсант група ТМ-22
 
Листи подяки отримали:
Нацаєв Андрій Олегович, курсант групи ТМ-22
Бова Віталій Вікторович, курсант групи ТМ-21
Бобров Кірілл Ігоревич, курсант групи ТМ-21
Плужник Захар Іванович, курсант групи ТМ-21
Макарчук Єгор Олегович, курсант групи ТМ-21

Дякуємо всім учасникам Олімпіади! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та особистих творчих досягнень!

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

У період з 22 по 28 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було проведено Тиждень циклової комісії загальнотехнічних дисциплін. Тиждень організували і провели голова циклової комісії Головіна Н.П. та викладачі: Сіора А.С. та Головіна Н.С. Були проведені такі заходи:

- конкурс стіннівок “Наука на службі техніки” (відповідальні: голова циклової комісії Головіна Н.П.);
- Олімпіада з дисципліни “Технологія конструкційних матеріалів” (відповідальний викладач Сіора А.С.);
- Олімпіада з дисципліни “Опір матеріалів” (відповідальна голова циклової комісії Головіна Н.П.)
- Олімпіада з дисципліни “Інженерна та комп’ютерна графіка” (відповідальна викладач Головіна Н.С.)
 
У конкурсі стіннівок Наука на службі техніки брали участь:
- курсанти відділення технічних спеціальностей та заочного навчання: Алєксєєва Д.А., Шевчук А.М. (навч.гр. ТМ-32), Іскра А.Є., Шпаделя О.О., Антонов А.О., Барська К.А., Полякова К.В. (навч.гр. ТПМ-31);
- курсанти відділення авіаційного транспорту, електроенергетики і управління: Чепурний В.В. (навч.гр. ТЕ-21).
Переможцями стали:
1 місце — Алєксєєва Дар'я Анатоліївна, Шевчук Анатолій Миколайович, курсанти навчальної групи ТМ-32;
2 місце — Шпаделя Олександра Олександрівна, Антонов Антон Олександрович, курсанти навчальної групи ТПМ-31;
3 місце — Чепурний Валерій Віталійович, курсант навчальної групи ТЕ-22.
 
В олімпіаді з дисципліни “Технологія конструкційних матеріалів” брали участь курсанти відділення технічних спеціальностей та заочного навчання: Дмитренко М.О., Назаренко Ю.В., Радченко І.І., Найда М.В., Батуров А.Т., Артюх С.С. (навч.гр. ТМ-31), Лисенко В.В., Гаврилець А.Ю., Корнієнко О.І., Мельник Ф.В. (навч.гр. ТМ-32).
Переможцями стали:
I місце — Назаренко Юрій Валерійович, курсант навчальної групи ТМ-31;
II місце — Лисенко Вадим Віталійович, курсант навчальної групи ТМ-32;
III місце — Дмитренко Максим Олегович, курсант навчальної групи ТМ-31.
 
В олімпіаді з дисципліни “Опір матеріалів” брали участь курсанти відділення технічних спеціальностей та заочного навчання: Іскра А.Є., Москвіна І.Г., Шишкова О.С., Щукін О.С. (навч.гр. ТПМ-31); Варісова В.А., Жук В.Ю., Євтушенко А.О., Коробка Н.С., Левченко І.О. (навч.гр. ТПМ-32); Назаренко Ю.В., Дмитренко М.О. (навч.гр. ТМ-31); Лисенко В.В., Мельник Ф.В. (навч.гр. ТМ-32).
 
Переможцями стали:
I місце — Коробка Наталія Сергіївна, курсант навчальної групи ТПМ-32;
II місце — Жук Вікторія Юріївна, курсант навчальної групи ТПМ-32;
III місце — Левченко Інна Олексіївна, курсант навчальної групи ТПМ-32 та Щукін Олексій Сергійович, курсант навчальної групи ТПМ-31.
 
В олімпіаді з дисципліни “Інженерна та комп'ютерна графіка” брали участь курсанти відділення авіаційного транспорту, електроенергетики і управління: Горбаньов А.О., Лоса Карнаух Е.І., Поцибай Б.Я., Уткін Р.І., Хиценко О.С., Цурапа А.С., Чорний М.М. (навч.гр. ТЕ-21); Харченко В.В., Чікунов О.М., Грушин О.С., Гаврюк О.А., Нікітін Б.О., Зайчук М.С. (навч.гр. ТЕ-22).
 
Переможцями стали:
І місце — Уткін Роман Ігорович, курсант навчальної групи ТЕ-21;
ІІ місце — Чорний Микита Миколайович, курсант навчальної групи ТЕ-21;
ІІІ місце — Зайчук Марина Сергіївна, курсант навчальної групи ТЕ-22.

01 грудня 2017 року відбулося нагородження грамотами переможців Тижня циклової комісії загальнотехнічних дисциплін. Дякуємо всім учасникам і переможцям Тижня циклової комісії загальнотехнічних дисциплін! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії Н.П. Головіна

ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ

21 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету серед студентів спеціальності «Бухгалтерський облік» було проведено Олімпіаду з інформатики та комп’ютерної техніки, в якій взяли участь студенти навчальних груп БО—21 та БО-22. Олімпіаду організувала та провела викладач циклової комісії «Фізико-математичних дисциплін та інформатики» Грибанова Світлана Анатоліївна. 24 листопада 2017 року відбулося урочисте нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.

Переможцями стали:
1 місце — Власенко Олександра Василівна, студентка групи БО-21
2 місце — Теплякова Наталія Олександрівна, студентка група БО-21
3 місце — Сметанко Анастасія Ігорівна, студентка група БО-22
 
Листи подяки отримали:
Зятковская Валерія Ігорівна, студентка групи БО-21
Козерло Аліна Олександрівна, студентка групи БО-22
Новікова Діана Вадимівна, студентка групи БО-21
Онішко Любов Вікторівна, студентка групи БО-22
Рудницька Діна Ярославівна, студентка групи БО-21

Дякуємо всім учасникам Олімпіади! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та особистих творчих досягнень!

ДІЛОВА ГРА "БАНКІВСЬКА СИСТЕМА І РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ"

21 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Банківська система і регулювання ринку» з дисципліни «Макроекономіка». Ділову гру організував та провів викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:

БИКОВА Юлія Василівна

РИЛО Наталія Валеріївна

ВОВК Дарія Олегівна

ФЕДОРЕНКО Ірина Валентинівна

ВОВК Маргарита Сергіївна

ФОМІНА Оксана Ігорівна

ДЄЄВА Вікторія Вікторівна

ЧЕРЕДНИЧОК Вікторія Леонідівна

ПЕТРИК Валентина Валеріївна

ЧОРНОБАЙ Наталія Іванівна

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про вплив держави на роботу фірм. Завдання ділової гри: змоделювати діяльність центральних органів управління ринкової економіки – міністерства фінансів і державної банківської системи, які за допомогою інструментів монетарної і фіскальної політики впливають на обсяги виробництва і прибуток автомобільних компаній. Були розглянуті дії центрального банку, міністерства фінансів, власників і менеджерів комерційних банків і автомобільних фірм на базі економічних розрахунків. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань.

Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії Ю.Г. Бескурнікова

І ЕТАП ХVІІІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

15 листопада 2017 року о 14.50 відбувся І етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У вступній частині викладач української мови і літератури Гардаш Валентина Вікторівна зазначила, що метою заходу є утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За ухвалою Ліги українських меценатів конкурсу було надано ім'я Петра Яцика. Курсанти групи ТПМ-21 розповіли про життєвий шлях мецената, продекламували поезії з метою донести до свідомості, що рідна мова — це душа народу, душа кожного українця, тому кожен повинен досконало знати мову свого народу, розкривати багатство та красу української мови. Конкурсна робота складалася з 20 тестових завдань на перевірку знань з орфографії, фонетики, граматики, синтаксису та написання власного висловлювання на тему “Світ навколо нас”.

Брали участь у конкурсі студенти і курсанти І курсу, а саме:
- Цонінець А.В., студентка навчальної групи БО-11;
- Цвелих Є.О., студентка навчальної групи БО-11;
- Задорожний К.С., курсант навчальної групи ТЕ-12;
- Середня В.В., студентка навчальної групи ООТ-11;
- Стукота О.В., курсант навчальної групи ТЕ-12;
- Бабак Д.О., студентка навчальної групи БО-11;
- Павліщева Ю.І., студентка навчальної групи ООТ-11;
- Тарасенко В.Р., курсант навчальної групи ТМ-12;
- Омельченко В.М., курсант навчальної групи ТЕ-11;
- Гринець В.С., курсант навчальної групи ТЕ-11;
- Курінний Є.О., курсант навчальної групи ТМ-12;
- Бобло К.Р., курсант навчальної групи ТПМ-11.
 
Переможцями стали:
І місце - Цонінець Аліна Володимирівна, студентка навчальної групи БО-11;
ІІ місце - Цвелих Єлизавета Олегівна, студентка навчальної групи БО-11;
ІІІ місце - Задорожний Кирило Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-12,
Середня Валерія Вадимівна, студентка навчальної групи ООТ-11.

 

Дякуємо всім учасникам і вітаємо переможців. Представляти КЛК НАУ на ІІ етапі (обласному) буде Цонінець Аліна Володимирівна, студентка навчальної групи БО-11. Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог.

Викладач української мови і літератури В.В. Гардаш
Голова циклової комісії Л.І. Чижова

ТРАНСПОРТНІ ПРОЦЕСИ В УМОВАХ РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА

Циклова комісія «Менеджменту організацій транспорту» з 13.11.2017р. по 17.11.17р. проводила тиждень «Транспортні процеси в умовах ринкового середовища». Комплекс заходів був підготовлений головою ц/к Цимбалістовою О.А. та викладачами: Харченко М.В.; Черніховою О.С. В період проведення тижня відбувалися тематичні олімпіади по основним дисциплінам професійного спрямування; конкурс плакатів, мультимедійні презентації на тему «Маркетинг навколо нас». У заходах приймали активну участь навчальні групи: ООТ-21, ООТ-31, ООТ-41 спеціальність 5.03060102 «Організація обслуговування на транспорті». Заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович 13.11.2017 урочисто відкрив тематичний тиждень «Транспортні процеси в умовах ринкового середовища». Відносно плану заходів ц/к «Організація обслуговування на транспорті»:

14.11.2017р. - олімпіада з дисципліни «Логістика» зі студентами навчальної групи ООТ-41, під керівництвом Харченко М.В.

15.11.2017р. - олімпіада з дисципліни «Маркетинг» під керівництвом Цимбалістової О.А., в якій взяли участь студенти навчальної групи ООТ-31.

16.11.2017р. - олімпіада з дисципліни «Технологія і організація перевезень», навчальна група ООТ-21, організувала та провела викладач Черніхова О.С.

17.11.2017р. відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників тижня «Транспортні процеси в умовах ринкового середовища».

 

Переможці олімпіади з дисципліни «Логістика»:
1 місце – Яценко У.О. (навчальна група ООТ-41);
2 місце – Яценко В.В. (навчальна група ООТ-41);
3 місце – Борисова Є.О. (навчальна група ООТ-41).
 
 
Переможці олімпіади з дисципліни «Маркетинг»:
1 місце – Кошова О.С. (навчальна група ООТ-31);
2 місце – Мозгова А.П. (навчальна група ООТ-31);
3 місце – Комарницька Д.В. (навчальна група ООТ-31).
 
 
Переможці олімпіади з дисципліни «Технологія і організація перевезень»:
1 місце – Яременко А.В. (навчальна група ООТ-21);
2 місце – Козловська А.В. (навчальна група ООТ-21);
3 місце – Черниш Ю.В. (навчальна група ООТ-21).
 
Листи подяки відносно найкращого відображення в художньому стилі та за допомогою ЕОМ поняття «Маркетинг» отримали:
Колонтаєвська Ю.І.(навчальна група ООТ-31);
Уйманова А.Д. (навчальна група ООТ-31)
Халявська А.В. (навчальна група ООТ-31).
 
Дякуємо всім учасника і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!
Голова циклової комісії Цимбалістова О.А.
Викладач Харченко М.В.
Викладач Черніхова О.С.

І ЕТАП VІІІ МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

14 листопада 2017року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбувся І етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Григоровича Шевченка. Урочисто привітав всіх учасників мовно-літературного конкурсу заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович. Викладач української мови та літератури Савченко Оксана Анатоліївна розпочала захід словами Івана Франка: “Він був сином мужика, і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять переможних армій. Доля переслідувала його в житті, скільки лиш могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі в ржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду, а віри в бога у зневіру і песимізм. Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті — невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори. Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко.”

Конкурсна робота складалася з 5 завдань по творчості Т.Г. Шевченка, зокрема по періодах створення поетичних творів автора. У 6 завданні курсанти і студенти повинні були написати власне висловлювання, спираючись на твердження: “Тарас Григорович Шевченко — видатний український поет і прозаїк, художник, ідеолог і символ української нації. Надавши українській мові статусу літературної, Шевченко тим самим заклав міцну основу нової української літератури, яка будила національні почуття й віру в майбутнє. Кожна з верств українського суспільства знаходила в його поезії відображення своїх інтересів. Геніальна творчість Шевченка та його мученицьке життя зробили поета одним з найпотужніших і найпривабливіших символів українського національного руху. Його заклик до національного та соціального визволення поєднувалися із загальнолюдськими гуманістичними ідеалами.”

Брали участь у конкурсі студенти і курсанти І курсу, а саме:
- Тарасенко В.Р., курсант навчальної групи ТМ-12;
- Компанієць В.Ю., курсант навчальної групи ТМ-12;
- Курінний Є.О., курсант навчальної групи ТМ-12;
- Бабак Д.О., студент навчальної групи БО-11;
- Литвиненко М.В., студент навчальної групи БО-11;
- Середня В.В., студент навчальної групи ООТ-11;
- Міщенко В.В., студент навчальної групи ООТ-11;
- Стукота О.В., курсант навчальної групи ТЕ-12;
- Боряк В.П., курсант навчальної групи ТЕ-12;
- Попенко І.В., курсант навчальної групи ТПМ-11;
- Бука М.О., курсант навчальної групи ТПМ-11;
- Вершеня Є.В., курсант навчальної групи ТМ-11.
 
Переможцями стали:
І місце - Тарасенко Владислав Романович, курсант навчальної групи ТМ-12;
ІІ місце - Вершеня Євген Віталійович, курсант навчальної групи ТМ-11;
ІІІ місце - Компанієць Віктор Юрійович, курсант навчальної групи ТМ-12,
Курінний Євгеній Олександрович, курсант навчальної групи ТМ-12.

Дякуємо всім учасникам і вітаємо переможців. Представляти КЛК НАУ на ІІ етапі (обласному) буде Тарасенко Владислав, курсант навчальної групи ТМ-12. Бажаємо творчого натхнення, впевненості у свої силах, позитивних думок і , звичайно ж, перемоги!

Викладач української мови і літератури О.А. Савченко

ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

9 листопада 2017 року в стінах бібліотеки Кременчуцького льотного коледжу НАУ курсантами та студентами було проведено Лекторій, присвячений Дню української писемності та мови. Зі вступного слова розпочала виступ викладач зарубіжної літератури Чередник Світлана Олексіївна, яка пояснила призначення цього свята та повідомила про те, що в цей день на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. До вітального слова залучилася викладач української мови та літератури Сіора Віра Валеріївна, яка повідомила присутнім, що саме 9 листопада відкривається Тиждень української мови та літератури, протягом якого будуть проводитися І етапи Міжнародних конкурсів знавців української мови та літератури імені Т.Г. Шевченка та імені Петра Яцика. Під керівництвом викладача української мови та літератури Гардаш Валентини Вікторівни продовжили захід курсанти навчальних груп ТЕ-12, ТЕ-11, БО-11: Стукота Олександр, Задорожний Кирило, Федоров Дмитро, Галата Антон, Мєдвєдєв Ігор, Цонінець Аліна, Цвелих Анастасія, Жадько Олександра. Проводячи лекцію, ведучі курсанти та студенти звернули увагу на традиції у День української писемності та мови, наголосили на тому, що прямим попередником слов’янської мови – є алфавіт, створений великими просвітителями слов’ян – братами Кирилом і Мефодієм, розповіли цікаві факти з їхнього життя. Далі всі присутні на святі пригадали той тернистий шлях боротьби української мови за незалежність, закцентувавшись на хронології таких тяжких для українського народу випробувань. А як вправно студентами відмічена багатюща можливість нашої мови! Підтвердженням цього були рядки із поезії, кожне слово в якій починається на букву «ЕС» у виконанні курсанта навчальної групи ТЕ-11 Омельченка Володимира. Підкреслив любов до рідної мови також курсант навчальної групи ТЕ-11 Семенчук Дмитро, продекламувавши поезію «Яка ж багата рідна мова!». Ще із сивої давнини, від Кирила і Мефодія, від Нестора-літописця впродовж багатьох років розвивалося, розцвітало рідне слово. Тому курсант навчальної групи ТЕ-12 Сизоненко Олександр пригадав український дотепний жарт «Кухлик» з якого українці сміялися споконвіку, бо загальновідомо, що українці — творці найтоншого гумору. В цей святковий день всі присутні осягнули багатство рідної мови, мимоволі здивувавшись: який все-таки могутній творчий геній нашого народу! Скільки синонімічних рядків, яка гнучкість граматичних форм, глибина думок і почуттів у нашій мові, образність, простота у загадках, прислів'ях, приказках... Тому закликаємо:

Не цурайтесь, люди, мови,
Не цурайтесь роду
!
Як зачахне рідне слово,
Не буде народу
!

Викладачі української мови та літератури, зарубіжної літератури:
Сіора В.В., Чередник С.О., Гардаш В.В.

ОЛІМПІАДА ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

8 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено Олімпіаду із зарубіжної літератури серед курсантів та студентів І курсу. Зі словами привітання виступила виконуючий обов'язки завідувача навчально-методичного кабінету Головіна Н.С. Голова циклової комісії Чижова Л.І. розповіла про тісний зв’язок української і зарубіжної літератури. Олімпіаду організувала та провела викладач Чередник Світлана Олексіївна.

В Олімпіаді із зарубіжної літератури брали участь:
- Середня Валерія Вадимівна (навч.гр. ООТ-11);
- Цибульська Валерія Валеріївна (навч.гр. ООТ-11);
- Цонінець Аліна Володимирівна (навч.гр. БО-11);
- Вершеня Євгеній Віталійович (навч.гр. ТМ-11);
- Бобло Костянтин Романович (навч.гр. ТМ-11);
- Курінний Євгеній Олександрович (навч.гр. ТМ-12);
- Тарасенко Владислав Романович (навч.гр. ТМ-12);
- Лютенко Ігор Ігорович (навч.гр. ТЕ-11);
- Самойленко Владислав Васильович (навч.гр. ТЕ-11);
- Стукота Олександр Володимирович (навч.гр. ТЕ-12);
- Боряк Вікторія Петрівна (навч.гр. ТЕ-12);
- Попенко Ірина Віталіївна (навч.гр. ТПМ-11);
- Бука Мирослава Олександрівна (навч.гр. ТПМ-11).

16 листопада 2017 року відбулося нагородження грамотами переможців Олімпіади.

Переможцями стали:

1 місце — Стукота Олександр Володимирович, курсант навчальної групи ТЕ-12;
2 місце — Цонінець Аліна Володимирівна, студентка навчальної групи БО-11;
3 місце — Лютенко Ігор Ігорович, курсант навчальної групи ТЕ-11.

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач С.О. Чередник
Голова циклової комісії Л.І. Чижова

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ТРЕНІНГ

З 6 по 10 листопада 2017 року на базі Кременчуцького льотного коледжу відбувся науково-практичний тренінг на тему: “Прийняття рішень операторами аеронавігаційної системи “ПР Л-О АНС/ DM ANS's H-Os”. Його учасниками були викладачі факультету Авіаційного транспорту, електроенергетики і управління та кафедр Авіаційного транспорту, Енергозабезпечення і системи управління, а також курсанти льотно-технічних спеціальностей. Науково-практичний тренінг організували і провели завідувач кафедри авіаційного транспорту Кременчуцького льотного коледжу НАУ, кандидат технічних наук, професор Давиденко Михайло Федорович та Шмельова Тетяна Федорівна доктор технічних наук, доцент кафедри АНС НАУ.

За результатами науково-практичного тренінгу учасники отримали сертифікати.

КОНКУРС РЕФЕРАТІВ НА ТЕМУ "ПРИЛАДИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ РЕЧОВИН"

1 листопада 2017 року на цикловій комісії Пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання було проведено конкурс рефератів на тему “Прилади для визначення фізико-хімічних властивостей речовин”, що являється актуальним питанням при вивченні навчальної дисципліни “Основи автоматизації”. Конкурс рефератів організував та провів викладач Панченко Віктор Іванович. Даний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів в галузі автоматичних приладів та використання їх при виготовленні нафтопродуктів, а також вироблення стилю мислення, що дозволяє аналізувати проблеми та шляхи їх вирішення при вивченні предмету. В конкурсу рефератів прийняли участь курсанти навчальної групи ТПМ-31 Шпаделя О.О., Іскра А.Є., Шишкова О.С., та навчальної групи ТПМ-32 Варісова В.А., Євтушенко А.О., Жук В.Ю., які навчаються за спеціальностю 5.07010303 «Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами».

 
Учасники конкурсу рефератів показали високі результати своєї роботи.
Переможцями стали наступні курсанти:
- Варисова Вікторія Андріївна (навчальна група ТПМ-32) — І місце;
- Жук Вікторія Юріївна (навчальна група ТПМ-32) — ІІ місце;
- Євтушенко Анна Олександрівна (навчальна група ТПМ-32) — ІІІ місце;

Переможцям та учасникам конкурсу рефератів бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Панченко В.І.
Голова циклової комісії ПММ Реута А.В.

