Новини навчального відділу

 

На виконання листа Міністерства освіти і науки від 22.12.2017р. "Щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх" для вирішення питань, що стосуються збереження життя та здоров'я, а також захисту прав та інтересів курсантів та студентів коледжу звертатися до заступника начальника коледжу з виховної роботи Удовиченка Володимира Юрійовича


Коледж здійснює підготовку за освітнім рівнем "Бакалавр" за всіма спеціальностями


Без имени 1

ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ НАВЧАЛЬНОГО ВІДДІЛУ

22 червня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету були проведені загальні збори навчального відділу з нагоди завершення навчального 2017-2018 року, підведення підсумків та плани на наступний період. До педагогічних працівників коледжу звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович.

В цьому навчальному році коледж успішно пройшов чергову акредитацію зі спеціальності 5.03060102 «Організація обслуговування на транспорті», галузі знань 0306 «Менеджмент і адміністрування».

В 2017–2018 навчальному році 35 викладачів пройшли курси підвищення кваліфікації.

Проведено ліцензування за першим освітнім ступенем бакалавр:
Спеціальності 073 Менеджмент, Логістика, галузь знань 07 Управління та адміністрування;
Спеціальності 141 Енергетика, електротехніка та електромеханіка, галузь знань 14 Електрична інженерія.
Розширено ліцензійний обсяг за спеціальністю: «Авіаційний транспорт»

В 2018-2019 навчальному році планується проходження чергової  акредитації за спеціальностями:

Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами;
Льотна експлуатація повітряних суден
Аеронавігація
Бухгалтерський облік
і планується отримання ліцензій за спеціальностями:
076 Підприємство, торгівля та біржова діяльність
151 Автоматизація та комп’ютерно–інтегровані технології

 

На базі КЛК НАУ у 2017-2018 н.р. проходив набір до Автошколи на Подолі, де бажаючі мали змогу отримати водійське посвідчення на категорії А,В,С. Всього пройшли підготовку 64 особи та по закінченню навчання отримали посвідчення водія. Також на базі коледжу був організований центр проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і математики. Викладачі та співробітники навчального відділу, які були задіяні в організації і проведенні ЗНО, були нагороджені почесними грамотами та листами подяки за плідну працю в центрі незалежного оцінювання на базі коледжу.

ПЕРШИЙ ВИПУСКНИК МЕРЕЖНОЇ АКАДЕМІЇ CISCO

29.05.2018 року курсант Кременчуцького льотного коледжу Лютенко Ігор Ігорович отримав сертифікат з курсу IT Essentials: PC Hardware and Software - перший випускник Мережної Академії CISCO. Сертифікат вручили заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович і викладач коледжу, керівник академії CISCO Котляров Кирило Геннадійович.

foto1
 Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO) — американська транснаціональна корпорація, яка є найбільшим у світі виробником мережевого обладнання, призначеного для обслуговування мереж віддаленого доступу, сервісів безпеки, мереж зберігання даних, маршрутизації і комутації, а також для потреб комерційного ринку IP-комунікацій і корпоративного ринку. 

 

ТИЖДЕНЬ СЛОВ'ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І КУЛЬТУРИ

У період з 21 по 25 травня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі  Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено Тиждень слов’янської писемності і культури. 24 травня ми святкуємо День слов’янської писемності і культури на знак пам’яті і пошани двох братів – Кирила і Мефодія  - творців слов’янської писемності. Щорічно ця дата відзначається  відповідно до Указа Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004р. Тиждень організували і провели голова циклової комісії Чижова Л.І. та викладачі Савченко О.А., Чередник С.О. 

У рамках тижня було  проведено такі заходи:

- виставка газет і рефератів, підготовлених студентами та курсантами Кременчуцького льотного коледжу. У позаурочний час виставку організовано відвідали студенти та курсанти I-IV курсу. Виставка відкрила тиждень 21 травня і тривала до 25 травня;

- 23 травня було проведено виховний захід “Екскурс в історію. Життя і діяльність Кирила і Мефодія”. На зустріч з курсантами 1 курсу було запрошено відомого історика м. Кременчука Варавіна Сергія Дмитровича. 

Голова циклової комісії української
та іноземної мов   Л.І. Чижова

КОНКУРС "ПОЕТИЧНА ВЕСНА - 2018"

Кременчуцька Спілка літераторів «СЛАВУТИЧ»  кожного року оголошує  міський конкурс молодих поетів та прозаїків «Поетична весна». Конкурс проводиться з метою: заохочення  молоді до письменства,  створення середовища літературного  спілкування творчої молоді, покращення мовної та літературної грамотності учнів і студентської молоді, виявлення обдарованої молоді, спонукання її до створення різних жанрів художньої майстерності; виховання у молоді патріотичних поглядів та переконань, любові до Батьківщини,  висвітлення почуттів гордості до своєї країни; формування активної та свідомої життєвої позиції. До участі в конкурсі  запрошується  молодь віком від 14 до 30 років. 

Цьогоріч конкурс відбувся 18 травня у МПК ім. Петровського. У конкурсі брали участь 12 учасників. Студентка навчальної групи ООТ-11 Середня Валерія представила наш коледж, зачитавши 5 власних віршів. Наша учасниця нагороджена грамотою за пошук нових тем у поезії. 