ДІЛОВА ГРА "ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР"

30.10.2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальних груп БО – 21 та БО – 22 було проведено ділову гру «Діяльність підприємницьких структур» з дисципліни «Політекономія». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи БО – 21:

АЧІЛОВА ВЕРОНІКА ДМИТРІВНА ВИСЛАНКО КАТЕРИНА ДМИТРІВНА
ВЛАСЕНКО ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛІВНА ГРИГІН АННА ВОЛОДИМИРІВНА
ЗЯТКОВСЬКА ВАЛЕРІЯ ІГОРІВНА НАУМЕНКО ДАР’Я СЕРГІЇВНА
НОВІКОВА ДІАНА ВАДИМІВНА ПАВЛОВ РОСТИСЛАВ ОЛЕГОВИЧ
ПЄШКОВА МАРІЯ ОЛЕКСІЇВНА ПОЛІЩУК ДЖУЛЬЄТТА ДМИТРІВНА
РУДНИЦЬКА ДІНА ЯРОСЛАВІВНА СЄНЬКІНА ЯНА ОЛЕГІВНА
ТЕПЛЯКОВА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА ШУЛЬГА ЯНА АНАТОЛІЇВНА

В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи БО – 22:

АРТЮШЕНКО ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
КОЗЕРЛО АЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
НАЗАРЕНКО ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
ОНІШКО ЛЮБОВ ВІКТОРІВНА
СМЕТАНКО АНАСТАСІЯ ІГОРІВНА

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про діяльність підприємців. Завдання ділової гри: змоделювати економічну поведінку господарюючих суб’єктів трьох видів підприємництва – виробничого, комерційного, фінансового. На основі економічних розрахунків була розглянута діяльність промисловця, торговця і банкіра, їх взаємозв’язок. Був визначений підприємницький дохід. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення логіки дій всіх вищезгаданих підприємців. Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії Ю.Г. Бескурнікова

ДІЛОВА ГРА "ФОНДОВА БІРЖА"

05.10.2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА – 31 було проведено ділову гру «Фондова біржа» з дисципліни «Політична економія». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:

БИКОВА Юлія Василівна ВОВК Дарія Олегівна
ВОВК Маргарита Сергіївна ДЄЄВА Вікторія Вікторівна
ПЕТРИК Валентина Валеріївна РИЛО Наталія Валеріївна
ФЕДОРЕНКО Ірина Валентинівна ФОМІНА Оксана Ігорівна
ЧЕРЕДНИЧОК Вікторія Леонідівна ЧОРНОБАЙ Наталія Іванівна

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про дію механізму функціонування фондової біржі, котирування акцій.

Завдання ділової гри: змоделювати вплив низки факторів, що змінюють курсову вартість акцій, таких як прибуток і дивіденди компаній в результаті злиття фірм, випуску нового зразку продукції, зміни банківського проценту, ціни на сировину та інші.

Були розглянуті мотиви та дії шістьох інвесторів при купівлі або продажу акцій корпорації А і корпорації Б та дії курсового маклера. Правила купівлі – продажу цінних паперів, наведені в грі, близькі до умов функціонування фондових бірж ФРН, а в інших країнах існує низка особливостей в роботі цих установ.

Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань.

Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії Ю.Г. Бескурнікова

ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ НАВЧАЛЬНОГО ВІДДІЛУ З НАГОДИ ДНЯ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРАЦІВНИКА ТА МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БІБЛІОТЕК

29 вересня 2017 року відбулися загальні збори навчального відділу з нагоди Дня педагогічного працівника та Міжнародного дня бібліотек. З вітальним словом до працівників звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович. За сумлінне ставлення до виконання своїх службових обов'язків найбільш досвідчені викладачі та працівники бібліотеки були нагороджені Почесними грамотами Начальника Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету.

17 НАУКОВО-ТЕХНІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "СТВОРЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЯ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ"

Науково-технічну конференцію відкрив за дорученням Начальника Генерального штабу – Головнокомандуючого Збройними силами України генерала – армії України Муженко В. М. – начальник Воєнно – наукового управління Генерального штабу Збройних сил України, полковник Гусак Ю. А.

Пленарне засідання проводилось в приміщенні палацу мистецтв і творчості дітей і молоді м. Чернігів. Для участі в науково – практичній конференції було подано 152 тези доповідей на актуальні теми по розробці і удосконаленню зразків озброєння і військової техніки в інтересах усіх видів Збройних Сил України.

На пленарне засідання конференції було винесено 20 доповідей керівного складу Збройних сил України: начальника Генерального штабу – Головнокомандуючого Збройними силами України генерала – армії України Муженко В. М., командувача Повітряними силами ЗСУ генерал – полковника Дроздова С. С., командувача Сухопутними військами ЗСУ генерал – лейтенанта Попко С. М., командувача Військово – Морськими силами ЗСУ віце – адмірала Воронченко І. Ю., командувача Високомобільними десатними військами ЗСУ генерал – лейтенанта Забродського М. В., заступника начальника ДНВЦ ЗСУ з науковоїтроботи, полковника Дмитрієва В.А.

На пленарному засіданні виступали: Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Куліч В. П., голова Чернігівської обласної ради Вдовенко І. С., керівники організацій і підриємств розробки і створення нових зразків озброєння і військової техніки.

Першу доповідь зробив начальник Воєнно – наукового управління Генерального штабу Збройних сил України, полковник Гусак Ю. А. на тему: “Базові воєнні технології для нейтралізації загроз воєнній безпеці України в умовах сьогодення”.

Потім виступили перші соби Чернігівської області: голова Чернігівської обласної державної адміністрації Куліч В. П. і голова Чернігівської обласної ради Вдовенко І. С.

Виступив Заступник начальника Державного науково - випробувального центру Збройних Сил України з наукової роботи к.т.н, с.н.с., полковник ДМІТРІЄВ В. А. на тему: “Аналіз та підсумки діяльності Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України з питань створення та модернізація озброєння та військової техніки за період 2016-17 р.р”.

В подальшому виступили представники ЗСУ, науково-дослідних, конструкторських і виробничих підприємств з доповідями щодо перспектив створення нових зразків ВТ і озброєння та повідомленнями по розробці нових зразків авіаційного і радіоелектронного обладнання, безпілотних ЛА та авіаційного озброєння.

В другій половині дня розпочали роботу секції за спеціалізаціями:

Секція № 1: РОЗРОБКА ТА МОДЕРНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ, АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВИПРОБУВАНЬ І СЕРТФІКАЦІЇ.

Керівник секції начальник 1 відділу ДНВЦ п/п-к ШАПОВАЛОВ О. Л.

Секретар секції ведучий інженер-випробувач п/п-к СОЛОДЧУК М. О.

Для виступу на секції було подано 40 доповідей на різні теми. Доповідачі доповіли про нові розробки зразків озброєння і військової техніки як авіаційного призначення, так і в інтересах сухопутних, аеромобільних і військово – морських сил ЗСУ. Багато доповідей було по безпілотним літальним апаратам, особливостям їх використання в інтересах ЗСУ.

З двома доповідями на конференції виступив викладач Кременчуцького льотного коледжу НАУ, к.т.н., с.н.с, спеціаліст вищої категорії, вкладач – методист ТЯГНІЙ В. Г. на теми: Сущность кавитации в топливной системе и способы ее предупрежденияі Анализ и методические рекомендации по особенностям полетов вертолета с пыльных или заснеженных площадок”.

Секція № 2: ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОШУКОВО - РЯТУВАЛЬНИХ, ДЕСАН-ТНИХ ТА СПЕЦІЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ: СТВОРЕННЯ, РОЗВИТОК, ВИПРОБУВАННЯ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к СИЛА І. М.

Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р ТРАЦЮК О. В.

Для виступу на секції було подано 17 доповідей на різні теми.

Секція № 3: ЗАСОБИ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п-к БОРИСЮК О. П.

Секретар секції ведучий інженер-випробувач майор СЕМИРОЗ А. О.

Для виступу на секції було подано 15 доповідей на різні теми.

Секція № 4: СТВОРЕННЯ, ВИПРОБУВАННЯ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ ТА СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ЗБРОЄЮ

Керівник секції начальник відділення ДНВЦ п/п-к НІКІТЧЕНКО В. І.

Секретар секції ведучий інженер-випробувач п/п-к КАЛЕТНИК С. А.

Для виступу на секції було подано 13 доповідей на різні теми.

Секція № 5: АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ, БОРТОВЕ ОБЛАД-НАННЯ, РАДІОТЕХНІЧНІ ТА РАДІОЛОКАЦІЙНІ КОМПЛЕКСИ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к ПОХОДЕНКО О. М.

Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р ЗЕЛЕНИЙ П. В.

Для виступу на секції було подано 48 доповідей на різні теми.

Секція № 6: СТВОРЕННЯ, РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ БЕЗПІЛОТНИХ АВІАЦІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к КАМАК Ю. О.

Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р АГЕЙКО А. Ю.

Для виступу на секції було подано 13 доповідей на різні теми.

Секція № 7: СТВОРЕННЯ, РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ ТРЕНАЖЕРНИХ СИСТЕМ

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к ГЕРАЩЕНКО М. М.

Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р ФОМІНУ А. В.

Для виступу на секції було подано 9 доповідей на різні теми.

Секція № 8: ВИПРОБУВАННЯ ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ, МЕТРОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА, МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п-к КОВАЛЕНКО А. В.

Секретар секції ведучий інженер-випробувач п/п-к АРКУШЕНКО П. Л.

Для виступу на секції було подано 12 доповідей на різні теми.

По закінченню роботи секцій було проведено пленарне засідання конференції де бу-ли підведені підсумки роботи секцій, відпрацьовано пропозиції в проект рішення конфе-ренції і ухвалено проект рішення конференції.

Рішенням конференції було відмічено, що досвід набутий в ході антитерорестичних операцій враховується при розробці і модернизації озброєння і військової техніки. Зяви-лися додаткові оперативні завдання до озброєння і ВТ, суттєво спростилася процедура по-годження документів, необхідних для їх виконання, значно прискорився процес підготовки, організації і проведення випробувальних робіт. Конференція відмітила, що потенціал науково-технічних і технологічних організацій і підприємства в Україні достатній для розробки і виготовлення сучасних зразків озброєння і військової техніки для всіх родів ЗСУ, але відсутність достатнього фінансування гальмує розробку і виробництво озброєння і ВТ в короткі терміни і на сучасному рівні розвитку науки і техніки.

Викладач кафедри Авіаційний транспорт В. Г. ТЯГНІЙ
7-8 вересня 2017 р., м. Чернігів

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ

У червні 2017 року під час навчальної практики студенти групи ООТ-21 «Організація обслуговування на транспорті» під супроводом голови циклової комісії «Менеджмент організацій транспорту» Цимбалістової О.А. та керівника практики Харченко М.В. відвідали місто Львів, а саме аеропорт ім. Данила Галицького та аеродром Велика Кохнівка КЛК НАУ.

Студенти були ознайомленні зі структурою аеропорту та роботою відповідних служб, отримали можливість бути присутніми та задіяними у діяльності підприємства цивільної авіації.

З представником служби безпеки пройшли процедуру митного контролю, перевірку речей на наявність заборонених предметів. Відвідали бізнес-зал, та зали для очікування, злітні смуги та старий термінал аеропорту. Оглянули посадкові смуги, були присутні при оформленні перевізних документів та процедури здачі та отримання багажу

На аеродромі Велика Кохнівка КЛК НАУ студенти дізналися про діяльність служби спецтранспорту, аеродромної механізації та роботу навчально-виробничого льотного загону.

ПІДСУМКИ ЗА 2016/2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

29 червня 2017 року відбулися загальні збори педагогічного колективу, на якому були підведені підсумки діяльності викладачів та педагогічних працівників за 2016/2017 навчальний рік.

З вітальним словом до працівників звернувся начальник коледжу Головенський В.В., який також повідомив про плани розвитку коледжу на наступний навчальний рік: створення факультету авіаційного транспорту, електроенергетики і управління у складі деканату та трьох кафедр: Управління та адміністрування, Авіаційного транспорту та Електрозабезпечення і систем управління.

З вітальним словом до учасників звернулися заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю.М., заступник начальника коледжу з виховної роботи Удовиченко В.Ю., завідувач навчально-методичної лабораторії Кришан О.Ф.

No images found.

За сумлінне ставлення до виконання своїх службових обов'язків працівники навчального відділу були нагороджені Почесними грамотами Начальника Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету.

ДІЛОВА ГРА "БАНКІВСЬКА СИСТЕМА І РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ"

25 травня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Банківська система і регулювання ринку» з дисципліни «Макроекономіка». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:

БУЗИНА Оксана Олександрівна

ЛОМОНОСОВ Дмитро Васильович

ДУБИНА Євген Олександрович

ЛОСЬ Віталій Сергійович

КОВАЛЕНКО Елеонора Едуардівна

ЛУК'ЯНЧЕНКО Дар`я Сергіївна

КОВАЛЬЧУК Анастасія Віталіївна

МИХАЙЛИК Катерина Сергіївна

ЛЄННІК Аліна Олександрівна

НАЗАРЕНКО Євген Олександрович

РЕПЕЦЬКА Анна Олександрівна

 

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про вплив держави на роботу фірм. Завдання ділової гри: змоделювати діяльність центральних органів управління ринкової економіки – міністерства фінансів і державної банківської системи, які за допомогою інструментів монетарної і фіскальної політики впливають на обсяги виробництва і прибуток автомобільних компаній. Були розглянуті дії центрального банку, міністерства фінансів, власників і менеджерів комерційних банків і автомобільних фірм на базі економічних розрахунків. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань.

Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії І.В. Носач

СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ НА ТЕМУ "УРОКИ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ В УКРАЇНІ"

24 травня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами була проведена наукова конференція з економічної теорії на тему «Уроки ринкової трансформації в Україні». Конференцію організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. Мета проведення: з’ясування уроків ринкової трансформації в Україні, сутності сучасної політики доходів та необхідності її кардинальної зміни.

В конференції з економічної теорії взяли участь студенти відділення економічних спеціальностей навчальної групи ОА – 31. Завданням конференції було стимулювати науковий пошук студентів для підготовки цікавих та пізнавальних доповідей.

Доповіді підготували:

КОВАЛЬЧУК Анастасія Віталіївна та МИХАЙЛИК Катерина Сергіївна – доповідь «Квазіринковість економіки в Україні» ( науковий керівник – Старчик Н.В.);

РЕПЕЦЬКА Анна Олександрівна– доповідь «Повторна шокова терапія. Необхідність нової моделі економіки» ( науковий керівник – Старчик Н.В.);

ДУБИНА Євген Олександрович – доповідь «Політика доходів в Україні» (науковий керівник – Старчик Н.В.).

Презентацію до доповідей підготували студенти НАЗАРЕНКО Євген Олександрович та ЛОСЬ Віталій Сергійович.

Дякуємо всім учасникам студентської наукової конференції. Бажаємо успіхів, творчої наснаги!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії І.В. Носач

ДЕНЬ СЛОВ'ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І КУЛЬТУРИ

Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому. Писемність і культура - поняття взаємопов'язані і невід'ємні. Вони є не лише необхідністю для людини, а й показником народності.

24 травня 2017 року Україна разом зі всією спільнотою слов’янських народів відзначає День слов’янської культури і писемності.

Початком офіційного відзначення цього свята на державному рівні став Указ Президента України від 17 вересня 2004 року, в якому підтримуючи ініціативу Національної академії наук України, громадських та релігійних організацій день 24 травня встановлено Президентом, як День слов’янської культури і писемності.

24 травня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було проведено виховний захід, присвячений Дню слов'янської писемності і культури. Захід розпочався вступним словом викладача української мови та літератури Федотьєвої Вікторії Андріївни , яка наголосила на тому, що 24 травня в усіх слов'янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов'янської писемності. Крім України, День слов'янської писемності і культури святкують також у Білорусії, Росії, Болгарії, Сербії, Чорногорії, Македонії.

З вітальним словом до курсантів та викладачів звернувся ЗНК з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович.

У проведені виховного заходу брали участь:

- курсанти відділення паливно-мастильних матеріалів: Дерев'янко Альона Олександрівна (навчальна група ТПМ-11), Мацек Марина Сергіївна (навчальна група ТПМ-11), Лукашук Валерія Володимирівна (навчальна група ТПМ-11), Лебідь Альона Михайлівна (навчальна група ТПМ-11), Радченко Юлія Ігорівна, (навчальна група ТПМ-11) Фуцур Аліна Романівна (навчальна група ТПМ-11), Євтушенко Анна Олександрівна (навчальна група ТПМ-22), Фьодорова Дар'я Сергіївна (навчальна група ТПМ-22);

- курсант відділення льотно-технічних спеціальностей: Плужник Захар Іванович (навчальна група ТМ-11).

Кирило і Мефодій показали і сучасникам і прийдешнім поколінням, що лише невтомна праця дає щедрі плоди, які здатні служити людям тисячоліттями. Історія письменства українського – це вагома частка духовного життя народу, що дає найвагоміші докази національної індивідуальності народу, його безперечного права на існування та розвиток, його самостійності серед інших, близьких і далеких народів.

No images found.

Викладач української мови та літератури В. А. Федотьєва

ДЕНЬ НАУКИ

20 травня Україна відзначає День науки. З'явилося свято в 1997 році у зв'язку з підписанням відповідного президентського указу. Відзначається в третю суботу травня. Без перебільшення можна стверджувати, що це свято стосується кожного з нас. Адже щоденно ми передаємо безцінні знання курсантам, студентам.

19 травня 2017 року проведено круглий стіл з нагоди Дня науки у Кременчуцькому льотному коледжі НАУ. З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю.М., заступник начальника коледжу з виховної роботи Удовиченко В.Ю., завідувач НМЛ Кришан О.Ф. Викладачі коледжу мали можливість познайомитися з науковими доробками своїх колег, які були представлені на виставці. В коледжі за 2016-2017н.р. проведено:

31 - олімпіаду;
4 - предметних тижні;
3 - наукові конференції;
10 - конкурсів, ділових ігор;
33 викладача прийняли участь у Всеукраїнських науково - практичних конференціях;
3 викладачі мають друковані методичні розробки в фахових виданнях;
викладачі коледжу підготували курсантів та студентів до участі в Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах.

За активну участь у науковій роботі і досягнення у праці та з нагоди відзначення Дня науки викладачі коледжу нагороджені Почесними грамотами начальника Кременчуцького льотного коледжу НАУ:

1. Бондаренко Людмила Федорівна, викладач;
2. Бескурнікова Юлія Геннадіївна, викладач;
3. Бондарець Олена Миколаївна, викладач;
4. Борисенко Оксана Миколаївна, адміністратор бази даних ЄДЕБО, викладач;
5. Братенші Валерій Данилович, викладач;
6. Владов Сергій Ігорович, викладач;
7. Водолазська Наталія Вікторівна, викладач;
8. Грибанова Світлана Анатоліївна, викладач;
9. Гусарова Оксана Василівна, викладач;
10. Колонтаєвський Іван Андрійович, викладач;
11. Кришан Олексій Федорович, завідувач навчально-методичної лабораторії, викладач;
12. Лісовенко Валентин Дмитрович, завідувач практики, викладач;
13. Луцький Юрій Семенович, викладач;
14. Минько Олексій Олександрович, викладач;
15. Назаренко Надія Петрівна, викладач;
16. Носач Ірина Володимирівна, викладач; голова циклової комісії;
17. Павленко Людмила Василівна, завідувач навчально-методичного кабінету, викладач;
18. Пушкар Олена Іванівна, викладач, голов ц/к (завідувач кафедри);
19. Реута Алла Володимирівна, викладач, голова циклової комісії;
20. Савченко Оксана Анатоліївна, викладач;
21. Сіора Андрій Сергійович, викладач;
22. Сіора Віра Валеріївна, викладач;
23. Стущанський Юрій Васильович, викладач;
24. Тягній Володимир Григорович, викладач;
25. Федотьєва Вікторія Андріївна, викладач;
26. Харченко Марина Валеріївна, викладач;
27. Хебда Альона Сергіївна, викладач, голова циклової комісії;
28. Хиль Людмила Петрівна, викладач;
29. Царенко Андрій Олександрович, викладач; голова циклової комісії;
30. Чередник Світлана Олексіївна, викладач;
31. Чижова Людмила Іванівна, викладач, голова циклової комісії;
32. Шмельов Юрій Миколайович, заступник начальника коледжу з навчальної роботи, викладач;
33. Яцина Євгеній Володимирович, викладач.

За значний обсяг робіт, виконаних щодо організації, підготовки та проведення акредитації напряму підготовки 6.030509 “Облік і аудит”, спеціальностей 5.05110302 “Експлуатація авіаційних електрифікованих комплексів”, 5.07010301 “Технічне обслуговування повітряних суден і двигунів”, нагороджені Почесними грамотами начальника льотного коледжу НАУ:

1. Кравченко Н.В. - завідувач відділення ЕС;
2. Кришан О.Ф. - завідувач НМЛ;
3. Пушкар О.І. - викладач, голова ц/к (завідувач кафедри) обліку і аудиту;
3. Бондаренко Л.Ф. - викладач ц/к обліку і аудиту;
4. Лашко А.О. - методист навчального відділу;
5. Водолазська Н.В. - викладач ц/к обліку і аудиту;
6. Хиль Л.П. - викладач ц/к обліку і аудиту;
7. Бондарець О.М. - викладач ц/к обліку і аудиту;
8. Носач І.В. - викладач, голова ц/к загальноекономічних дисциплін;
9. Черніхова О.С. - секретарь-друкарка відділення ЕС;
10. Михасько В.І. - лаборант ц/к обліку і аудиту;
11. Борисенко О.М. - адміністратор бази даних ЄДЕБО;
12. Лєбєдєва Д.О. - лаборант ц/к загальноекономічних дисциплін;
13. Пономаренко О.В. - лаборант ц/к менеджменту організацій транспорту;
14. Павленко Л.В. - завідувач навчально-методичного кабінету;
15. Соляник С.О. - завідувач відділення авіоніки;
16. Колонтаєвський І.А. - викладач ц/к А і РЕО;
17. Стущанський Ю.В. - викладач ц/к А і РЕО;
18. Хебда А.С. - викладач, голова ц/к А і РЕО;
19. Голованов С.Л. - методист НВ;
20. Турубара К.В. - лаборант ц/к А і РЕО;
21. Головатенко В.Ю. - завідувач відділення ЛТС;
22. Царенко А.О. - викладач, голова ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
23. Головіна Н.С. - методист НВ;
24. Сіндецька О.М. - лаборант ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
25. Недогібченко В.В. - лаборант відділення ЛТС.

 

За творчу та сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців згідно з вимогами PART-66 нагороджені Почесними грамотами начальника льотного коледжу:

1. Пєшков В.В. - завідувач відділення ПІС і ПАС;
2. Хебда А.С. - голова ц/к А і РЕО;
3. Стущанський Ю.В. - викладач ц/к А і РЕО;
4. Колонтаєвський І.А. - викладач ц/к А і РЕО;
5. Колєснік О.М. - завідувач лабораторії;
6. Бухаров Ю.В. - викладач ц/к ЛЕПС;
7. Яцина Є.В. - викладач ц/к ЛЕПС;
8. Турсунов А.Т. - голова ц/к ЛЕПС;
9. Пилипенко Л.М. - голова ц/к фізики, математики та інформатики;
10. Тутова Н.В. - викладач ц/к фізики, математики та інформатики;
11. Назаренко Н.П. - викладач ц/к фізики, математики та інформатики;
12. Гусарова О.В. - викладач ц/к фізики, математики та інформатики;
13. Сіора А.С. - викладач ц/к загальнотехнічних дисциплін;
14. Царенко А.О. - голова ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
15. Дерев’янко І.Г. - викладач ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
16. Циганков С.А. - викладач ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
17. Минько О.О. - викладач ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
18. Самойленко М.В. - завідувач лабораторії;
19. Голованов С.Л. - методист НВ;
20. Лісовенко В.Д. - завідувач практики.

Шановні колеги! Висловлюємо Вам подяку за вашу щоденну важку працю. Вітаємо Всіх святом! Бажаємо Вам міцного здоров'я, родинного затишку та добробуту, сил і наснаги, професійної інтуїції і росту. Успіхів Вам!

IV НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦЯ "ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНА КОМУНІКАЦІЯ - ЗАПОРУКА УСПІШНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ" СЕРЕД СТУДЕНТІВ ВНЗ I-II РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16 травня 2017 року на базі Полтавського коледжу харчових технологій відбулася IV науково-практична конференція “Професійно-орієнтована комунікація — запорука успішної професійної діяльності”. У заході взяли участь студенти та наукові керівники вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації Полтавської області, а саме: Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка, Хомутецького ветеренарино-технологічного коледжу ПДАА, Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка, Березоворудського аграрного коледжу ПДАА, Полтавського базового медичного коледжу, Лубенське медичне училище, Полтавського коледжу харчових технологій НУХТ, Миргородського художньо-промислового коледжу ім. М.В. Гоголя ПНТУ ім. Ю. Кондратюка, Полтавського коледжу нафти і газу ПНТУ ім. Ю. Кондратюка, Полтавського аграрного коледжу управління і права ПДАА, Полтавського кооперативного технікуму, Хорольського агропромислового коледжу ПДАА, Полтавського юридичного коледжу Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Полтавського комерційного технікуму та Коледжу управління, економіки і права ПДАА

На заході зібралися представники вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації Полтавської області, які проводять підготовку спеціалістів різних профілів, а мета, яка об’єднала усіх присутніх, — це необхідність професійно-орієнтованої компетенції для успішної професійної діяльності висококваліфікованих спеціалістів. Під час проведення IV науково-практичної конференції були представлені доповіді та презентації учасників англійською мовою. Кожен учасник представив свій навчальний заклад, надав інформацію про майбутню спеціальність, а також зазначив, обґрунтував та сконцентрував увагу на важливості професійно-орієтованої комунікації для успішної професійної діяльності. Після обговорення доповідей та презентацій були вручені сертифікати студентам та викладачам.

Цього разу також були вручені грамоти за творчий підхід та підготовку доповідей та презентацій студенту Коледжу управління, економіки і права ПДАА Томенку Дмитрові Володимировичу та студентці Полтавського базового медичного коледжу Ахмедовій Дар’ї Андріївні.

No images found.

У подальшому планується проведення науково-практичних конференцій, бо це є пріоритетною, актуальною та результативною формою роботи для вдосконалення творчих можливостей студентів ВНЗ I-II рівнів акредитації. Вдячні за гостинний прийом та високий рівень організації проведення IV науково-практичної конференції адміністрації та викладачам предметної комісії загальноосвітніх дисциплін Полтавського коледжу харчових технологій Національного університету харчових технологій!

Голова обласного методичного об’єднання викладачів іноземних мов ВНЗ І-ІІ р.а. Полтавської області
О.А. Савченко

ЕКСКУРСІЯ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

16 травня 2017 року 42 курсанти і студенти Кременчуцького льотного коледжу НАУ прийняли участь в екскурсії до Державного музею авіації України та музею Національного авіаційного університету. В Державному музеї авіації України курсантам і студентам розповіли про етапи створення та розвитку музею. Хлопці та дівчата оглянули експозицію музею, яка перебуває у сталому розвитку – з початкових 33 експонатів вона зросла до понад 90 літаків, гелікоптерів та безпілотних літальних апаратів, що були на озброєнні ВПС СРСР і незалежної України, або експлуатувалися в цивільному повітряному флоті. Курсанти та студенти відвідали кабіну найбільшого в світі вертольота Мі-26.

No images found.

В музеї Національного авіаційного університету курсанти та студенти ознайомились з історією університету, його видатними постатями та досягненнями.

Викладач Царенко А.О.

ТИЖДЕНЬ ЄВРОПИ

З 15 по 19 травня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ проведено Тиждень Європи, підготовлений цикловою комісією соціально-гуманітарних дисциплін.

Тиждень проводився відповідно до резолюції Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та листа Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України від 19.12.2016 № 7-16-1029-16 та листа Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щодо організації проведення в навчальних закладах Дня Європи у 2017р.

Проведення Тижня ставило за мету поширення серед курсантів та студентів знань про Європейський Союз, європейські цінності та інтеграцію України в європейські та євроатлантичні структури.

Відповідно до плану проведення Тижня відбулися такі заходи:

- Організовано виставку плакатів та стінних газет на тему «Україна – європейська країна»,

- Курсантсько-студентська конференція з використанням мультимедійної презентації, присвячена проблемам євроінтеграції України.

- Лекція «Європейські цінності».

- Конкурс ессе та рефератів «Євро інтеграційні процеси і Україна».

No images found.

Під час проведення Тижня найбільш активну участь прийняли такі курсанти та студенти коледжу:

Гаврик Олексій, Зайчук Марина, Марченко Володимир, Чепурний Валерій (навчальна група ТЕ-12), Макарчук Єгор, Рижій Євгеній, Рубцов Олег, (навчальна група ТМ-11), Литовченко Олександр, Масляний Даніл, Хорошко Олександр (навчальна група ТМ-12), Лукашук Валерія, Мацек Марина, Смаглій Вероніка (навчальна група ТПМ-11), Зятковська Валерія, Новікова Діана (навчальна група БО-11), Коробко Дар’я, Корнієнко Ірина (навчальна група ООТ-11)

ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКОМ ОЩАДБАНКУ

5 травня 2017 року в рамках профорієнтаційної роботи на відділенні економічних спеціальностей було організовано зустріч з представником найбільшого державного банку України - Ощадбанку, головним спеціалістом з підбору персоналу Пилипенко Наталією Анатоліївною.
Майбутні фахівці, бакалаври з обліку і аудиту отримали інформацію про вимоги до знань і умінь, якими випускники мають володіти, щоб отримати перше робоче місце, про проблеми, які можуть виникати при працевлаштуванні і можливі шляхи їх вирішення. Представник банку акцентували увагу на можливості оплаченого стажування та подальшого працевлаштування студентів.
«Студенти спершу попрацюють в якості стажистів, а якщо їх ділові якості повністю влаштують наймачів, то під час практики вони зможуть розраховувати і на зарплату – куди більшу, ніж мінімальна. А після отримання дипломів тимчасові робочі місця стануть для них постійними», - зазначила Наталія Анатоліївна.

No images found.

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ

В Кременчуцькому льотному коледжі з нагоди відзначення Всесвітнього Дня охорони праці (28 квітня), який за рекомендацією Міжнародної організації праці проходить під гаслом “Удосконалення збору і використання даних про безпеку та гігієну праці” викладачем циклової комісії ПММ Дрогомерецькою Г.В. було проведено відкрите заняття для студентів коледжу з метою підвищення уваги до питань безпеки праці, а також реалізації заходів спрямованих на збереження життя і здоров’я людини під час роботи та профілактики виробничого травматизму.

Викладач Г.В. Дрогомерецька
Голова циклової комісії ПММ А.В. Реута

ТИЖДЕНЬ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

У період з 24 по 28 квітня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено Тиждень іноземної мови. Тиждень організували і провели голова циклової комісії Чижова Л.І. та викладачі іноземної мови: Стеценко К.В., Іванченко Л.В., Гужина С.А., Ворожба А.І., Бакута С.В., Самойленко М.В.

Були проведені такі заходи:

- конкурс стіннівок “Cultural life of Great Britain and English-speaking countries”(відповідальні: голова циклової комісії Чижова Л.І. та викладачі іноземної мови: Стеценко К.В., Іванченко Л.В., Гужина С.А., Ворожба А.І. та Бакута С.В.);

- Олімпіада з дисципліни “Іноземна мова” (відповідальні: голова циклової комісії Чижова Л.І. та викладачі іноземної мови: Стеценко К. В., Ворожба А.І., Гужина С.А. та Іванченко Л.В. );

- захід присвячений William Shakespeare`s birthday (відповідальні викладачі іноземної мови: Стеценко К.В. та Ворожба А.І..);

- науково-практична конференція на тему: “Вплив рівня володіння англійською професійною авіаційною мовою на безпеку польотів” (відповідальна - викладач іноземної мови Самойленко М.В.);

- виставка підручників, методичних посібників, граматичних довідників, англомовних видань “У допомогу вивчаючим іноземну мову”(відповідальні: завідувач бібліотеки Томах М.А., голова циклової комісії Чижова Л.І. та викладачі іноземної мови: Гужина С.А. та Іванченко Л.В.);

- відеоклуб, перегляд фільмів англійською мовою різних жанрів: драма, комедія, мультиплікаційні фільми, документальні фільми (відповідальні: голова циклової комісії Чижова Л.І. та викладачі іноземної мови: Стеценко К.В., Ворожба А.І., Іванченко Л.В., Гужина С.А. та Бакута С.В.).

У конкурсі стіннівок “Cultural life of Great Britain and English-speaking countries” брали участь:

- курсанти льотно-технічного відділення: Плужник З.І., Матусев А. О. (навч. гр. ТМ-11), Сич Б.Д., Радченко І.І. (навч. гр. ТМ-21), Третьяков І. О., Нацаєв А.О. (навч.гр. ТМ-12);

- курсанти відділення авіоніки: Поцибай Б.Я., Уткін Р.І. (навч.гр. ТЕ-11), Телик Т.В. (навч.гр. ТЕ-21), Новохатько М.С. (навч.гр. ТЕ-21), Міщенко Б. В. (навч.гр. ТЕ-32);

- студенти економічного відділення: Козловська А.В. (навч. гр. ООТ-11), Яценко В.В. (навч. гр. ООТ-31), Чижова В.М. (навч. гр. БО-21), Яценко У.О. (навч.гр. ООТ-31), Седова Д. М. (навч.гр. ООТ-31), Карпенко М. Є., Борисова Є.О. (навч.гр. ООТ-31), Власенко О. В. (навч. гр. БО-11).

Переможцями стали:
1 місце — Козловська Анастасія Вячеславівна, студентка навчальної групи ООТ-11 та Яценко Вікторія Володимирівна, студентка навчальної групи ООТ-31;
2 місце — Чижова Вікторія Максимівна, студентка навчальної групи БО-21 та Плужник Захар Іванович та Матусев Антон Олександрович курсанти навчальної групи ТМ-11;
3 місце —Яценко Ульяна Олегівна, студентка навчальної групи ООТ-31
 
Листи подяки отримали:
Сич Богдан Дмитрович та Радченко Іван Ігорович, курсанти навчальної групи ТМ-21;
Третьяков Ілля Олегович, Нацаєв Андрій Олегович, курсанти навчальної групи ТМ-12;
Борисова Євгенія Олександрівна та Карпенко Марія Євгеніївна, студентки навчальної групи ООТ-31.
Поцибай Богдан Ярославович, Уткін Роман Ігорович курсанти навчальної групи ТЕ-11;
Телик Тарас Вячеславович курсант навчальної групи ТЕ-21
Новохатько Максим Сергійович курсант навчальної групи ТЕ-21
Міщенко Богдан Вячеславович курсант навчальної групи ТЕ-32
Седова Дар’я Миколаївна студенка навчальної групи ООТ-31,
Власенко Олександра Василівна студенка навчальної групи БО-11.

 

В Олімпіаді з іноземної мови брали участь:
 
курсанти льотно-технічного відділення:
Запорожець Андрій Ігорович, навчальна група ТМ-22,
Рибалка Дмитро Сергійович, навчальна група ТМ-22,
Шостак Олексій Миколайович, навчальна група ТМ-21,
Чистяков Артем Вікторович, навчальна група ТМ-21,
Покотило Юрій Дмитрович, навчальна група ТМ-22,
 
курсанти відділення авіоніки:
Спірідович Даніїло Сергійович, навчальна група ТЕ-21,
Гнойовий Артем Сергійович, навчальна група ТЕ-21,
Пономаренко Олександр Анатолійович, навчальна група ТЕ-21.
 
курсанти відділення ПММ та заочного навчання:
Перепеляк Діана Віталіївна, навчальна група ТПМ-22,
Діденко Анастасія Сергіївна, навчальна група ТПМ-22.
 
студенти економічного відділення:
Комсомольський Максим Григорович, навчальна група БО-21,
Головатенко Вероніка Віталіївна, навчальна група БО-21,
Чижова Вікторія Максимівна, навчальна група БО-21,
Жігілій Анастасія Валеріївна, навчальна група ООТ-21,
Уйманова Анастасія Дмитрівна, навчальна група ООТ-21,
Халявська Анастасія Віталіївна, навчальна група ООТ-21.

 

Переможцями стали:
І місце — Чижова Вікторія Максимівна, студентка навчальної групи БО-21 та Жігілій Анастасія Валеріївна, студентка навчальної групи ООТ-21;
ІІ місце — Шостак Олексій Миколайович, курсант навчальної групи ТМ-21;
ІІІ місце — Чистяков Артем Вікторович, курсант навчальної групи ТМ-21.

28 квітня 2017 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки переможців та учасників Тижня іноземної мови. Дякуємо всім учасникам і переможцям Тижня іноземної мови! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії Л.І. Чижова

ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ НА ТЕМУ: "WILLIAM SHAKESPEARE POET AND DRAMATIST" (В. ШЕКСПІР. ПОЕТ І ДРАМАТУРГ)

Інтегроване заняття було проведено 26 квітня 2017 р. У КЛК НАУ викладачами: Стеценко К.В. та Ворожбою А.І. у групі ТПМ-22. Воно розпочалося з представлення викладачами біографії Вільяма Шекспіра. Курсантам було показано відео, яке ознайомлювало з основними біографічними моментами життя великого поета та драматурга. Після перегляду біографії курсанти записали основні факти, а також доповнили деяку інформацію. На наступному етапі заняття, Ворожба А.І. та Стеценко К.В. показали відеофільм В. Шекспіра “Ромео і Джульєта”

Курсанти активно почали обговорення після перегляду фільму. Викладачі ставили питання групі: атмосфера на занятті панувала творча, курсанти на занятті були активними учасниками обговорення, та показали гарні знання з іноземної мови і гарно орієнутвалися в темі.

Викладач англійської мови А.І. Ворожба
Викладач англійської мови К.В. Стеценко

ОЛІМПІАДА З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

27 квітня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед курсантів та студентів було проведено Олімпіаду з історії України. Олімпіаду організував та провів викладач Старосельський Ігор Валентинович. В Олімпіаді з історії України взяли участь:

курсанти льотно-технічного відділення: Дмітрієв Віталій Едуардович, Котеньов Роман Володимирович (навчальна група ТМ-11), Козир максим Олегович (навчальна група ТМ-12)

курсанти відділення авіоніки: Поцибай Богдан Ярославович (навчальна група ТЕ-11), Зайчук Марина Олегівна, Харченко Володимир Володимирович (навчальна група ТЕ-12)

курсанти відділення ПММ: Гундер Антон Миколайович, Калашник Назар Сергійович, Лукашук Валерія Володимирівна, Мацек Марина Сергіївна (навчальна група ТПМ-11).

студенти економічного відділення: Білявська Аліна Вадимівна, Ткачова Світлана Миколаївна (навчальна група ООТ-11)

Переможці Олімпіади були нагороджені грамотами. Переможцями стали:
1 місце – Гундер Антон Миколайович, курсант (навчальна група ТПМ-11)
2 місце – Калашник Назар Сергійович, курсант (навчальна група ТПМ-11)
3 місце – Харченко Володимир Володимирович, курсант (навчальна група ТЕ-12)

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Старосельський І.В.
Голова циклової комісії Старосельський І.В.

VIIІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, КУРСАНТІВ ТА СТУДЕНТІВ АВІАЦІЇ ТА КОСМОНАВТИКИ, ЯКА ПРИСВЯЧЕНА ДО ДНЯ АВІАЦІЇ ТА КОСМОНАВТИКИ В КРИВОРІЖСЬКОМУ КОЛЕДЖІ НАУ

19 квітня 2017 року в Криворізькому коледжі Національного авіаційного Університету проводилась VIIІ Всеукраїнська науково практична конференція молодих учених та студентів "Авіація та космонавтика", яка була присвячена Всеукраїнському дню авіації та космонавтики. Конференція пройшла під девізом: "боротися і шукати, знайти і не здаватись."

У конференції взяли участь викладачі та курсанти Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету. Викладачами коледжу були відібрані і підготовлені найбільш активні і схильні до наукової роботи курсанти і студенти, які разом з науковими керівниками і консультантами підготовили матеріали про нові досягнення в дослідженні авіаційних технологій, перспектив розвитку авіації, безпеки польоту літальних апаратів і в своїх доповідях запропонували свої прогнози та пропозицій щодо удосконалення літальних апаратів, які знаходяться в експлуатації.

Пленарне засідання конференції проводилось в актовій залі головного корпусу Криворіжського коледжу НАУ. Конференцію відкрив Начальник коледжу, доктор технічних наук, професор Андрусевич Анатолій Олександрович. В президіумі конференції також були присутні: Крипак Т. П. начальник відділу вищої і професійно-технічної освіти управління освіти і науки Криворізської міської ради, Григорак М. Ю. завідувач кафедри логістики НАУ, Ахмеров О. Ю. старший науковий співробітник Науково-дослідного інституту фізики Одеського національного університету ім. Мечнікова, Тягній В. Г. викладач – методист Кременчуцького льотного коледжу.

На пленарному засіданні члени президіуму поздоровили учасників науково-практичної конференції з святом «Авіації і космонавтики» і побажали їм успіхів при виступах з доповідями та нових і перспективних результатів в наукових дослідженнях і пропозиціях щодо розробки і використання новітніх технологій в авіаційній і космічній галузях.

Потім заступник начальника коледжу НАУ з наукової і навчальної роботи Даниліна Г. В. довела до учасників конференції, що в звязку з раптовим погіршенням погодних умов, різкому зниженні температури повітря, випаданню снігу і гололіду на дорогах в Дніпропетровській і Запорізській областях пять наукових груп не змогла прибути на конференцію і тому вимушено 20–ть секції об’єднали за близькими науковими напрямками в 4-ри на яких вона запропонувала заслухати наукові доповіді учасників конференції і оцінити їх об’єктивно за результатами доповідей. Потім вона довела порядок проведення засідань по секціям, час їх проведення і місця їх розташування.

Курсанти, студенти і викладачі від Кременчуцький льотного коледжу прийняли участь в роботі трьох об’єднаних секцій, подали 15-ть тез доповідей і виступили з 8-ма доповідями, а саме:

Секція 1: ПРОЕКТУВАННЯ, КОНСТРУЮВАННЯ, НАДІЙНІСТЬ, ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ, АВІАЦІЙНИХ КОСМІЧНИХ СИЛОВИХ УСТАНОВОК І ДВИГУНІВ.
 
1.1 Метод визначення витрати палива вертольоту в польоті і на землі.
Автор: Корнієнко Олексій Ігорович, курсант н/г ТМ-22.
Науковий керівник: к.т.н., викладач ІІ категорії Владов С. І.
 
Секція 2: АВІОНІКА
 
2.1 Формирование профессионального мышления в процессе тренажёрной подготовки курсантов в лётных учебных заведениях
Автор: Міщенко Богдан Вячесловович, курсант н/г ТЕ-32.
Науковий керівник: к.т.н., викладач вищої категорії, заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю. М., співавтор: викладач ІІ категорії Хебда А. С.
 
2.2 Переход от аналоговых бортовых средств объективного контроля к цифровым
Автор: Войтенко Володимир Олександрович, курсант н/г ТМ – 41.
Науковий керівник: викладач ІІ категорії Минько О. О.
 
Секція 3: ЕКОНОМІКА ТА КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЯ ТРАНСПОРТНОЇ ГАЛУЗІ
 
3.1 Пріоритети авіаційної галузі в розвитку національної економіки України
Автор: Власова Анастасія Дмитрівна, студентка н/г ООТ-31.
Науковий керівник: викладач вищої категорії, Харченко М. В.
 
3.2 Діяльність авіаційної галузі в Україні
Автори: Борисенко Оксана Миколаївна, Бескурнікова Юлія Генадіївна, викладачі.
Науковий керівник: к.е.н., викладач вищої категорії Носач І. В.
 
3.3 Значення «теорії культурних кіл» для культурно-історичної школи
Автор: Горайко Владислав Віталійович, курсант н/г ПБ-21.
Науковий керівник: викладач-методист, спеціаліст вищої категорії Братенші В. Д.
 
3.4 Наука і техніка ХХ –ХХІ століть
Автор: Гончарук Микола Ігорович, курсант н/г ПБ-21.
Науковий керівник: викладач-методист, спеціаліст вищої категорії Братенші В. Д.
 
3.5 Технологии для создания вертолётов будущего
Автор: Смирнов Кирило, курсант н/г ПБ-41.
Науковий керівник: к.т.н., с.н.с., викладач - методист Тягній В. Г.

Всі доповіді були цікавими, змістовними, носили елементи наукової новизни і інно-ваційних підходів до створення нових зразків авіаційної техніки, обладнання, технічного обслуговування, технології виготовлення і нових поглядів на підготовку пілотів з вико-ристанням тренажерних комплексів і авіаційних фахівців технічних спеціальностей.

За результатами доповідей, їх змістовності і наукової новизни організаційний комі-тет НТК відмітив найбільш цікаві доповіді і доповідачі Смирнов К. А. і Горайко В. В. були нагороджені дипломами за кращі доповіді, а решта курсантів були нагороджені почесними грамотами від начальника Криворіжського коледжу НАУ.

No images found.

Відповідальний за участь в конференції В. Г. ТЯГНІЙ

УЧАСТЬ У 37 ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ МОЛОДИХ УЧЕНИХ І КУРСАНТІВ В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ЛЬОТНІЙ АКАДЕМІЇ НАУ Від Кременчуцького льотного коледжу:

Секція 1 «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ БЕЗПЕКИ АВІАЦІЇ»
1. Метод визначення швидкісних характеристик вертольоту при відмові двигунів.
Автор: Яковлєв Олег Русланович - курсант навч/гр. ПБ-11.
Науковий керівник: к.т.н. Владов С. І.
 
2. Применение инфракрасного излучения для определения местоположения посадочной полосы в сложных метеорологических условиях.
Автор: к.т.н. Владов Сергій Ігорович - викладач І категорії
Наукові консультанти: нач. коледжу Головенський В. В.; к.т.н., доцент Лісо-венко В. Д.; к.т.н. Шмельов Ю. М.
 
Секція № 2 «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ АВІАЦІЙНОГО ТРАНСПОРТУ ТА ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ»
1. Зональная навигация – как новый метод навигации ВС.
Автор: Бабельник Олександр Сергійович курсант навч/гр. ПБ-41
Науковий керівник: викладач-методист, спеціаліст вищої категорії Луцький Ю. С.
 
2. Передача данных бортовых средств объективного контроля в реальном времени.
Автор: Панченко Антон Володимирович, курсант навч/гр. – ТМ-41
Науковий керівник: викладач, спеціаліст ІІ категорії Минько О. О.
 
3. Перспективи ремоторизації вертольоту Мі – 2.
Автор: Кришталь Марія Володимирівна, курсант навч/гр. ПБ-21
Науковий керівник: викладач, спеціаліст І категорії Царенко А. О.
 
4. Усовершенствование качества електрического питания авионики с целью обеспечения стабильности
работы цифровых модулей.
Автор: Рибченко Данило Віталійович, курсант навч/гр. ТЕ-31
Науковий керівник: викладач, спеціаліст І категорії Стущанський Ю. В.
 
5. Сущность кавитации жидкости и способы ее предупреждения.
Автор: Яковенко Аркадій Олександрович, курсант навч/гр. ТМ-41
Науковий керівник: к.т.н., с.н.с., викладач-методист, Тягній В. Г.
 
Секція № 5 «ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОСТІ НА ШЛЯХУ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ»
1. Проблеми мікробактеріального забруднення ПММ.
Автор: Вишнякова Наталя Андріївна, курсант навч/гр – ТПМ-41
Науковий керівник: викладач, спеціаліст І категорії Реута А. В.

Учасники конференції нагородженні грамотами за активну участь у 37 Всеукраїнській науково - практичній конференції молодих учених і курсантів «Авіація та космонавтика: стан, досягнення і перспективи». Учасникам конференції бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

 

No images found.

КОНКУРС "АВІАТОР-2017"

12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики, благодійний Фонд Бориса Колесникова підвів підсумки освітнього проекту “Авіатор 2017”. Під час урочистої прес- конференції в Національному авіаційному університеті були названі сто переможців конкурсу “Авіатор-2017” і нагороджені дипломами на поїздку в Париж від благодійного Фонду Бориса Колесникова.

фото фінал Авіатор

До ста найкращих курсантів увійшли курсанти Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31), Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-31).

Вітаємо наших креативних, амбіційних переможців. Впевнені що під час поїздки в Міжнародний авіасалон Ле Бурже (Франція) наші курсанти отримають нові знання та безцінний досвід, які вони застосують в рідній Україні.

Завідувач НМК Павленко Людмила Василівна

VІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА ОЛІМПІАДА З МАТЕМАТИКИ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ВНЗ І-ІІ РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

6 квітня 2017 року на базі Комсомольского політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського в місті Горішні Плавні відбулася VIIІ Всеукраїнська олімпіада з математики серед студентів ВНЗ І - ІІ рівнів акредитації Полтавської області. В олімпіаді взяли участь студенти 16 вищих навчальних закладів.

Курсантка групи ТПМ-11 Лукашук Валерія Володимирівна зайняла 3 місце зазагальною кількістю набраних балів. Підготовку студентки здійснювала викладач циклової комісії «Фізико-математичних дисциплін та інформатики» Назаренко Надія Петрівна.

Вітаємо учасницю Олімпіади та бажаємо успіхів у подальшому навчанні!

ОЛІМПІАДА З ФІЛОСОФІЇ

3 квітня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед курсантів та студентів було проведено Олімпіаду з філософії. Олімпіаду організував та провів викладач Братенші Валерій Данилович.

В Олімпіаді з філософії взяли участь 24 курсанта і студента навчальних груп БО-21 і ООТ-21.

Переможцями стали:

1 місце – Браілко Катерина Олександрівна, студентка (навчальна група БО-21)

2 місце – Савченко Катерина Олександрівна, студентка (навчальна група ООТ-21); Чижова Вікторія Максимівна (навчальна група БО-21); Головатенко Вероніка Віталіївна (навчальна група БО-21).

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Братенші В.Д.
Голова циклової комісії Старосельський І.В.

ОЛІМПІАДА «КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ» З ДИСЦИПЛІНИ «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ В ОБЛІКУ»

3 квітня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету викладачами кафедри обліку і аудиту серед студентів було проведено олімпіаду «Комп’ютеризація бухгалтерського обліку» з дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку та аудиті». Олімпіаду організували та провели викладачі кафедри обліку і аудиту Бондаренко Людмила Федорівна, Водолазська Наталія Вікторівна.

В олімпіаді взяли участь студенти економічного відділення групи ОА-41:
- Спірідонов Євгеній Сергійович
- Котлярчик Христина Петрівна
- Тіхон Катерина Андріївна
- Лисак Світлана Вікторівна
- Гужва Євгеній Денисович

12 квітня відбулося нагородження грамотами переможців олімпіади.

Переможцями стали:

1 місце - Тіхон Катерина Андріївна
2 місце - Котлярчик Христина Петрівна
3 місце - Гужва Євгеній Денисович

Дякуємо всім учасникам олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Л.Ф. Бондаренко
Завідувач кафедри О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА «КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ» З ДИСЦИПЛІНИ «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ В ОБЛІКУ»

3 квітня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету викладачами циклової комісії обліку і аудиту серед студентів було проведено олімпіаду «Комп’ютеризація бухгалтерського обліку» з дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку». Олімпіаду організували та провели викладачі циклової комісії обліку і аудиту Бондаренко Людмила Федорівна, Водолазська Наталія Вікторівна.

В олімпіаді взяли участь студенти економічного відділення:
- Бикова Анастасія Андріївна (навч. група БО-31)
- Петрик Валентина Валеріївна (навч. група БО-31)
- Скурідіна Юлія Олександрівна (навч. група БО-31)
- Вовк Дарія Олегівна (навч. група БО-31)
- Мирошниченко Юлія Віталіївна (навч. група БО-32)
- Бурбига Ярослава Вікторівна (навч. група БО-32)

12 квітня відбулося нагородження грамотами переможців олімпіади.

Переможцями стали:
1 місце - Бикова Анастасія Андріївна (навч. група БО-31)
2 місце - Вовк Дарія Олегівна (навч. група БО-31)
3 місце - Бурбига Ярослава Вікторівна (навч. група БО-32)

Дякуємо всім учасникам олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Л.Ф. Бондаренко
Голова циклової комісії О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА З "БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ"

29 березня 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів та студентів було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності». Відповідальний за проведення олімпіади викладач циклової комісії ПММ Дєрябіна Інна Олексіївна.

В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТПМ-22:
Євтушенко А.О., Фьодорова Д.С., Близнюк В.Є., Левченко І.О., Жук В.Ю., Варісова В.А., Коробка Н.С.
та навчальної групи ООТ-21:
Савченко К.О., Уйманова А. Д., Мозгова А.П., Халявська А.В.
 
Переможцями стали наступні учасники:
- І місце - Савченко Катерина Олександрівна (навчальна група ООТ-21);
- ІІ місце розділили: курсант навчальної групи ТПМ-22 Жук Вікторія Юріївна і студентка навчальної групи ООТ-21 Мозгова Анастасія Павлівна;
- ІІІ місце розділили: курсант навчальної групи ТПМ-22 Євтушенко Анна Олександрівна та студентка навчальної групи ООТ-21 Халявська Анастасія Віталіївна.

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Дєрябіна І.О.
В.о. Голови циклової комісії ПММ Дрогомерецька Г.В.

ОЛІМПІАДА З "ОСНОВ ОХОРОНИ ПРАЦІ"

28 березня 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення пально-мастильних матеріалів та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Основи охорони праці». Олімпіаду організувала та провела викладач Дрогомерецька Ганна Валеріївна. Данний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів, а також вироблення стилю мислення, що дозволяє аналізувати проблеми та шляхи їх вирішення при вивченні предмету.

В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ПМ-31:
Соловйов С.С., Шмалій М.В., Нічук О.В., група ТПМ-42 Григоренко Д.Р., Ричок Ю.С.,
група ТПМ-41:
Більчич В.Ю., Вишнякова Н.А. та група ПБ-41 Блажевський О.О., Смирнов К.А., Нічипорук О.І., Бабельник А.С., Сагун О.О., Черевик Я.О., Калаченко М.В., Слободянюк Ю.П., Колбасін О. В.

 

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні завдань, пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Основи охорони праці» стали наступні курсанти:
- Ричок Юрій Сергійович (навчальна група ТПМ-42) — І місце;
- Сагун Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-41) — ІІ місце;
- Шмалій Микита Вікторович(навчальна група ПМ-31) — ІІІ місце;

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Дрогомерецька Г.В.
Голова циклової комісії ПММ Реута А.В.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КРЕМЕНЧУЦЬКОМУ ЛЬОТНОМУ КОЛЕДЖІ НАУ

22 березня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі проводилась науково – практична конференція на тему: «Перспектива, досягнення і інноваційні підходи в підготовці авіаційних фахівців в сучасних умовах». Відкрив конференцію з вступним словом заступник начальника коледжу з навчальної роботи ШМЕЛЬОВ Ю. М.

Відповідальний секретар конференції ТЯГНІЙ В. Г. довів до учасників конференції інформацію про кількість доповідачів і черговості доповідей згідно з регламентом науково-практичної конференції за визначеними науковими напрямками. Він відзначив, що спочатку проведення конференції планувалась за 13–тю науковими напрямами. Потім в ході узгодження термінів і порядку проведення конференції було прийнято рішення щодо розширення її до 16-ти наукових напрямів.

На участь в конференції було подано 23 заявки на виступи з доповідями в рамках визначених наукових напрямів.

За тематикою циклових комісій коледжу і по доповідачам заявки на участь розподілилися:
· від циклової комісії льотної експлуатації повітряних суден – 5 доповідей;
· від циклової комісії менеджменту організацій підприємств – 5 доповідей;
· від циклової комісії загально – теоретичних дисциплін – 4 доповіді;
· від циклової комісії конструкції і експлуатації повітряних суден та двигунів – 3 доповіді;
· від циклової комісії соціально – гуманітарних дисциплін – 2 доповіді;
· від циклової комісії авіаційного і радіоелектронного обладнання – 2 доповіді;
· від циклової комісії пально – мастильних матеріалів – 1 доповідь;
· від циклової комісії загальноекономічних дисциплін – 1 доповідь.

За науковими напрямами науково-практичної конференції доповіді розподілилися:

1. Сучасні засоби і методи навігації в авіації – 1-а доповідь;
2. Проектування, конструювання, надійність і технічна експлуатація ПС і двигунів – 2-і доповіді;
3. Методи діагностики і неруйнівного контролю за станом ЛА і двигунів – 3-и доповіді;
4. Система енергопостачання і авіоніка на авіаційному транспорті – 2-і доповіді;
5. Практична аеродинаміка і динаміка польоту ЛА – 2-і доповіді;
6. Безпека авіації і безпека польотів ПС – 1-а доповідь;
7. Гідравліка і гідромеханічні системи в авіації – 2-і доповіді;
8. Перспективи розвитку авіаційного транспорту та транспортних технологій – 1-а доповідь;
9. Безпілотні та інноваційні літальні аппарати, особливості їх експлуатації і використання в народному господарстві і бізнесі – 1-а доповідь;
10. Перспективи розширення діяьності авіаційних компаній і пріоритети авіаційної галузі в розвитку національної економіки України – 5-ть доповідей;
11. Роль «теорії культурних кіл і прогресу» в розвитку науки і техніки в історії людства – 2-і доповіді;
12. Проблеми соціальної адаптації і захищеності інвалідів на підприємствах транспортної галузі – 1-а доповідь.

Всі доповіді були цікавими, змістовними, носили елементи наукової новизни і інно-ваційних підходів до створення нових зразків авіаційної техніки, обладнання, технічного обслуговування, технології виготовлення і нових поглядів на підготовку пілотів з вико-ристанням тренажерних комплексів і авіаційних фахівців технічних спеціальностей.

За результатами доповідей, їх змістовності і наукової новизни організаційний комі-тет відмічає найбільш цікаві доповіді, які заслуговують нагородження почесними грамо-тами від начальника коледжу:

За перше місце:

23

СМИРНОВ Кирило, курсант навчальної групи ПБ-41, науковий керівник к.т.н., с.н.с. ТЯГНІЙ В. Г., доповідь: «Технологии для создания вертолетов будущего».

 

 

 

За друге місце:

7

БАБЕЛЬНИК Олександр, курсант навчальної групи ПБ-41, виступив з двома допо-відями: «Зональная навигация - как новый метод навигации ВС», науковий керівник викладач-методист, спеціаліст вищої категорії ЛУЦКИЙ Ю. С. і «Раскрутка и останов несущего винта вертолета при базировании на палубе корабля», науковий керівник викладач вищої категорії ЯЦИНА Є. В.

 

 

17

ВИШНЯКОВА Наталія, курсант навчальної групи ТПМ-41, науковий керівник викладач вищої категорії РЕУТА А. В., доповідь «Проблеми мікробактеріального забруднення ПММ».

 

 

 

За третє місце:

31

РИБЧЕНКО Дмитро, курсант навчальної групи ТЕ-31, наукові керівники: викладач вищої категорії СТУЩАНСЬКИЙ Ю. В. і викладач вищої категорії КОЛОНТАЄВСЬКИЙ І. А., доповідь «Усовершенствование качества электрического питания авиони-ки с целью обеспечения стабильности работы цифровых модулей».

 

 

30

ПАНЧЕНКО Антон, курсант навчальної групи ТМ-41, науковий керівник викладач ІІ категорії МИНЬКО О. О., доповідь «Передача данных бортовых средств объектив-ного контроля в реальном времени».

 

 

15

КРИШТАЛЬ Марія, курсант навчальної групи ПБ-21, науковий керівник викладач І категорії ЦАРЕНКО А. О., доповідь «Перспективы ремонторизации вертолета Ми-2».

 

 

За активну участь в науково-практичній конференції:

ГАННОЧКА Герман, курсант навчальної групи ТМ-41, науковий керівник к.т.н., с.н.с. ТЯГНІЙ В. Г., доповідь «Особенности возникновения и развития гидравлическо-го удара».

СКАРЕЦЬКИЙ Євгеній, курсант навчальної групи ТЕ-21, науковий керівник викладач ІІ категорії СІОРА А. І., доповідь «Аналіз напрямів розвитку авіаційного транспорту та технологій».

БОРИСОВА Євгенія, студент навчальної групи ООТ-31, науковий керівник викладач вищої категорії ХАРЧЕНКО М. В., доповідь «Реструктурізація авіакомпаній як спосіб підвищення якості керування».

ВЛАДОВ С. І., к.т.н., викладач ІІ категорії, наукові консультанти: ГОЛОВЕНСЬКИЙ В. В., к.т.н., доцент ЛІСОВЕНКО В. Д., к.т.н., викладач вищої категорії ШМЕЛЬОВ Ю. М., доповідь «Применение инфракрасного излучения для определения местоположения посадочной полосы в сложных метеорологических условиях».

За результатами науково-практичної конференції відпрацьовано проект рішення конференції:

Науково-практична конференція проведена на високому організаційному і методичному рівні, змісти доповідей відповідають заявленим науковим напрямам, містять в собі сучасні досягнення науки і техніки та інноваційні підходи до створення нових перспективних зразків ЛА і підготовки авіаційних фахівців в сучасних умовах.

За підсумками проведеної науково-практичної конференції організаційний комітет пропонує:

1 Клопотатись перед начальником Кременчуцького льотного коледжу НАУ про проведення щорічних науково-практичних конференцій і розширити їх за межі коледжу, організовувати міжвузівські і всеукраїнські конференції з запрошенням молодих вчених, аспірантів, курсантів і студентів інших вищих навчальних закладів України і іноземних держав.

2 Запрошувати на конференції відомих фахівців авіаційної галузі з Національного авіаційного університету, Харьківського авіаційного університету, конструкторсько-го бюро АНТК «Антонов», конструкторського бюро «Мотор січ», конструкторсько-го бюро «Південмаш», інституту авіації і космонавтики, Державного науково-вип-робувального центру ЗСУ та інших передових і наукових організацій України і іно-земних держав для заслуховування оглядових доповідей з історії та перспектив роз-витку авіації і космонавтики.

3 Визначити найбільш цікаві і науковоємні доповіді і нагородити авторів доповідей і їх наукових керівників почесними грамотами начальника коледжу.

4 Збірники тез доповідей розмістити в бібліотеці і навчально-методичному кабі-неті навчального відділу коледжу з метою подальшої пропаганди наукової роботи курсантів і студентів та залучення до наукової і дослідницької роботи найбільш об-дарованих і здатних до проведення наукових досліджень молодих викладачів, аспі-рантів, наукових пошукувачів, курсантів і студентів.

Організаційний комітет конференції

РЕЗУЛЬТАТИ ЧЕТВЕРТОГО ЕТАПУ ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ "АВІАТОР" 2017

21 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів четвертий етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей.

Вітаємо переможців Кременчуцького льотного коледж НАУ:
 
відділення льотно-технічних спеціальностей:
Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21),
Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31),
Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41),
Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31);
відділення ПММ та заочного навчання:
Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41).
 

Наші курсанти увійшли до списку 250 найкращих курсантів та студентів України, які приймали участь в цьому конкурсі. Попереду курсантів очікує ще п'ятий етап захист своїх власних проектів. Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів, хай непростий шлях до висот авіаційної галузі завжди підкоряється Вам!

Завідувач НМК Павленко Людмила Василівна

ЧЕТВЕРТИЙ ЕТАП ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ "АВІАТОР" 2017

21 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів четвертий етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:

відділення льотно-технічних спеціальностей:
Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41),
Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21),
Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31),
Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31),
Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41),
Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31);
 
відділення авіоніки:
Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42),
Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31);
відділення ПММ та заочного навчання:
Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41).

Четвертий етап - етап імпровізація від експертного журі. Попереду курсантів очікує ще один етап захист своїх власних проектів.

Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів. Нехай авіація України займає провідне місце в світі, а ви були авангардом прогресу та економічного відродження України.

Завідувач НМК Павленко Людмила Василівна

ОЛІМПІАДА З ФІНАНСОВОГО ОБЛІКУ

16 березня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на кафедрі обліку і аудиту серед студентів було проведено олімпіаду з фінансового обліку. Олімпіаду організували та провели викладачі кафедри обліку і аудиту Хиль Л.П., Бондаренко Л.Ф.

В олімпіаді з фінансового обліку взяли участь студенти навчальної групи ОА-41:

- Божко Анна Ігорівна
- Гужва Євгеній Денисович
- Котлярчик Христина Петрівна
- Лисак Світлана Вікторівна
- Соколовська Аліна Вікторівна
- Спірідонов Євгеній Сергійович
- Тіхон Катерина Андріївна

 

29 березня відбулося нагородження грамотами переможців олімпіади. Переможцями стали:

1 місце - Гужва Євгеній Денисович
2 місце - Тіхон Катерина Андріївна
3 місце - Лисак Світлана Вікторівна

Дякуємо всім учасникам олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Л.П. Хиль
Викладач Л.Ф. Бондаренко
Завідувач кафедри О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА З ФІНАНСОВОГО ОБЛІКУ

16 березня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії обліку і аудиту серед студентів відбулася олімпіада з фінансового обліку, яку організували та провели викладачі циклової комісії обліку і аудиту Хиль Л.П., Бондаренко Л.Ф.

В олімпіаді з фінансового обліку взяли участь студенти спеціальності 5.03050901 «Бухгалтерський облік»:

- Бикова Анастасія Андріївна (навч.група БО-31)
- Бурбига Ярослава Вікторівна (навч.група БО-32)
- Вовк Маргарита Сергіївна (навч.група БО-31)
- Вовк Дарія Олегівна (навч.група БО-31)
- Мирошниченко Юлія Володимирівна (навч.група БО-32)
- Петрик Валентина Валеріївна (навч.група БО-31)
- Скурідіна Юлія Олександрівна (навч.група БО-31)
- Федоренко Ірина Валентинівна (навч.група БО-31)

29 березня відбулося нагородження грамотами переможців олімпіади. Переможцями стали:

1 місце - Бурбига Ярослава Вікторівна (навч.група БО-32)
2 місце - Вовк Дарія Олегівна (навч.група БО-31)
3 місце - Мирошниченко Юлія Володимирівна (навч.група БО-32)

Дякуємо всім учасникам олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Л.П. Хиль
Викладач Л.Ф. Бондаренко
Голова циклової комісії О.І. Пушкар

ДІЛОВА ГРА "НЕДОСКОНАЛИЙ КОНКУРЕНТ"

16 березня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Недосконалий конкурент» з дисципліни «Мікроекономіка». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:

БУЗИНА Оксана Олександрівна

ЛОСЬ Віталій Сергійович

ДУБИНА Євген Олександрович

ЛУК`ЯНЧЕНКО Дар`я Сергіївна

КОВАЛЕНКО Елеонора Едуардівна

МИХАЙЛИК Катерина Сергіївна

КОВАЛЬЧУК Анастасія Віталіївна

НАЗАРЕНКО Євген Олександрович

ЛЄННІК Аліна Олександрівна

РЕПЕЦЬКА Анна Олександрівна

ЛОМОНОСОВ Дмитро Васильович

 

Мета проведення: вивчення ринкового механізму діяльності фірми – недосконалого конкурента (монополіcта). Завдання ділової гри: змоделювати взаємозв’язок відділів фірми та акціонерів. Практичне засвоєння сутності основних категорій мікроекономіки. Студенти розглянули дії відділу маркетингу, бухгалтерії, відділу праці та зборів акціонерів. Відділ маркетингу, виходячи з еластичності попиту, розраховує залежність цін і виручки від обсягу виробництва, спрямовує ці дані зборам акціонерів. Відділ праці на основі граничної продуктивності працівника, розраховує необхідну чисельність зайнятих при різних обсягах виробництва, враховуючи, що залучення нових людей монополістом збільшує зарплату внаслідок підвищення попиту на робочу силу. Це веде до зростання витрат і зниженню прибутку. Розрахунки відділу праці передаються в бухгалтерію, яка розраховує суму сукупних витрат, граничних витрат при різних планах виробництва. На основі цих даних і інформації відділу маркетингу збори акціонерів приймають рішення про найбільш вигідний план випуску продукції, ціну, чисельність зайнятих, необхідність залучення банківських кредитів. Кожний відділ виконує свої функції і складає звіт про діяльність відділу. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань.

 

Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії І.В. Носач

ПЕРЕМОЖЦІ ТРЕТЬОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР"

1 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів третій етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей. Вітаємо переможців Кременчуцького льотного коледж НАУ:

відділення льотно-технічних спеціальностей:
Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41),
Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21),
Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31),
Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31),
Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41),
Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31);
 
відділення авіоніки:
Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42),
Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31);
 
відділення ПММ та заочного навчання:
Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41).

Бажаємо всім переможцям конкурсу нових творчих успіхів. Нехай Ваше життя буде як один великий і прекрасний політ увись, до мрії, якій судилося збутися стократно!

ТРЕТІЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР"

1 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів третій етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:

відділення льотно-технічних спеціальностей:
Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41),
Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21),
Ганночка Герман Володимирович (навчальна група ТМ-42),
Демчевський Ярослав Володимирович (навчальна група ТМ-31),
Денисенко Ярослав Олексійович ( навчальна група ТМ-31),
Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31),
Кришталь Марія Володимирівна (навчальна група ПБ-21),
Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31),
Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41),
Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31)
 
відділення авіоніки:
Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42),
Іщук Дмитро Леонідович (навчальна група ТЕ- 42),
Костенко Владислав Миколайович (навчальна група ТЕ- 42),
Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31);
 
відділення ПММ та заочного навчання:
Коновалова Катерина Сергіївна (навчальна група ТПМ-41),
Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41)

Курсанти коледжу написали тести з теорії та історії авіації - профільних предметів майбутніх фахівців галузі. Попереду курсантів очікує ще два етапи: завдання - імпровізація від експертного журі та захист своїх власних проектів. Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів. Впевнені, що вони в майбутньому забезпечуватимуть процвітання вітчизняної авіації, змінюватимуть її заслужений авторитет на світовому ринку.

ОЛІМПІАДА З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "ТЕХНОЛОГІЯ НАФТОПРОДУКТІВ"

28 лютого 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення пально-мастильних матеріалів та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Технологія нафтопродуктів». Олімпіаду організувала та провела викладач Давітая Олена Вікторівна. Даний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів в галузі нафтопереробки та використання нафтопродуктів, а також вироблення стилю мислення, що дозволяє аналізувати проблеми та шляхи їх вирішення при вивченні предмету.

В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТПМ-31 Дубова К.С., Єрмачкова В.В., Проценко О.О., Супрун А.С., Гарець К.О., Василенко М.С., Зінченко М.К. та навчальної групи ТПМ-32 Сухінін Д.С., Ковальов І.О., Лісовенко Я.В., Мироненко В.О., Пасат В.В., які навчаються за спеціальностю 5.07010303 «Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами».

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні практичних завдань, пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Технологія нафтопродуктів» стали наступні курсанти:
- Супрун Анна Сергіївна (навчальна група ТПМ-31) — І місце;
- Єрмачкова Вікторія Віталіївна (навчальна група ТПМ-31) — ІІ місце;
- Проценко Олеся Олегівна (навчальна група ТПМ-31) — ІІІ місце

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Давітая О.В.
Голова циклової комісії ПММ Реута А.В.

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ "ОСНОВИ ТЕОРІЇ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ"

27 лютого 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії конструкції та експлуатації повітряних суден і авіадвигунів серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни «Основи теорії автоматичного регулювання». Олімпіаду організовано і проведено викладачами Царенко Андрієм Олександровичем та Пономаренко Анатолієм Володимировичем.

В Олімпіаді взяли участь:
- курсанти навчальної групи ТМ-41: Гундер Д.Р., Колісник В.В., Соболь В.А.
- курсанти навчальної групи ТМ-42: Бажан С.О., Ганночка Г.В., Калішенко М.Ю., Кірєєв О.О., Коваленко О.В., Федяй В.А., Халявсьский В.В.

01 березня 2017 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.

Переможцями стали:
І місце – Соболь В.А. (навчальна група ТМ-41)
ІІ місце – Бажан С.О., Халявський В.В. (навчальна група ТМ-42)
ІІІ місце – Колісник В.В. (навчальна група ТМ-41), Федяй В.А. (навчальна група ТМ-42)
 
Листи подяки отримали:
Гундер Д.Р. (навчальна група ТМ-41), Ганночка Г.В. (навчальна група ТМ-42), Кірєєв О.О. (навчальна група ТМ-42 )

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Пономаренко А.В.
Голова циклової комісії Царенко А.О.

КОНКУРС ДОПОВІДЕЙ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВ

З 27.02..2017 р. по 28.02.2017 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін серед студентів навчальних груп БО – 21 та ООТ-31 було проведено конкурс доповідей з дисципліни «Фінанси підприємств». Конкурс організувала та провела викладач Бескурнікова Юлія Геннадіївна.

В конкурсі взяли участь студенти економічного відділення:
Бандура Альона Олександрівна (навчальна група БО – 21);
Боцман Денис Григорович (навчальна група БО – 21);
Браікло Катерина Олександрівна (навчальна група БО – 21);
Головатенко Вероніка Віталіївна (навчальна група БО – 21);
Дзима Тетяна Юріївна (навчальна група БО – 21);
Маленнікова Агнеса Вікторівна (навчальна група БО – 21);
Семенцова Вікторія Василівна (навчальна група БО – 21);
Чижова Вікторія Максимівна (навчальна група БО – 21);
Шармай Поліна Валеріївна (навчальна група БО – 21);
Брославець Альбіна Валеріївна (навчальна група ООТ-31);
Яценко Уляна Олегівна (навчальна група ООТ-31)

01.03.2017р. відбулося нагородження грамотами учасників конкурсу доповідей. Переможцями стали:
1 місце – Бандура Альона Олександрівна, студентка навчальної групи БО – 21;
2 місце – Шармай Поліна Валеріївна, студентка навчальної групи БО –21;
3 місце – Маленнікова Агнеса Вікторівна, студентка навчальної групи БО – 21

Дякуємо всім учасникам конкурсу доповідей! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Ю.Г. Бескурнікова
Голова циклової комісії І.В. Носач

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ КОНСТРУКЦІЯ АВІАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ

23 лютого 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії конструкції та експлуатації повітряних суден і авіадвигунів серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни Конструкція авіаційної техніки, яку організував та провів викладач Минько Олексій Олександрович.

В Олімпіаді взяли участь курсанти льотно-технічного відділення:
Закарян А. А. (навчальна група ТМ-31),
Коваленко І. В. (навчальна група ТМ-31),
Савченко О. О. (навчальна група ТМ-31),
Демчевський Я. В. (навчальна група ТМ-31),
Найденко І. Ю. (навчальна група ТМ-32),
Палаженко В. В. (навчальна група ТМ-32),
Лень І. В. (навчальна група ТМ-41),
Соболь В. А. (навчальна група ТМ-41),
Колісник В. В. (навчальна група ТМ-41),
Бажан С. О. (навчальна група ТМ-42),
Ганночка Г. В. (навчальна група ТМ-42).
 
Переможцями стали:
1 місце – Бажан Сергій Олексійович (навчальна група ТМ-42)
2 місце – Найденко Іван Юрійович (навчальна група ТМ-32)
3 місце – Савченко Олександр Олегович (навчальна група ТМ-31)

03 березня 2017 року відбулося нагородження грамотами переможців Олімпіади.

Дякуємо всім учасниками Олімпіади і вітаємо переможців. Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!
Викладач О. О. Минько
Голова циклової комісії А. О. Царенко

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ (XIII ВСЕКРИМСЬКИЙ КОНКУРС) УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ІМЕНІ МАРІЇ-ФІШЕР-СЛИЖ "ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!" ПРИСВЯЧЕНОГО ЛЕСІ УКРАЇНЦІ

16 лютого 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено I (регіональний) етап ІІ Всеукраїнського (XIII Всекримського конкурсу) учнівської та студентської творчості імені Марії-Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці. Конкурс організувала та провела голова циклової комісії української та іноземної мов, викладач української мови та літератури Савченко Оксана Анатоліївна. Україна - це особистості, які формують обличчя її історії. "Я на гору круту крем'яную буду камінь важкий підіймать. І, несучи вагу ту страшную, буду пісню веселу співать", - ці поетичні рядки не просто метафора, а пронизлива сповідь, непорушне кредо короткого, але яскравого, мов зірковий спалах, життя видатної української письменниці Лесі Українки. На початку заходу ведуча повідомила про конкурс, його мету та завдання. Надалі було запропоновано переглянути документальний фільм «Леся Українка» режисера Богдана Голені учасникам та гостям. Також студенти та курсанти долучилися до високої поезії Лесі Українки, що дає наснагу до життя, приносить естетичне задоволення. Багато віршів Л. Українки покладено на музику українських композиторів, а саме: «Рання весна» муз. В. Захарченка, «Стояла я і слухала весну» і «Сім струн» муз. Л. Бойко. Студентам, курсантам та гостям було представлено відеоролик, у якому прозвучала пісня «Вечірня година» на муз. В. Вороб’я у виконанні ансамблю «Дударик». З вітальним словом до учасників звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю. М.. Він наголосив на важливості вивчення української літератури, культури та історії, подякував учасникам за участь у конкурсі і побажав перемоги всім тим, хто долучився до постаті Лесі Українки. Перед тим, як розпочати прослуховування конкурсних робіт студентів та курсантів, було представлено журі у складі: голова журі — заступник начальника коледжу з виховної роботи Удовіченко В.Ю. та члени журі — музичний керівник навчального закладу Джежелай Т. О. та завідувач бібліотеки Томах М. А..

У ІІ Всеукраїнському (XIII Всекримському конкурсі) учнівської та студентської творчості імені Марії-Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці брали участь:

курсанти відділення авіоніки:
Цурапа Андрій, курсант навчальної групи ТЕ-11,
Зайчук Марина, курсант навчальної групи ТЕ-12.
 
курсант відділення ПММ:
Лукашук Валерія, курсант навчальної групи ТПМ-11
 
студенти економічного відділення:
Пєшкова Марія, студентка навчальної групи БО-11,
Сєнькіна Яна, студентка навчальної групи БО-11,
Власенко Олександра, студентка навчальної групи БО-11,
Теплякова Наталія, студентка навчальної групи БО-11,
Науменко Дар’я, студентка навчальної групи БО-11,
Ткачова Світлана, студентка навчальної групи ООТ-11,
Козловська Анастасія, студентка навчальної групи ООТ-11,
Білявська Аліна, студентка навчальної групи ООТ-11

На розгляд журі та глядачів було представлено прослуховування конкурсних робіт у номінації “твір” та у жанровому різноманітті: твір-роздум, публіцистична стаття та есе. Голова журі оголосив рішення членів журі щодо переможців у номінації “твір” та у жанровому різноманітті:

 
твір-роздум:
І місце - Цурапа Андрій “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”,
ІІ місце - Науменко Дар’я “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”,
ІІІ місце - Ткачова Світлана “А в серці тільки ти, єдиний мій, коханий рідний краю!”
 
публіцистична стаття:
І місце - Власенко Олександра “Мріє, не зрадь! Я так довго до тебе тужила...”,
ІІ місце - Пєшкова Марія “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”,
ІІІ місце - Теплякова Наталія “Кримські мандрівки Лесі Українки”
 
есе:
І місце - Лукашук Валерія “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”.

Дякуємо всім учасникам та переможцям за участь у конкурсі і бажаємо здобути перемогу у ІІ (відбірковому) етапі , який відбудеться у м. Полтава!

Голова циклової комісії української та іноземної мов О. А. Савченко

ДРУГИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР"

7 лютого благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів другий етап освітнього проекту "Авіатор 2017" серед курсантів технічний спеціальностей. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:

відділення льотно-технічних спеціальностей:
Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41),
Войтюк Олег Васильович (навчальна група ТМ-32),
Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21),
Ганночка Герман Володимирович (навчальна група ТМ-42),
Демчевський Ярослав Володимирович (навчальна група ТМ-31),
Денисенко Ярослав Олексійович (навчальна група ТМ-31),
Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31),
Кришталь Марія Володимирівна (навчальна група ПБ-21),
Кривунь Олександр Максимович (навчальна група ПМ-31),
Нічипорук Олександр Ігорович (навчальна група ПБ-41),
Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31),
Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41),
Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31)
 
відділення авіоніки:
Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42),
Іщук Дмитро Леонідович (навчальна група ТЕ-42),
Костенко Владислав Миколайович (навчальна група ТЕ-42),
Міщенко Богдан В'ячеславович (навчальна група ТЕ-32),
Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31)
 
відділення ПММ та заочного навчання:
Коновалова Катерина Сергіївна (навчальна група ТПМ-41),
Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41)

Курсанти відзначили, що вважають цей етап важливим кроком у проекті. Молоді авіатори зобов'язані ідеально знати англійську мову, яка є міжнародною мовою світу в авіаційній промисловості. Попереду курсантів очікує ще три етапи: перевірка загальних знань з теорії та історії авіації, завдання - імпровізація від експертного журі та захисту своїх власних проектів.

Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів, хай непростий шлях до висот авіаційної галузі завжди підкоряється Вам!

ПЕРШИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР"
Всеукраїнський конкурс “Авіатор” проводиться благодійним Фондом Бориса Колесникова. Він призваний підтримати курсантів технічних спеціальностей. Сто переможців конкурсу відправляться в один з найбільших авіасалонів у світі Пари́зький авіасало́н в Ле Бурже́. 8 грудня 2016 року відбувся перший етап Всеукраїнського конкурсу Авіатор”. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:

відділення льотно-технічних спеціальностей:
Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41),
Войтюк Олег Васильович (навчальна група ТМ-32),
Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21),
Ганночка Герман Володимирович (навчальна група ТМ-42),
Демчевський Ярослав Володимирович (навчальна група ТМ-31),
Денисенко Ярослав Олексійович (навчальна група ТМ-31),
Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31),
Кришталь Марія Володимирівна (навчальна група ПБ-21),
Калько Вадим Сергійович (навчальна група ТМ-41),
Кадуба Владислав Миколайович (навчальна група ТМ-41),
Кривунь Олександр Максимович (навчальна група ПМ-31),
Колбасін Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41),
Лень Ігор Вікторович ( навчальна група ТМ-41),
Нічипорук Олександр Ігорович ( навчальна група ПБ-41),
Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31),
Палаженко Владислав Володимирович (навчальна група ТМ-32),
Пінчук Ігор Тимофійович (навчальна група ТМ-22),
Сагун Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-41),
Соболь Віталій Анатолійович (навчальна група ТМ-41),
Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41),
Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31),
Федотов Микита Костянтинович (навчальна група ПБ-21),
Черевик Ярослав Олексійович (навчальна група ПБ-41),
Яковенко Аркадій Олександрович (навчальна група ТМ-42)
 
відділення авіоніки:
Бурлака Анастасія Дмитрівна (навчальна група ТЕ-41),
Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42),
Іщук Дмитро Леонідович (навчальна група ТЕ-42),
Костенко Владислав Миколайович (навчальна група ТЕ-42),
Міщенко Богдан В'ячеславович (навчальна група ТЕ-32),
Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31),
Семенов Єгор Володимирович (навчальна група ТЕ-31)
 
відділення ПММ та заочного навчання:
Коновалова Катерина Сергіївна (навчальна група ТПМ-41),
Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41)

Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів, хай непростий шлях до висот авіаційної галузі завжди підкоряється Вам! Завдяки Вашим зусиллям авіація України буде займати провідні місця у світі, Ви будете авангардом прогресу та економічного відродження України.

ОЛІМПІАДА З ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ

21 грудня 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед студентів та курсантів було проведено Олімпіаду з всесвітньої історії. Олімпіаду організувала та провела викладач Кірюхіна Марина Володимирівна. В Олімпіаді взяли участь:
 
студенти економічного відділення:
Яременко Анастасія Вікторівна (навчальна група ООТ-11), Черниш Юлія Валеріївна (навчальна група ООТ-11), Власенко Олександра Василівна (навчальна група БО-11), Теплякова Наталія Олександрівна (навчальна група БО-11);
 
курсанти відділення льотно-технічних спеціальностей:
Дмітрієв Віталій Едуардович (навчальна група ТМ-11), Маляренко Кирило Ігоревич (навчальна група ТМ-11), Половий Іван Володимирович (навчальна група ТМ-12);
 
курсанти відділення авіоніки:
Черепаха Сергій Валерійович (навчальна група ТЕ-11), Полив’яний Владислав Сергійович (навчальна група ТЕ-11), Зайчук Марина Сергіївна (навчальна група ТЕ-12), Гаврюк Олексій Андрійович (навчальна група ТЕ-12);
 
курсанти відділення ПММ та заочного навчання:
Смаглій Вероніка Олегівна (навчальна група ТПМ-11), Гундер Антон Миколайович (навчальна група ТПМ-11).

22 грудня 2016 року відбулося нагородження грамотами переможців Олімпіади.

Переможцями стали:
1 місце – Гундер Антон Миколайович, курсант (навчальна група ТПМ-11).
2 місце – Полив’яний Владислав Сергійович, курсант (навчальна група ТЕ-11).
3 місце – Теплякова Наталія Олександрівна, студентка (навчальна група БО-11).

 

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!
Викладач Кірюхіна М.В.
Голова циклової комісії Старосельський І.В.

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ “ПСИХОЛОГІЯ”

16 грудня 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед студентів було проведено Олімпіаду з психології. Олімпіаду організувала та провела викладач Кошева Юлія Володимирівна. В Олімпіаді з психології взяли участь студенти економічного відділення:

Божко Анна Ігорівна (навчальна група ОА-41),
Тіхон Катерина Андріївна (навчальна група ОА-41),
Гужва Євгеній Денисович (навчальна група ОА-41),
Спірідонов Євгеній Сергійович (навчальна група ОА-41),
Дудник Софія Олександрівна (навчальна група ОА-41),
Соколовська Аліна Вікторівна (навчальна група ОА-41),
Котлярчик Христина Петрівна (навчальна група ОА-41),
Святовець Аліна Андріївна (навчальна група ОА-41),
Лисак Світлана Вікторівна ( навчальна група ОА-41),
Кравченко Анна Сергіївна ( навчальна група ОА-41).

 

22 грудня 2016 року відбулося нагородження грамотами переможців Олімпіади.

Переможцями стали:

1 місце – Котлярчик Христина Петрівна, студентка (навчальна група ОА-41).
2 місце – Тіхон Катерина Андріївна, студентка (навчальна група ОА-41).
3 місце – Соколовська Аліна Вікторівна, студентка (навчальна група ОА-41).

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Кошева Ю.В.
Голова циклової комісії Старосельський І.В.

ОЛІМПІАДА З ГЕОГРАФІЇ

13 грудня 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед курсантів та студентів було проведено Олімпіаду з соціальної та економічної географії світу. Олімпіаду організував та провів голова циклової комісії Старосельський Ігор Валентинович. В Олімпіаді взяли участь:
 
курсанти льотно-технічного відділення:
Коваль Іван Михайлович, Котеньов Роман Володимиович, Матусев Антон Олександрович (навчальна група ТМ-11), Бражник Олександр Олександрович (навчальна група ТМ-12)
 
курсанти відділення авіоніки:
Цурапа Андрій Сергійович (навчальна група ТЕ-11), Зайчук Марина Сергіївна (навчальна група ТЕ-12)
курсант відділення ПММ Лукашук Валерія Володимирівна (навчальна група ТПМ-11)
 
студенти економічного відділення:
Власенко Олександра Василівна, Теплякова Наталія Олександрівна (навчальна група БО-11), Білявська Аліна Вадимівна, Корнієнко Ірина Романівна, Кузнєцова Анастасія Володимирівна, Ткачова Світлана Миколаївна (навчальна група ООТ-11)

22 грудня 2016 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.

Переможцями стали:
1 місце – Власенко Олександра Василівна, студентка (навчальна група БО-11)
2 місце – Теплякова Наталія Олександрівна, студентка (навчальна група БО-11)
3 місце – Лукашук Валерія Володимирівна, курсантка (навчальна група ТПМ-11)
 

Листи подяки отримали:
Білявська Аліна Вадимівна (навчальна група ООТ-11),
Бражник Олександр Олександрович (навчальна група ТМ-12),
Зайчук Марина Сергіївна (навчальна група ТЕ-12),
Коваль Іван Михайлович (навчальна група ТМ-11),
Корнієнко Ірина Романівна (навчальна група ООТ-11),
Котеньов Роман Володимирович (навчальна група ТМ-11),
Кузнєцова Анастасія Володимирівна (навчальна група ООТ-11),
Матусев Антон Олександрович (навчальна група ТМ-11),
Ткачова Світлана Миколаївна (навчальна група ООТ-11),
Цурапа Андрій Сергійович (навчальна група ТЕ-11)

 

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Старосельський І.В.

ОЛІМПІАДА З КОМЕРЦІЙНОГО ПРАВА

9 грудня 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед студентів було проведено Олімпіаду з комерційного права. Олімпіаду організувала та провела викладач Хомяк Ольга Володимирівна. В Олімпіаді з комерційного права взяли участь студенти економічного відділення навчальної групи ООТ-31:

Яценко Вікторія Володимирівна,
Карпенко Марія Євгеніївна,
Борисова Євгенія Олександрівна,
П’ятигора Валерій Віталійович,
Романенко Дар’я Вікторівна,
Брославець Альбіна Валеріївна,
Гаркавенко Діана Сергіївна,
Веремчук Юлія Сергіївна.

 

22 грудня 2016 року відбулося нагородження грамотами переможців Олімпіади.

 

Переможцями стали:
1 місце – Борисова Євгенія Олександрівна, студентка (навчальна група ООТ-31).
2 місце – Романенко Дар’я Вікторівна, студентка (навчальна група ООТ-31).
3 місце – Брославець Альбіна Валеріївна, студентка (навчальна група ООТ-31).

 

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Хомяк О.В.
Голова циклової комісії Старосельський І.В.

КОНКУРС ДОПОВІДЕЙ "ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ В РІЗНИХ КРАЇНАХ СВІТУ"

29.11.2015 р. по 02.12.2015 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін серед студентів навчальних груп БО – 31 та БО -32 було проведено конкурс доповідей «Особливості державного регулювання економіки в різних країнах світу» з дисципліни «Державне регулювання економіки». Конкурс організувала та провела викладач Борисенко Оксана Миколаївна. В конкурсі взяли участь студенти економічного відділення:

Федоренко Ірина Валентинівна (навчальна група БО-31);
Петрик Валентина Валеріївна (навчальна група БО-31);
Вовк Дарія Олегівна (навчальна група БО-31);
Бикова Анастасія Андріївна (навчальна група БО-31);
Щербак Вікторія Василівна (навчальна група БО-31);
Чередничок Вікторія Леонідівна (навчальна група БО-31);
Скурідіна Юлія Олександрівна (навчальна група БО-31);
Бурбига Ярослава Вікторівна (навчальна група БО-32);
Дєєва Вікторія Вікторівна (навчальна група БО-32);
Івашина Владислав Сергійович (навчальна група БО-32);
Рило Наталія Валеріївна (навчальна група БО-32);
Мирошниченко Юлія Володимирівна (навчальна група БО-32).

Найкращі роботи студентів були відмічені листами подяки.

No images found.

05.12.2016 року відбулося нагородження листами подяки учасників конкурсу доповідей.

Листи подяки отримали:
Федоренко Ірина Валентинівна (навчальна група БО-31);
Вовк Дарія Олегівна (навчальна група БО-31);
Бурбига Ярослава Вікторівна (навчальна група БО-32);
Щербак Вікторія Василівна (навчальна група БО-31);
Петрик Валентина Валеріївна (навчальна група БО-31).

Дякуємо всім учасникам конкурсу доповідей! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач О.М. Борисенко
Голова циклової комісії І.В. Носач

ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

З 19 по 24 листопада в Кременчуцькому льотному коледжі був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху. Мета даного заходу - це запобігання дорожньо- транспортному травматизму та удосконалення знань з безпеки дорожнього руху. Протягом тижня було проведено конкурс стінних газет “Безпека дорожнього руху” в якому взяли участь студенти економічного відділення, курсанти відділення ПММ та заочного навчання, льотно-технічних спеціальностей, відділення авіоніки, а саме:

Гаєва Валерія Сергіївна, курсант навчальної групи ТПМ-11,
Сагаль Дар’я Сергіївна, курсант навчальної групи ТПМ-11,
Ткачова Альона Віталіївна, курсант навчальної групи ТПМ-11,
Василенко Марина Сергіївна, курсант навчальної групи ТПМ-31,
Гарець Карина Олександрівна, курсант навчальної групи ТПМ-31,
Доценко Валерія Віталіївна, курсант навчальної групи ТПМ-31,
Полінець Владислав Віталійович, курсант навчальної групи ТМ-12,
Уткін Роман Ігорович, курсант навчальної групи ТЕ-11,
Лоса Карнаух Хорхе Ілліч, курсант навчальної групи ТЕ-11,
Поцибай Богдан Ярославович, курсант навчальної групи ТЕ-11,
Чепурний Валерій Віталійович, курсант навчальної групи ТЕ-12,
Гуленок Андрій Юрійович, студент навчальної групи ООТ-31,
Кулик Владислава Ігорівна, студентка навчальної групи ООТ-31,
Сєдова Дар’я Миколаївна, студентка навчальної групи ООТ-31,
Станович Катерина Володимирівна, студентка навчальної групи ООТ-31

Учасників заходу за активну участь нагороджено листами подяки. Дякуємо всім учасникам конкурсу! Бажаємо успіхів та нових перемог!

Голова циклової комісії ПММ Реута А.В.

ОЛІМПІАДА З ЛОГІСТИКИ

18.11.2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії «Менеджмент організацій транспорту» серед студентів було проведено олімпіаду з Логістики. Олімпіаду організувала та провела викладач Харченко Марина Валерїївна. В олімпіаді з Логістики взяли участь студенти економічного відділення навчальної групи ООТ-41:

КУШНІРОВА Карина Володимирівна; ЦЬОМА Анастасія Геннадіївна;
ОКУДЖАВА Лілія Кобівна; РОМАНКО Катерина Сергіївна;
ПОГРІБНЯК Вероніка Михайлівна; ГОРДІЄНКО Вікторія Вадимівна;
КУЛИК Олена Вадимівна; ЧУПРИНА Денис Олегович;
ЛИСІВЕЦЬ Євгенія Русланівна; ГОРДІНСЬКА Ельміра Едуардівна;
ФАТЄЄВА Діана Романівна; ГОРБЕНКО Юлія Сергіївна;
ДЕШКО Володимир Віталійович; ГОРЯНА Анастасія Сергіївна;
ХЛЕБУТІНА Тетяна Юріївна; КОШЕЛЕНКО Діана Сергіївна;
ШАПОШНИК Юлія Олександрівна; ТРУБЧАНІНА Олександра Максимівна.
 
22 листопада 2016 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників олімпіади. Переможцями олімпіади стали:
 
1 місце – КУШНІРОВА Карина Володимирівна;
2 місце – ЦЬОМА Анастасія Геннадіївна;
3 місце – ОКУДЖАВА Лілія Кобівна.
 
 
Листи подяки отримали:
РОМАНКО Катерина Сергіївна;
ПОГРІБНЯК Вероніка Михайлівна;
ГОРДІЄНКО Вікторія Вадимівна.
 
Дякуємо всім учасникам Олімпіади та вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!
Викладач Харченко М.В.
Голова циклової комісії Цимбалістова О.А.

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ "ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ"

10 листопада 2016 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Економічний аналіз». Олімпіада була організована та проведена викладачем циклової комісії «Загальноекономічних дисциплін» Луценко Галиною Павлівною. В олімпіаді зареєструвалося 10 студентів з навчальних груп: БО – 31, БО – 32, ООТ-31. Головна мета проведення олімпіади з навчальної дисципліни «Економічний аналіз» - це формування та покращення системних знань студентів з економічного аналізу, стимулювання наукового пошуку студентів, ознайомлення їх з методикою проведення економічного аналізу на промислових підприємствах.

Переможцями олімпіади стали:
Бикова Анастасія Андріївна (навчальна група БО – 31) – І місце;
Вовк Дарія Олегівна (навчальна група БО – 31) - ІІ місце;
Яценко Уляна Олегівна (навчальна група ООТ-31) - ІІІ місце.

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Г.П. Луценко
Голова циклової комісії І.В. Носач

ДІЛОВА ГРА "ФОНДОВА БІРЖА"

27.10.2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА – 31 було проведено ділову гру «Фондова біржа» з дисципліни «Політична економія». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:

БУЗИНА ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА ДУБИНА ЄВГЕН ОЛЕКСАНДРОВИЧ
КОВАЛЕНКО ЕЛЕОНОРА ЕДУАРДІВНА КОВАЛЬЧУК АНАСТАСІЯ ВІТАЛІЇВНА
КОЛІСНИК РУСЛАН СЕРГІЙОВИЧ ЛЕННІК АЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
ЛОМОНОСОВ ДМИТРО ВАСИЛЬОВИЧ ЛОСЬ ВІТАЛІЙ СЕРГІЙОВИЧ
ЛУК’ЯНЧЕНКО ДАР'Я СЕРГІЇВНА МИХАЙЛИК КАТЕРИНА СЕРГІЇВНА
НАЗАРЕНКО ЄВГЕН ОЛЕКСАНДРОВИЧ РЕПЕЦЬКА АННА ОЛЕКСАНДРІВНА
ХМАРСЬКА ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА  

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про дію механізму функціонування фондової біржі, котирування акцій. Завдання ділової гри: змоделювати вплив низки факторів, що змінюють курсову вартість акцій, таких як прибутки і дивіденди компаній в результаті злиття фірм, випуск нового зразку продукції, зміна банківського проценту, ціни на сировину та інші. Були розглянуті мотиви та дії шістьох інвесторів при купівлі або продажу акцій корпорації А і корпорації Б та дії курсового маклера. Правила купівлі – продажу цінних паперів, подані в грі, близькі до умов функціонування фондових бірж ФРН, а в інших країнах існує низка особливостей в роботі цих установ. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань.

Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії І.В. Носач

ДІЛОВА ГРА "ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР"

10.10.2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ООТ – 21 було проведено ділову гру «Діяльність підприємницьких структур» з дисципліни «Політична економія». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:

Бондаренко Аліна Євгенівна
Кошова Олена Сергіївна
Щурупова Альона Костянтинівна Лопатюк Денис Юрійович
Жигілій Анастасія Валеріївна Мозгова Анастасія Павлівна
Зварич Анна Юріївна П'ятибрат Владислав Валерійович
Кагал Даніїл Валентинович Савченко Катерина Олександрівна
Колонтаєвська Юлія Ігорівна Сімаков Антон Ярославович
Комарницька Дарія Вікторівна Уйманова Анастасія Дмитрівна
Короткоручко Анастасія Вікторівна Халявська Анастасія Віталіївна
 
Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про діяльність підприємців.

Завдання ділової гри: змоделювати економічну поведінку господарюючих суб’єктів трьох видів підприємництва – виробничого, комерційного, фінансового.

На основі економічних розрахунків була розглянута діяльність промисловця, торговця і банкіра, їх взаємозв’язок. Був визначений підприємницький дохід.

Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення логіки дій всіх вищезгаданих підприємців.

 

Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик

Голова циклової комісії І.В. Носач

ДО 215-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ М.В. ОСТРОГРАДСЬКОГО

Є в історії математичних наук ім'я, яке займає одне з найпочесніших місць. Це — Михайло Васильович Остроградський: математик, механік, педагог, своєрідна непересічна особистість.

24 вересня увесь світ відзначив день його народження. З цієї нагоди в стінах коледжу на цикловій комісії фізико-математичних дисциплін та інформатики були проведені заходи, які організували та провели голова циклової комісії Пилипенко Л.М., викладачі математики: Назаренко Н.П., Головіна Н.П., Гусарова О.В. та викладач інформатики Шахова О.В., зокрема:
 
- огляд-конкурс рефератів “Михайло Остроградський — український математик”;
- педагогічні читання “ П'ять хвилин з Михайлом Остроградським”;
- виставка стінних газет “Геній, визнаний за життя”;
- конкурс кросвордів “Основні віхи життя М.В. Остроградського”.
 

Активними учасниками проведених заходів стали:

Ткачова А. (н.гр. ТПМ-11)
Матусев А., Зіненко Я. (н.гр. ТМ-11)
Білявська А. (н.гр. ООТ-11)
Сич Б., Літвінов А., Дмитренко М. (н.гр. ТМ-21)
Телик Т. (н.гр. ТЕ-21)
Лукашук В. (н.гр. ТПМ-11)
Галайдюк В. (н.гр. ТЕ-11)
Рижій Є. (н.гр. ТМ-11)

Дякуємо всім учасникам, бажаємо успіхів та творчої наснаги!

Голова ц\к ФМІ Л.М. Пилипенко

ПОБУВАЛИ НА "СВАТАННІ"...

Театр – це світ мистецтва, який духовно збагачує людину, допомагає глибше пізнати красу навколишнього світу. Він завжди був невід’ємною складовою культури українського народу. Своєю грою актори могли передати не тільки емоції, почуття, а й давні звичаї і традиції. Саме до весільної обрядовості звернулись учасники театрального гуртка "Юні актори". 8 червня 2016 року вихованці гуртка "Юні актори" подарували глядачам Кременчуцького льотного коледжу виставу "Сватання" Євгена Кравченка. Мало хто знає, що саме він створив тексти куплетів Голохвастова для популярної кінокомедії "За двома зайцями". Щоб торкнутися душевних струн глядачів зі сцени, треба вірити в свого героя. Неперевершена гра акторів, стовідсоткова віддача зачарували глядачів.

Майстерно втілився в образ старости Томащук Валерій (курсант навчальної групи ТМ-22). Уміло зіграв роль селянина-бідняка Штогрін Дмитро, а роль його дружини – Смазнова Яна (курсант навчальної групи ТПМ-21). Роль заможної господині чудово виконала Левицька Вікторія (курсант навчальної групи ТПМ-21), а своїм талантом підкорила глядачів Звягіна Олександра, виконавши роль майбутньої нареченої (курсант навчальної групи ТПМ-21).

Вистава просто чудова, але на словах не можна передати весь океан почуттів, які вона породжує. Це потрібно відчути й побачити на власні очі, бо "...театр освіжає нашу душу...могутніми і різноманітними враженнями,... відкриває нам новий, перетворений і прекрасний світ пристрастей і життя!" (В. Бєлінський).

Ми впевнені, що «Юні актори» і надалі приноситимуть радість глядачам, даруючи свої чудові вистави.

Керівник театрального гуртка «Юні актори» В. А. Федотьєва

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "АВІАЦІЯ І КОСМОНАВТИКА"

Напередодні Дня науки, який відбувся 21 травня 2016 р., у Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету проведено науково-практична конференцію «Авіація і космонавтика». Тематика конференції «Авіація і космонавтика» охоплює найбільш важливі засади авіаційної і космічної індустрії, які надають уявлення про стан галузі. На конференції порушувалися питання як досягнень, так і найважливіших проблем напрямків авіакосмічної галузі, яка є галуззю, що визначає рівень розвитку техніки і науки в країні. З вітальним словом виступила завідувач навчально-методичного кабінету Павленко Людмила Василівна. Вона наголосила на важливості наукової роботи курсантів, які разом зі своїми науковими керівниками підготували матеріали про нові досягнення в дослідженнях авіаційної техніки, перспективах її розвитку, безпеки польотів повітряних суден і запропонували свої прогнози і пропозиції щодо удосконалення авіаційної техніки, що знаходяться в експлуатації.

Курсанти відділення льотно-технічних спеціальностей й відділення авіоніки виступили з наступними доповідями:

1. Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-21) (науковий керівник – Тягній Володимир Григорович), доповідь: «Особливості виконання польотів вертольоту із запилених або засніжених ділянок»;

2. Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-21) (науковий керівник – Тягній Володимир Григорович), доповідь: «Особливості виконання польотів вертольоту у грозовій хмарності»;

3. Бессараб Антон Ярославович (навчальна група ПБ-21) (науковий керівник – Тягній Володимир Григорович), доповідь: «Особливості виконання польотів вертольоту в ускладнених метеорологічних умовах»;

4. Пироженко Дмитро Олександрович (навчальна група ТМ-42) (науковий керівник – Минько Олексій Олександрович), доповідь: «Захист літальних апаратів від ударів блискавки»;

5. Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-21) (наукові керівники – Шмельов Юрій Миколайович, Стущанський Юрій Васильович), доповідь: «Оптимізація кіл живлення радіоелектронного обладнання з метою зниження завад бортовим каналам передачі даних»;

6. Рубай Ярослав Васильович (навчальна група ПБ-21) (науковий керівник – Тягній Володимир Григорович), доповідь: «Особливі умови польоту вертольоту в умовах обмерзання»;

7. Кришталь Марія Володимирівна (навчальна група ПБ-11) (науковий керівник – Тягній Володимир Григорович), доповідь: «Особливості виконання польотів вертольоту в спутному сліді»;

8. Кумака Михайло Васильович (навчальна група ТЕ-41) (наукові керівники – Шмельов Юрій Миколайович, Хебда Альона Сергіївна), доповідь: «Авіаційні тренажери як засіб підвищення ефективності підготовки пілотів»;

9. Донцов Микита Володимирович (навчальна група ТМ-42) (науковий керівник – Царенко Андрій Олександрович), доповідь: «Особливості експлуатації вертолітних газотурбінних двигунів в умовах сильної запиленості повітря»;

10. Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-11) (науковий керівник – Тягній Володимир Григорович), тези доповіді: «Особливості виконання польотів вертольоту з вантажем на зовнішній підвісці».

Закриття конференції провів т.в.о. заступника начальника коледжу з навчальної роботи, завідувач відділення авіоніки Соляник Сергій Олександрович. Він підкреслив актуальність доповідей, які були підготовлені курсантами, наголосив на важливості подальшої участі курсантів льотного коледжу у конференціях та подякував науковим керівникам, які підготували курсантів до участі в конференції.

Усім учасникам конференції було урочисто вручені грамоти за активну участь у конференції.

Завідувач навчально-методичного кабінету Л.В. Павленко

ВІКТОРИНА З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

19 травня у групі ТЕ-32 було проведено вікторину ,,The SMARTEST’’(Найрозумніший) з дисципліни ,, Іноземна мова за професійним спрямуванням’’, викладачами Стеценко К.В та Ворожбою А.І. Під час проведення відпрацювали фонетичні навички,проконтролювали рівень засвоєння курсантами вивчених тем, вчили розуміти іноземну мову в ігрових ситуаціях. Вікторина почалася з організаційного моменту, викладачі привітали курсантів, повідомили правила гри, організували командну роботу. Під час основної частини гри були проведені конкурси для команд, а також для їх капітанів. Курсанти активно приймали участь у вікторині. В заключній частині викладачі обговорили з курсантами важливість вивчення професійної англійської мови та підвели підсумок.

1 2

III НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ВАЖЛИВІСТЬ ВИВЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ"/ "IMPORTANCE OF PROFESSIONAL ENGLISH LEARNING" СЕРЕД СТУДЕНТІВ ВНЗ I-II РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

17 травня 2016 року на базі Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка відбулася III науково-практична конференція “Важливість вивчення професійної англійської мови”. У заході взяли участь студенти, курсанти та наукові керівники вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації Полтавської області, а саме: Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка, Кременчуцького коледжу транспортної інфраструктури, Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка, Кременчуцького льотного коледжу НАУ, Комсомольського політехнічного коледжу, Полтавського базового медичного коледжу, Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка, Полтавського коледжу нафти і газу Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка, Полтавського аграрного коледжу управління і права ПДАА, Полтавського технікуму харчових технологій НУХТ, Полтавського кооперативного технікуму, Хомутецького ветзоотехнікуму ПДАА, Хорольського агро-промислового коледжу ПДАА, Лубенського фінансово-економічного коледжу ПДАА, Лубенського лісотехнічного коледжу, Лохвицького медичного училища, Лохвицького технологічного технікуму ПДАА, Березоворудського технікуму ПДАА.

На заході зібралися представники вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації Полтавської області, які готують фахівців різних профілів, але єдине, що їх об'єднало — це необхідність знань англійської мови для підготовки та майбутнього професійного становлення висококваліфікованих спеціалістів. 2016 рік оголошений роком англійської мови в Україні, адже не секрет, що англійська мова надзвичайно актуальна і необхідна для професійного зросту та спілкування в різних сферах життя. Під час проведення III науково-практичної конференції були представлені доповіді та презентації учасників англійською мовою. Кожен студент, курсант представиили свій навчальний заклад, надали інформацію про майбутню спеціальність, а також зазначили, обґрунтували та сконцентрували увагу на важливості вивчення професійної англійської мови. Після обговорення доповідей та презентацій було вручено сертифікати студентам, курсантам та науковим керівникам.

Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти навчальних груп ТМ-32 — Шандор Юлія та ТЕ-12 — Бережний Даніїл. Ними були підготовлені доповіді та презентації на тему: “Англійська мова — важлива складова частина кар'єри успішного механіка” (“English language is an essential part of successful mechanic's career”) та “Важливість вивчення професійної англійської мови” (“Importance of professional English learning”). Під час роботи над доповідями курсантам допомагали наукові керівники, викладачі англійської мови циклової комісії української та іноземної мов: Стеценко Катерина Василівна та Ворожба Алла Іванівна.

У подальшому планується проведення науково-практичних конференцій, бо це є пріоритетною, актуальною та результативною формою роботи для вдосконалення творчих можливостей студентів, курсантів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації. Вдячні за гостинний прийом та високий рівень організації проведення III науково-практичної конференції адміністрації та викладачам предметно-циклової комісії іноземної філології Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка!

Голова циклової комісії української та іноземної мов О.А. Савченко

ТИЖДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ І.Я. ФРАНКА

У період з 25 по 29 квітня 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено Тиждень, присвячений вшануванню пам'яті Івана Франка. Тиждень організувала та провели голова циклової комісії Савченко О.А., викладачі української мови та літератури: Гардаш В.В., Пироженко В.В., Сіора В.В., Житна В.А., Скирда С.О. та викладач світової літератури Чередник С.О. Були проведені такі заходи:

- презентація “Картки любові Івана Франка”;
- виставка стінних газет, присвячених 160-річчю від дня народження та 100-річчю від дня смерті Івана Франка;
- виставка стінних газет “Іван Франко і світова література”;
- презентація “Внесок І.Я. Франка у світову спадщину”;
- виставка творів І. Франка;
- перегляд документальних фільмів: “Гра долі. Та, що поруч”, “Іван Франко” та “Львівський період у житті І.Я. Франка”.
12 травня 2016 року відбулося нагородження грамотами переможців конкурсів стінних газет та подяками учасників Тижня, присвяченого вшануванню пам'яті Івана Франка. Дякуємо всім учасникам і переможцям Тижня, присвяченого вшануванню пам'яті Івана Франка! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії О.А. Савченко

НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ НА ТЕМУ "ЕКОНОМІЧНА КРИЗА В УКРАЇНІ ТА ЗМІНА МОДЕЛІ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ"

28 квітня 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами була проведена наукова конференція з економічної теорії на тему «Економічна криза в Україні та зміна моделі економічного розвитку». Конференцію організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. Мета проведення: з’ясування квазіринковості сучасної моделі та шляхів виходу на нову (інвестиційно орієнтовану) модель економічного зростання. В конференції з економічної теорії взяли участь студенти відділення економічних спеціальностей навчальної групи ОА – 31. Завданням конференції було стимулювати науковий пошук студентів для підготовки цікавих та пізнавальних доповідей. Доповіді підготували:

БОЖКО Анна Ігорівна – доповідь «Циклічність розвитку економіки,технологічні уклади, економічна криза в Україні» ( науковий керівник – Старчик Н.В.);

ТІХОН Катерина Андріївна та КРАВЧЕНКО Анна Сергіївна – доповідь «Подолання квазіринковості – шлях до інвестиційно орієнтованої моделі економічного зростання» ( науковий керівник – Старчик Н.В.);

ДУДНИК Софія Олександрівна та ЛИСАК Світлана Вікторівна – доповідь «Криза фінансово – валютної системи України та її подолання» ( науковий керівник – Старчик Н.В.).

Презентацію до доповідей підготували студенти ГУЖВА Євгеній Денисович та СПІРІДОНОВ Євгеній Сергійович. No images found.

29 квітня 2016 року відбулося нагородження листами подяки та подарунками учасників. Листи подяки і подарунки отримали:

БОЖКО Анна Ігорівна;
ГУЖВА Євгеній Денисович;
ДУДНИК Софія Олександрівна;
КРАВЧЕНКО Анна Сергіївна;
ЛИСАК Світлана Вікторівна;
СПІРІДОНОВ Євгеній Сергійович;
ТІХОН Катерина Андріївна.

Дякуємо всім учасникам студентської наукової конференції. Бажаємо успіхів, творчої наснаги!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії І.В. Носач

"ПОЕТИЧНА ВЕСНА - 2016"

27 квітня 2016 року на базі Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка відбувся обласний фестиваль-конкурс поетичної творчості студентів ВНЗ I-II рівнів акредитації “Поетична весна — 2016”. У ньому взяли участь 16 ВНЗ I-II рівнів акредитації Полтавської області. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляла курсант навчальної групи ПБ-31 Слободянюк Юлія Петрівна. Вона представила на розгляд журі власноруч написану поезію “Дитячий біль”, за яку була відзначена номінацією “Лиш боротись — значить жить”. У складі журі були члени літературної спілки “Славутич” Тимошенко Т.І. та Сидоренкова О.П. та засновниця фестивалю-конкурсу “Поетична весна” викладач української філології Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка Скоропльот Н.А.. Цей захід яскраво обрамили студенти педагогічного коледжу, які підготували концертну програму, побудовану за номінаціями: “Струни серця” (інтимна лірика), “Лиш боротись — значить жить” (патріотична лірика), “Моя життєва позиція” (громадянська лірика), “Славетні імена України”, “Гармонія природи” (пейзажна лірика), “Філософія життя” (філософська лірика). Учасники обласного фестивалю-конкурсу “Поетична весна — 2016” отримали дипломи номінантів, а переможцями стали студенти Гадяцького училища культури, Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка, Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка та Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка.

Голова циклової комісії української та іноземної мов О.А. Савченко

ХІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ АСПІРАНТІВ, МОЛОДИХ УЧЕНИХ ТА НАУКОВЦІВ

21 квітня 2016 року в м. Кременчук на базі Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля проведено науково-практичну конференцію аспірантів, молодих учених та науковців «Проблеми та перспективи розвитку економіки освіти регіону». Мета конференції - подальша концептуалізація, координація світоглядних траєкторій наукової думки щодо теоретико-методолічних засад розвитку регіональної економіки, забезпечення процесів сталого розвитку в умовах соціального партнерства й удосконалення економіки освіти в умовах регіону. В конференції, під керівництвом викладача циклової комісії обліку і аудиту Пушкар Олени Іванівни, взяли участь студенти навчальної групи ОА-42:

Лєбєдєва Дар’я Олександрівна зі статтею «Євросоюз та Україна. Перспективи входження України в Євросоюз»;

Супрун Тетяна Анатоліївна зі статтею «Роль інвестиційних фондів в умовах кризи економіки України».

Учасниками від Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету підготовлено наукові статті, які обговорено та опубліковано у збірнику тез доповідей учасників конференції. Дякуємо учасникам ХІ Міжнародної науково – практичної конференції аспірантів, молодих учених та науковців! Бажаємо успіхів і творчої наснаги!

Голова циклової комісії обліку і аудиту О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА З ХІМІЇ

17 квітня 2016 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення пально-мастильних матеріалів та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Хімія». Даний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів про властивості хімічних сполук, вироблення стилю мислення, що дозволяє аналізувати проблеми та шляхи їх вирішення при вивченні предмету. В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТПМ-11 Іскра А.Є, Антонов А.О. та навчальної групи ТПМ-12 Жук В.Ю., Євтушенко А.О., Перепеляк Д.В., Фьодорова Д.С. які навчаються за спеціальностю 5.07010303 «Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами». Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні практичних завдань, пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Хімія» стали наступні курсанти:
- Перепеляк Діана Віталіївна (навчальна група ТПМ-12) — І місце;
- Євтушенко Анна Олександрівна(навчальна група ТПМ-12) — ІІ місце;
- Жук Вікторія Юріївна (навчальна група ТПМ-12) — ІІІ місце;
 
Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Голова циклової комісії ПММ Реута А.В.

ОЛІМПІАДА З ОСНОВ ПРАВОЗНАВСТВА

14 квітня 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед курсантів було проведено Олімпіаду з основ правознавства. Олімпіаду організувала та провела викладач Хомяк Ольга Володимирівна. В Олімпіаді з основ првознавства взяли участь:

курсанти відділення льотно-технічних спеціальностей:
Кривенко Микита Дмитрович (навчальна група ТМ-21),
Медведь Богдан Сергійович (навчальна група ТМ-21),
Савченко Олександр Олегович (навчальна група ТМ-21),
Болдарь Артем Сергійович (навчальна група ТМ-22),
Томащук Валерій Вадимович (навчальна група ТМ-22),
Денисенко Ярослав Олексійович (навчальна група ТМ-21);
курсанти відділення авіоніки:
Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-21),
Яцина Єлізавета Ігорівна (навчальна група ТЕ-21),
Коробко Альона Едуардівна (навчальна група ТЕ-21),
Неніч Володимир Богданович (навчальна група ТЕ-22),
Невішній Ігор Леонідович (навчальна група ТЕ-22),
Письменний Іван Миколайович (навчальна група ТЕ-22).
 
14 квітня 2016 року відбулося нагородження грамотами переможців Олімпіади. Переможцями стали:
1 місце - Рибченко Данило Віталійович, курсант (навчальна група ТЕ-21).
2 місце - Кривенко Микита Дмитрович, курсант (навчальна група ТМ-21), Медведь Богдан Сергійович (навчальна група ТМ-21).
3 місце - Яцина Єлізавета Ігорівна, курсант (навчальна група ТЕ-21), Денисенко Ярослав Олексійович (навчальна група ТМ-21).

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Хомяк О.В.

ІІ ЕТАП IX ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ

111

14 квітня 2016 року на базі Коледжу КрНУ імені Михайла Остроградського відбувся II етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки серед вищих навчальних закладів І - ІІ рівнів акредитації Полтавської області. В олімпіаді взяли участь переможці І етапу з 15 навчальних закладів. Завдання складалося з тестів на знання теоретичного матеріалу будови персональних комп’ютерів та програмного забезпечення та практичного виконання завдань з програм пакету Microsoft Office 2010: Word, Excel та Access. Завдання студенти виконували протягом 3 годин.

Студентка групи БО-22 Мирошниченко Юлія Володимирівна нагороджена грамотою учасника Олімпіади. Вітаємо учасницю Олімпіади та бажаємо успіхів у подальшому навчанні!

VII ОБЛАСНА ОЛІМПІАДА З МАТЕМАТИКИ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ВНЗ І-ІІ РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ

12 квітня 2016 року на базі Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії відбулася VII обласна олімпіада з математики серед студентів ВНЗ І - II рівнів акредитації Полтавської області. В олімпіаді взяли участь студенти 19 вищих навчальних закладів. Студентка групи ООТ-11 Колонтаєвська Юлія Ігорівна зайняла 2 місце за загальною кількістю набраних балів. Підготовку студентки здійснювала викладач циклової комісії «Фізико-математичних дисциплін та інформатики» Пилипенко Людмила Миколаївна. Вітаємо учасницю Олімпіади та бажаємо успіхів у подальшому навчанні!

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ "ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ"

30 березня 2016 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Економічний аналіз». Олімпіада була організована та проведена викладачем циклової комісії «Загальноекономічних дисциплін» Луценко Галиною Павлівною. В олімпіаді зареєструвалося 10 студентів з навчальних груп: БО – 31, БО – 32. Головна мета проведення олімпіади з навчальної дисципліни «Економічний аналіз» - це формування та покращення системних знань студентів з економічного аналізу, стимулювання наукового пошуку студентів, ознайомлення їх з методикою проведення економічного аналізу на промислових підприємствах.

Переможцями олімпіади «Економічний аналіз» стали:
Зеленська Дар’я Олександрівна (гр. БО – 31) – І місце;
Шолошенко Лілія Олександрівна (гр. БО – 31) - ІІ місце;
Дементєва Вікторія Сергіївна (гр. БО – 32) - ІІІ місце.

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Г.П. Луценко
Голова циклової комісії І.В. Носач

НАУКОВИЙ СЕМІНАР "НОВИНИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ТА ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА- 2016"

29 березня 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету викладачами циклової комісії обліку і аудиту було проведено науковий семінар «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2016». Проведення наукового семінару направлене на висвітлення змін в бухгалтерському та податковому законодавстві України 2016 року, підвищення актуальності наукової та прикладної складових при вивченні облікових дисциплін. В заході надавалася можливість участі всім бажаючим студентам коледжу спеціальності 5.03050901 «Бухгалтерський облік» та напряму підготовки 6.030609 «Облік і аудит», а також викладачам відділення економічних спеціальностей.

Семінар здійснювався за таким планом:
1.Реєстрація студентів - доповідачів семінару;
2.Проведення наукового семінару «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2016»;
3.Підведення підсумків наукового семінару «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2016».
 
Доповіді підготували студенти:
- Шолошенко Лілія олександрівна (навч. група БО-31);
- Немазана Анастасія Миколаївна (навч. група ОА-42);
- Супрун Тетяна Анатоліївна (навч. група ОА-42);
- Харь Юлія Анатоліївна (навч. група ОА-41);
- Фисун Марина Олексіївна (навч. група ОА-41).

Всі учасники заходу отримали призи та пам’ятки для бухгалтерів, підготовлені при підтримці редакції газети «Все про бухгалтерський облік». В організації заходу приймали активну участь всі викладачі циклу «Облік і аудит». Всі присутні студенти та викладачі висловилили вдячність за своєчасно доведену інформацію щодо змін у законодавстві, дали позитивні відгуки і підкреслили, що проведення таких заходів підвищує актуальність прикладної складової облікових дисциплін та рівень знань студентів.

Голова циклової комісії О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА З ПСИХОЛОГІЇ

23 березня 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед курсантів було проведено Олімпіаду з психології. Олімпіаду організувала та провела викладач Кошева Юлія Володимирівна. В Олімпіаді з психології взяли участь курсанти навчальної групи ПБ-31 (відділення льотно-технічних спеціальностей).

1 квітня 2016 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади. Переможцями стали:

1 місце - Бабельник Олександр Сергійович, курсант навчальної групи ПБ-31
2 місце - Нічипорук Олександр Ігорович, курсант навчальної групи ПБ-31
3 місце - Сагун Олексій Олексійович, курсант навчальної групи ПБ-31

Листи подяки отримали: Блажевський Олексій Олексійович, курсант навчальної групи ПБ-31 Калаченко Михайло Віталійович, курсант навчальної групи ПБ-31 Філіпов Іван Олегович, курсант навчальної групи ПБ-31 Слободянюк Юлія Петрівна, курсант навчальної групи ПБ-31 Смирнов Кирило Андрійович, курсант навчальної групи ПБ-31 Черевик Ярослав Олексійович, курсант навчальної групи ПБ-31 Колбасін Олександр Володимирович, курсант навчальної групи ПБ-31. Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо подальших успіхів, творчої наснаги та нових досягнень!

ОЛІМПІАДА З ФІНАНСОВОГО ОБЛІКУ

22 березня 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії обліку і аудиту серед студентів було проведено олімпіаду з фінансового обліку. Олімпіаду організували та провели викладачі циклової комісії обліку і аудиту Хиль Л.П. та Бондаренко Л.Ф. В олімпіаді взяли участь студенти економічного відділення груп БО-31 та БО-32.

29 березня відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників олімпіади.
Переможцями стали:
1 місце - Шолошенко Лілія Олександрівна (навч. група БО-31)
2 місце - Білокурова Катерина Віталіївна ( навч. група БО-31)
3 місце - Овчиннікова Анна Сергіївна (навч. група БО-31)

Листи подяки отримали:

Габорець Сергій Григорович (навч. група БО-32)
Дубина Євген Олександрович (навч. група БО-32)
Лашко Антон Сергійович (навч. група БО-32)
Лось Катерина Сергіївна (навч. група БО-31)
Назаренко Євген Олександрович (навч. група БО-31)
Нєкрасова Анастасія Едуардівна (навч. група БО-31)
Хмарська Ірина Олександрівна (навч. група БО-32)

Дякуємо всім учасникам олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладачі: Л.П. Хиль, Л.Ф. Бондаренко
Голова циклової комісії О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА З ФІЗИКИ

25 лютого 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії “Фізико-математичних дисциплін та інформатики” серед студентів і курсантів, які навчаються на основі базової загальної середньої освіти, було проведено Олімпіаду з фізики. Олімпіаду організували та провели викладачі Тутова Наталія Володимірівна та Нікіфоров Ігор Ігорович. В Олімпіаді взяли участь:

- курсанти відділення авіоніки:
1. Сафронов Євген Сергійович (навчальна група ТЕ-11);
2. Скорецький Євген Васильович (навчальна група ТЕ-11);
3. Бережний Даніїл Олегович (навчальна група ТЕ-12);
4. Костенко Максим Андрійович (навчальна група ТЕ-12);
5. Довойно Дмитро Андрійович (навчальна група ТЕ-12);
- курсанти відділення льотно-технічних спеціальностей:
1. Гладкий Данило Андрійович (навчальна група ТМ-11);
2. Дмитренко Максим Олегович (навчальна група ТМ-11);
3. Мельник Федір Васильович (навчальна група ТМ-12);
4. Лисенко Вадим Віталійович (навчальна група ТМ-12);
5. Гаврилець Андрій Юрійович (навчальна група ТМ-12);
- студенти економічного відділення:
1. Колонтаєвська Юлія Ігорівна (навчальна група ООТ-11);
2. Гончар Альона Костянтинівна (навчальна група ООТ-11);
3. Головатенко Вероніка Віталіївна (навчальна група БО-11);
4. Комсомольський Максим Григорович (навчальна група БО-11).

1 березня 2016 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.
Переможцями стали:
1 місце — Мельник Федір Васильович, курсант навчальної групи ТМ-12;
2 місце — Скорецький Євген Васильович, курсант навчальної групи ТЕ-11;
3 місце — Дмитренко Максим Олегович, курсант навчальної групи ТМ-11.

 

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладачі Тутова Н.В., Нікіфоров І.І.
Голова циклової комісії Пилипенко Л.М.

ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАТИКИ

17 лютого 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії “Фізико-математичних дисциплін та інформатики” серед студентів та курсантів, які навчаються на основі базової загальної середньої освіти, було проведено Олімпіаду з інформатики. Олімпіаду організували та провели викладачі Гусарова Оксана Василівна та Котляров Кирило Геннадійович. В Олімпіаді взяли участь:

- курсанти відділення авіоніки:
1. Гнойовий Артем Сергійович (навчальна група ТЕ-11);
2. Сафронов Євген Сергійович (навчальна група ТЕ-11);
3. Костенко Максим Андрійович (навчальна група ТЕ-12);
4. Лоса Карнаух Енріке Олег (навчальна група ТЕ-12);
- курсанти відділення льотно-технічних спеціальностей:
1. Лисенко Вадим Віталійович (навчальна група ТМ-12);
2. Мельник Федір Васильович (навчальна група ТМ-12);
3. Шевчук Анатолій Миколайович (навчальна група ТМ-12);
4. Шостак Олексій Миколайович (навчальна група ТМ-11).
 
1 березня 2016 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.
Переможцями стали:
1 місце — Мельник Федір Васильович, курсант навчальної групи ТМ-12;
2 місце — Шостак Олексій Миколайович, курсант навчальної групи ТМ-11;
3 місце — Сафронов Євген Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-11.
Листи подяки отримали:
- Лисенко Вадим Віталійович, курсант навчальної групи ТМ-12;
- Шевчук Анатолій Миколайович, курсант навчальної групи ТМ-12;
- Гнойовиий Артем Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-11;
- Костенко Максим Андрійович, курсант навчальної групи ТЕ-12;
- Лоса Карнаух Енріке Олег, курсант навчальної групи ТЕ-12.
Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!
Викладачі Гусарова О.В., Котляров К.Г.
Голова циклової комісії Пилипенко Л.М.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЕТАП МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

13 лютого 2016 року було проведено Всеукраїнський етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в приміщенні загальноосвітньої школи №27 міста Полтави. З урочистою промовою перед учасниками конкурсу виступив ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Зелюк Віталій Володимирович, який розповів про важливе значення Тараса Шевченка та його творчості для розвитку української мови та літератури, навів цікаві факти з життя письменника, побажав усім учасникам творчих злетів та перемог. З 10.00 год. до 13.00 год. учасники писали роботи, в цей час директор ЗОШ №27 разом з учнями провели екскурсію для гостей до шкільного музею “Стара Полтава”. Це дало змогу ознайомитися з історією полтавського краю у найдавніші часи. О 13.30 год. відбулося нагородження і привітання переможців Обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Студент навчальної групи БО-11 Комсомольський Максим отримав грамоту за зайняте III місце. Також було нагороджено грамотою викладача Савченко Оксану Анатоліївну, яка підготувала студента для участі в конкурсі.

Викладач української мови та літератури В.А. Житна

МОЛОДЬ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

Кременчуцький льотний коледж Національного авіаційного університету прийняв активну участь у щорічній Всеукраїнській акції “16 днів проти насильства”. З метою профілактики насилля в молодіжному середовищі для курсантів та студентів коледжу проведено низку виховних заходів. На знімку: заняття проводять спеціалісти міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

ПРО КОНКУРС ПЛАКАТІВ ТА РЕФЕРАТІВ ДО 100-РІЧЧЯ ВИДАТНОГО УКРАЇНСЬКОГО АРХЕОЛОГА СВЄШНІКОВА І.К.

16 жовтня 2015 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбулося нагородження учасників конкурсів плакатів та рефератів, присвячених 100-річчю від дня народження відомого українського археолога, дослідника поля Берестецької битви 1651року, Ігоря Кириловича Свєшнікова. Учасники конкурсу плакатів проявили свій талант художників через відображення образу дослідника у образотворчому жанрі, використовуючи різні техніки і засоби художнього втілення своїх ідей. Курсанти, які брали участь у конкурсі рефератів, продемонстрували свої вміння дослідників та пошуковців, захищаючи роботи перед товаришами. За активну участь у конкурсі плакатів листи подяки отримали такі курсанти та студенти: Зварич Анна, Жігілій Анастасія (навчальна група ООТ-11), Антоненко Яна, Головатенко Вероніка (навчальна група БО-11), Телик Тарас (навчальна група ТЕ-11), Войтенко Богдан, Лоса-Карнаух Енріке Олег (навчальна група ТЕ-12), Литвин Іван (навчальна група ТМ-11), Алексєєва Дар’я (навчальна група ТМ-12), Іскра Анастасія (навчальна група ТПМ-11), Близнюк Вікторія, Левченко Інна, Перепеляк Діана, Фьодорова Дарія (навчальна група ТПМ-12). Серед учасників конкурсу рефератів були визначені найкращі та нагороджені листами подяки: Вовк Дарія та Федоренко Ірина (навчальна група БО-21), Александрова Ірина, Решетнюк Єлизавета та Смазнова Яна (навчальна група ТПМ-21). Всім конкурсантам бажаємо нових творчих злетів та натхнення!

Голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін І.В.Старосельський

КОНКУРС ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ НА ТЕМУ "КОЛАБОРАЦІОНІЗМ НА ТЕРИТОРІЇ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ В ПЕРІОД ІІ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 1939-1945рр."

У кінці травня в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ серед курсантів та студентів відбувся конкурс дослідницьких робіт на тему «Колабораціонізм на території Радянського Союзу в період ІІ світової війни 1939-1945рр.». Виконуючи роботу, курсанти та студенти мали змогу більш глибоко розібратися в проблемі колабораціонізму як явища ІІ світової війни, виявити його причини, масштаби, наслідки. Участь у конкурсі передбачала необхідність ознайомлення з матеріалом, який виходить за межі навчальної програми. У результаті написання дослідницьких робіт конкурсанти чітко сформували своє негативне ставлення до колабораціонізму, переконалися в його несумісності із почуттям патріотизму та любові до рідної землі і готові ділитися своїми знаннями і думками з цього питання зі своїми однолітками. Усі роботи заслуговують на увагу, але все-таки хочеться виділити імена таких конкурсантів: Рибчинко Данило, Яцина Єлизавета (навчальна група ТЕ-11), Грибинюк Владислав, Міщенко Богдан (навчальна група ТЕ-12), Вовк Дар’я, Вовк Маргарита, Скурідіна Юлія, Фомінова Оксана (навчальна група БО-11), Борисова Євгенія, Власова Анастасія, Яценко Уляна (навчальна група ООТ-11) та побажати їм подальших творчих успіхів.

ОЛІМПІАДА З БІОЛОГІЇ

20 травня 2015 року у Кременчуцькому льотному коледжі НАУ серед курсантів та студентів першого курсу було проведено олімпіаду з біології. Урочисте відкриття олімпіади розпочалося вступним словом голови циклової комісії ПММ Реути Алли Володимирівни. З вітальним словом до учасників олімпіади звернулася викладач біології Павленко Людмила Василівна, яка наголосила що проведення олімпіади з біології направлене на підвищення зацікавленості у поглибленому вивченні біології. Олімпіада стимулює науковий пошук та творче самовдосконалення студентської молоді, сприяє процесу придбання додаткових знань і навиків та побажала всім учасникам олімпіади успіхів.

В олімпіаді з біології взяли участь:

- студенти економічного відділення: Вовк Дарія Олегівна (навчальна група БО -11), Федоренко Ірина Валентинівна (навчальна група БО -11), Петрик Валентина Валеріївна (навчальна група БО -11), Скурідіна Юлія Олександрівна (навчальна група БО - 11), Вовк Маргарита Сергіївна (навчальна група БО -11), Борисова Євгенія Олександрівна (навчальна група ООТ-11), Яценко Уляна Олегівна (навчальна група ООТ-11), Власова Анастасія Дмитрівна (навчальна група ООТ-11), Романенко Дарія Вікторівна (навчальна група ООТ-11);

- курсанти відділення авіоніки: Яцина Єлизавета Ігорівна (навчальна група ТЕ-11), Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-11), Семенов Єгор Володимирович (навчальна група ТЕ-11), Коробко Альона Едуардівна (навчальна група ТЕ -11).

Переможцями стали:
I місце - Яцина Єлизавета Ігорівна (навчальна група ТЕ-11);
II місце - Вовк Дарія Олегівна (навчальна група БО-11);
III місце - Борисова Євгенія Олександрівна ( навчальна група ООТ-11).
 

Звісно, хочеться відмітити всіх учасників олімпіади за сумлінність та старанність. Вітаємо переможців та учасників олімпіади і бажаємо подальших успіхів та творчого натхнення!

ІІ ЕТАП VІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З МАТЕМАТИКИ

IMG 7513

28 квітня 2015 на базі Полтавського політехнічного коледжу Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" відбувся II етап VІ Всеукраїнської олімпіади з математики серед студентів ВНЗ І - ІІ рівнів акредитації Полтавської області. В олімпіаді взяли участь студенти 16 вищих навчальних закладів.

Учасники виконували завдання за такими напрямами:
1. Тотожні перетворення виразів: ірраціональності, модулі, параметри.
2. Раціональні та ірраціональні рівняння, їх системи, системи рівнянь з модулями і параметрами.
3. Тригонометричні функції, рівняння.
4. Похідна та її застосування.
5. Завдання з геометрії.
6. Евристичні завдання олімпіадного характеру.
 

Курсант групи ТЕ-11 Семенов Єгор Володимирович посів 2 місце за загальною кількістю набраних балів. Підготувала курсанта викладач циклової комісії «Фізико-математичних дисциплін та інформатики» Назаренко Надія Петрівна. Вітаємо учасника Олімпіади та бажаємо успіхів у подальшій навчанні! Висловлюємо подяку викладачеві математики Назаренко Надії Петрівні за якісну підготовку курсанта до олімпіади. Бажаємо міцного здоров'я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і людської поваги!

ОЛІМПІАДИ З ДИСЦИПЛІНИ "ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА"

24 квітня 2015 року на цикловій комісії загальнотехнічних дисциплін серед курсантів льотно-технічних спеціальностей була проведена олімпіада з дисципліни «Технічна механіка», метою якої було підвищення ролі загальнотехнічних дисциплін у фаховому навчанні курсантів, а також змога надати додатковий стимул до поглибленого вивчення предмету. В олімпіаді прийняли участь курсанти, які навчаються в нашому коледжі за спеціальністю 6.070102 «Аеронавігація» і мають високий рівень знань. Всі учасники показали глибокі знання з дисципліни, вміння логічно мислити, проводити паралелі між різними аспектами науки та техніки.

Переможцями олімпіади з дисципліни «Технічна механіка» стали наступні курсанти:
- Старостенко Костянтин Олегович (група ПБ-11) — І місце;
- Крощенко Олексій Олексійович (група ПБ-11) — ІІ місце;
- Рубай Ярослав Данилович (група ПБ-11) — ІІІ місце;

Нагородження учасників олімпіади з технічної механіки відбулося __ травня 2015р. З промовою та привітанням до курсантів звернулися: завідувач методкабінету Павленко Л.В. та голова циклової комісії загальнотехнічних дисциплін Долударєва Я.С. Грамоти переможцям та листи подяки учасникам олімпіади вручив заступник начальника коледжу з навчальної роботи Пироженко Ю.О. Бажаємо курсантам нових досягнень у навчанні, а також дякуємо їм за те, що власним прикладом спонукають інших курсантів та студентів підвищувати свої знання з технічних дисциплін!

ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ У ГАЛУЗІ ЗНАНЬ "АВІАЦІЙНА ТА РАКЕТНО-КОСМІЧНА ТЕХНІКА"

З 8 по 10 квітня 2015 року в місті Харкові на базі Національного аерокосмічного університету імені М.Е. Жуковського «ХАІ» пройшов ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади у галузі знань «Авіаційна та ракетно-космічна техніка». В олімпіаді взяли участь курсанти Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету, які найкраще проявили себе на олімпіадах, що проводилися в коледжі, а саме:

в секції «Авіа- та ракетобудування»:IMG 6144
Галушка Богдан Тарасович (навчальна група ТМ-42)
Жінкін Марк Анатолійович (навчальна група ТМ-42)
Деркач Євгенія Максимівна ( навчальна група ТМ-41)
 
в секції «Авіоніка»:
Карпець Павло Михайлович (навчальна група ТЕ-42)
Кашуба Михайло Володимирович (навчальна група ТЕ-41)
Ткаченко Тимофій Юрійович (навчальна група ТЕ-41)

 

В олімпіаді приймали участь такі знані вищі навчальні заклади України: Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут», Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, Національний авіаційний університет, Харківський університет Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба та інші. Курсанти Кременчуцького льотного коледжу хоч і не зайняли призові місця, але проявили високий рівень знань, творчості та інтелекту і зайняли 5 і 7 місця серед 21 учасника, що свідчить про високий рівень підготовки майбутніх фахівців у Кременчуцькому льотному коледжі. Підготовку курсантів, що брали участь в олімпіаді, здійснювали викладачі Минько О.О., Стущанський Ю.В. і Шмельов Ю.М. Найкраще виступили курсанти Деркач Євгенія Максимівна та Жінкін Марк Анатолійович, зайнявши 5 і 7 місце відповідно серед 21 учасника із восьми ВНЗ, що брали участь в олімпіаді. Всі курсанти були нагороджені листами подяки за активну участь в олімпіаді, а також подарунками у вигляді журналів «Наука і техніка» та блокнотів.

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

Туберкульоз – хвороба важка, але виліковна

Туберкульоз – це небезпечне інфекційне захворювання, на яке хворіють люди незалежно від статі, віку та соціального становища. Туберкульоз, за визначенням провідних вчених, продовжує залишатися глобальною проблемою. Початок минулого десятиріччя характеризувався погіршенням епідемічної ситуації з туберкульозу. Ця соціально небезпечна хвороба стала проблемою багатьох країн світу і найбільш торкнулась країн Східної Європи. Епідемічна ситуація стосовно туберкульозу в Україні почала погіршуватись з 1992 року. Однією з основних причин стрімкого поширення епідемії туберкульозу в Україні є необізнаність, непоінформованість громадян щодо шляхів уникнення захворювання на туберкульоз, важливості його своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті. Саме тому в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету в період з 06.03.2015р. по 31.03.2015р. проводилися заходи присвячені Всесвітньому дню боротьби із захворюванням на туберкульозом, який щорічно відзначається 24 березня.

Проведені заходи булиспрямовані на підвищенняінформованостікурсантів та студентів про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби. 26 березня проведено виховну годину на тему “Що потрібно знати про туберкульоз”. Вступним словом до учасників заходу звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Пироженко Ю.О. Юрій Олександрович, зазначив що в рамках місячника боротьби із захворюванням на туберкульоз, присвяченого Всесвітньому дню боротьби із захворюванням на туберкульоз, в коледжі проводяться заходи з метою збереження здоров'я підростаючого покоління в умовах загрози поширення невиліковних і життєво небезпечних захворювань серед яких і досі залишається проблема поширення захворюваності на туберкульоз. На захід запросили лікаря— фтизіатра Богуславську Т.П. Тетяна Павлівна акцентувала увагу студентської молоді на те, що здоров’я людини в першу чергу, залежить від неї самої. Навіть такого страшного недугу як туберкульоз можна уникнути. Необхідно лише попіклуватись про стан свого здоров'я: дотримуватись режиму регулярного, повноцінного і правильного харчування; виконувати фізичні вправи, займатися загартуванням організму; дотримуватись правил особистої гігієни; відмовитисьвідшкідливихзвичок - паління, вживаннянаркотичних та токсичних речовин, зловживання енергетичними напоями; проходити щорічніфлюорографічніобстеження. «Дотримання таких простих правил забезпечить Вам іВашомуорганізмуздоров’я та довголіття”, - впевнена Тетяна Богуславська. Студентки навчальної групи ООТ-11 Яценко Вікторія Володимирівна, Борисова Євгенія Олександрівна прочитали вірші про туберкульоз.

В навчальнихгрупах проведено бесіди, лекції, на якихбуливисвітленіпитанняпопередженнязахворювання на туберкульоз. Студенти першого курсу активно прийняли участь у акції «Зупинимотуберкульоз разом!» Середкурсантів та студентівколеджупройшов конкурс творчихробіт на тему: «Формування у молоді життєвої мотивації до духовності, культури і здорового способу життя”. У конкурсі прийняли участь: Береза Денис Євгенович (навчальна група ТЕ-22); Кучер Вікторія Олександрівна (навчальна група БО-32); Соколовська Аліна Вікторівна (навчальна група БО-32); Кривошапка Катерина Володимирівна (навчальна група БО-32); Бескровна Анастасія Олегівна (навчальна група ТЕ-21); Маркевич Анна Русланівна (навчальна група ТЕ-21).

Відбувся конкурс стінгазетсередкурсантів та студентівколеджу за темами: Статистичніданніщодозахворювання на туберкульоз в Україні та світі”; “Туберкульоз виліковний”; “Україна без туберкульозу”; “Здолаємо туберкульоз разом”; “Туберкульоз у фактах”; “ Все про туберкульоз: перші симптоми, міфи та ризики”;Шляхи передачіінфекції”, Методисвоєчасноговиявленняхворих на туберкульоз”, Профілактикатуберкульозу та здорового способу життя” спрямованих на інформування студентської молоді щодо загрози та стрімкого поширення епідемії туберкульозу в Україні.

У конкурсі прийняли участь:

- навчальна група БО-11: Бикова Анастасія Андріївна, Вовк Дарія Олегівна, Вовк Маргарита Сергіївна, Корецька Владислава Владиславівна, Скурідіна Юлія Олександрівна, Фомінова Оксана Ігорівна, Щербак Вікторія Василівна;
- навчальна група ООТ-11: Борисова Євгенія Олександрівна, Білоха Вікторія Олегівна, Романенко Да'ря Вікторівна, Седова Дар'я Миколаївна, Станович Катерина Володимирівна, Яценко Вікторія Володимирівна, Яценко Уляна Олегівна;
- навчальна група ТЕ-11: Яцина Єлизавета Ігорівна, Коробко Альона Едуардівна, Мойсеєв Ігор Олександрович, Шарошкін Сергій Володимирович;
- навчальна група БО-21: Лось Катерина Сергіївна, Білокурова Катерина Віталіївна, Нєкрасова Анастасія Едуардівна, Горобець Катерина Вадимівна;
- навчальна група БО-22 Лашко Антон Сергійович;
- навчальна група ТЕ-21: Захарченко Альона Вікторівна, Маркевич Анна Русланівна;
- навчальна група ТЕ-22 Юмінов Роман Андрійович;
- навчальна група ПБ-21 Блажевський Олексій Олексійович;
- навчальна група БО-32: Асаул Ганна Михайлівна, Бессараб Єлизавета Василівна, Воротнікова Анастасія Сергіївна, Галактіонова Єлизавета Сергіївна, Котлярчик Христина Петрівна, Маковка Віталіна Сергіївна, Розанова Яна Вікторівна, Соколовська Аліна Вікторівна, Черниш Олена Валентинівна;
- навчальна група ООТ-31: Курінна Вікторія Володимирівна, Штика Олена Сергіївна, Ружина Олександра Володимирівна;
- навчальна група ПМ-31 Колоколов Іван Андрійович;
- навчальна група ТПМ-32: Гірська Олександра Олексіївна, Тютюнник Олена Юріївна, Пукас Аліса Сергіївна;
- навчальна група ТМ-41: Василенко Микита Ігорович, Сторчовий Дмитро Сергійович, Яковчук Артем Володимиров, Крутіков Владислав Андрійович;
- навчальна група ТЕ-42: Османов Таір Наріманович, Пуценко Ярослав Станіславович;
- навчальна група ТПМ-41 Дерев'янко Аліна Андріївна.

За участь у заходах, які проходили в рамках місячника боротьби із захворюванням на туберкульоз оголошено подяки курсантам та студентам:

- Вовк Дарія Олегівна (навчальна група БО-11);
- Яцина Єлизавета Ігорівна (навчальна група ТЕ-11);
- Коробко Альона Едуардівна (навчальна група ТЕ-11);
- Скурідіна Юлія Олександрівна (навчальна група БО-11);
- Вовк Маргарита Сергіївна (навчальна група БО-11);
- Маркевич Анна Русланівна (навчальна група ТЕ-21);
- Захарченко Альона Вікторівна (навчальна група ТЕ-21);
- Пукас Аліса Сергіївна (навчальна група ТПМ-32);
- Тютюнник Олена Ігорівна (навчальна група ТПМ-32);
- Гірська Олександра Олександрівна (навчальна група ТПМ-32);
- Дерев'янко Аліна Андріївна (навчальна група ТПМ-41);
- Котлярчик Христина Петрівна (навчальна група БО-32);
- Асаул Галина Михайлівна (навчальна група БО-32);
- Юмінов Роман Андрійович (навчальна група ТЕ-22).

Активну участь у підготовці та проведенні заходів присвячених Всесвітньому дню боротьби із захворюванням на туберкульозом взяли: завідувач навчально-методичного кабінету Павленко Людмила Василівна, голова циклової комісії ПММ Реута Алла Володимирівна, завідувач ППМ та заочного навчання Дєрябіна Інна Олексіївна, викладач циклової комісії ПММ Дрогомерецька Ганна Валеріївна.

СЕМІНАР "НОВИНИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ТА ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА - 2015"

27 березня 2015 року циклова комісія «Облік і аудит» провела запланований захід семінар “Новини бухгалтерського та податкового законодавства — 2015”. Проведення семінару направлене на висвітлення змін в бухгалтерському та податковому законодавстві України 2015 року, підвищення актуальності наукової та прикладної складових при вивченні облікових дисциплін. В заході надавалася можливість участі всім бажаючим студентам коледжу спеціальності 5.03050901 «Бухгалтерський облік» та напряму підготовки 6.030609 «Облік і аудит», а також викладачам відділення економічних спеціальностей.

Семінар здійснювався за таким планом:
1. Реєстрація студентів — доповідачів семінару;
2. Проведення семінару “Новини бухгалтерського та податкового законодавства - 2015”;
3. Підведення підсумків семінару “Новини бухгалтерського та податкового законодавства — 2015”.

Доповіді підготували студенти: Мирошниченко К.О. (навч. група БО-31); Немазана А.М. (навч. група ОА-32); Мнушко В.В. (навч. група БО-32); Котлярчик Х.П. (навч. група БО-32).

Всі учасники заходу отримали призи та пам’ятки для бухгалтерів, підготовлені при підтримці редакції газети «Все про бухгалтерський облік». В організації заходу приймали активну участь всі викладачі циклу «Облік і аудит». Всі присутні студенти та викладачі висловилили вдячність за своєчасно доведену інформацію щодо змін у законодавстві, дали позитивні відгуки і підкреслили, що проведення таких заходів підвищує актуальність прикладної складової облікових дисциплін та рівень знань студентів.

ОГЛЯД-КОНКУРС СЕРЕД БІБЛІОТЕК

Бібліотека Кременчуцького льотного коледжу НАУ брала участь в огляді-конкурсі серед бібліотек навчальних закладів на краще інформування учасників навчально-виховного процесу про державу, права, свободи і обов'язки громадян.

1У читальному залі бібліотеки коледжу була обладнана книжкова виставка “Живи і міцній Українська державо!”», на якій представлена юридична література по повітряному праву, транспортному, конституційному, трудовому, цивільному, адміністративному , господарському, підприємницькому, фінансовому, праву інтелектуальної власності, міжнародному економічному праву, митному праву, також періодичні видання на правову тематику.

Курсанти та студенти коледжу 2з цікавістю знайомилися з літературою, жваво обговорювали, ділилися враженнями з викладачами, працівниками бібліотеки. Особливу увагу звертали на книгу Рижого В.І. “Міжнародне повітряне право”, Повітряний кодекс України, Шелухіна М.Л. “Транспортне право України” підручник Юдіна О.К.” Інформаційна безпека: нормативно-правове забезпечення”, Курила М.П. “Комерційне право”.

3 4