Викладач  С.О. ЧередникЧлени журі наголосили, що були вражені вмінням конкурсантів  представляти  свої твори, що в кожного з них є літературне майбутнє і, що їм дуже приємно було слухати молоді голоси Кременчука. Тому досвідчені літератори запросили молодь  до плідної співпраці і обіцяли підтримку. За сприяння міської ради кращі твори будуть надруковані в молодіжному альманасі.

Голова ц/к української та іноземної мов Л.І. Чижова

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ДЛЯ ТВОРЧОЇ МОЛОДІ "ПЕРСПЕКТИВА-2018" 

26 квітня 2018 року в ДВНЗ «Маріупольський будівельний коледж» відбулася ІІ Всеукраїнська наукова конференція для творчої молоді «Перспектива-2018»в якій взяли участь курсанти  спеціальності “Технічне обслуговування засобів зберіганя, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами” відділення технічних спеціальностей та заочного навчанняКурсанти показали високий рівень науково-дослідницьких робіт, які проводились на цикловій комісії Пально-мастильних матеріалів Кременчуцького льотного коледжу НАУ за темами:

- Количественные характеристики окислительно-восстановительной реакции «Na2S2O3 Н2SO4». Курсант навч. гр.ТПМ-41 Дубова К.С., Супрун А.С. Науковий керівник Курбанов К.Р.

- Перевага та альтернатива технології утилізації пластику для будівництва дорігКурсант навч. гр. ТПМ-11 Шліхар Т.В. Науковий керівник Реута А.В.

- Перехід на екологічні джерела енергії на транспорті. Курсант навч. гр. ТПМ-11 Бука М.ОНауковий керівник Рева Н. С.

- Аналіз сучасної авіаційної наземної техніки та проблеми розвитку інфраструктури. Курсант навч. грТПМ-41 Дубова К.С. Науковий керівник Нальотова Н. І.

- Загальні відомостіф про метали та сплавиКурсант навч. грТПМ-31 Москвіна І.Г. Науковий керівник Сиволожська В.М.

- Сучасні засоби обліку нафтопродуктів на нафтобазахКурсант навч. гр. ТПМ-41 ЄрмачковаВНауковий керівник Білаш Т.А.

- Альтернативні палива в авіації. Курсант навч. гр. ТПМ-32 Жук В.ЮНауковий керівник  Давітая О.В.

Наукова робота спрямована на  зацікавлення та заохочування курсантів до наукової думки, пошуку нових поглядів та ідей, проведенні більш плідних досліджень, з метою досягнення високих результатів професійної підготовки фахівців

1(1)  6

Голова  циклової  комісії  Пально-мастильних  матеріалів  Реута  А.В.

ОЛІМПІАДА З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

26 квітня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед курсантів та студентів було проведено Олімпіаду з Історії України. Олімпіаду організував та провів голова циклової комісії Старосельський Ігор Валентинович. В Олімпіаді з Історії України взяли участь: 

Лютенко Ігор Ігорович, Гринець Владислав Станіславович (навчальна група ТЕ-11), Задорожний Кирило Сергійович, Стукота Олександр Володимирович (навчальна група ТЕ-12), Ковальов Артем Валентинович, Тарасенко Владислав Романович (навчальна група ТМ-12,  Пасічна Альона Ігорівна, Цибульська Валерія Валеріївна (навчальна група ООТ-11),  Литвиненко Марія Василівна, Цонінець Аліна Володимирівна (навчальна група БО-11)

10 травня  2018 року відбулося нагородження учасників Олімпіади грамотами та листами подяки.

Переможцями стали:
1 місце - Лютенко Ігор Ігорович, курсант (навчальна група ТЕ-11)
2 місце – Задорожний Кирило Сергійович, курсант (навчальна група ТЕ-12), Пасічна Альона Ігорівна, студентка (навчальна група ООТ-11) 
3 місце – Гринець Владислав Станіславович, курсант (навчальна група ТЕ-11), Стукота Олександр Володимирович, курсант (навчальна група ТЕ-12)
 
Листи подяки отримали:
Ковальов Артем Валентинович, курсант (навчальна група ТМ-12);
Литвиненко Марія Василівна, студентка (навчальна група БО-11);
Тарасенко Владислав Романович, курсант (навчальна група ТМ-12);
Цибульська Валерія Валеріївна, студентка (навчальна група ООТ-11);
Цонінець Аліна Володимирівна, студентка (навчальна група БО-11);

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач    Старосельський І.В.
Голова циклової комісії   Старосельський І.В.

ОЛІМПІАДА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

26 квітня 2018р. у Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбулася Олімпіада з охорони праці серед курсантів, які навчаються за спеціальністю Авіаційний транспорт. Урочисте відкриття Олімпіади розпочалося з промови голови циклової комісії пально-мастильних матеріалів Реути Алли Володимирівни та завідувача навчально-методичним кабінетом Лашко Алли Олександрівни які  розповіли про важливість вивчення охорони праці та її місце і необхідність у сучасній освіті, про те що охорони праці формує у майбутніх фахівців необхідного в їхній подальшій професійній діяльності рівня знань та умінь із правових та організаційних питань охорони праці, основ фізіології та гігієни праці, виробничої санітарії, безпеки процесів праці та пожежної безпеки.  Викладач охорони праці Дєрябіна Інна Олексіївна  зазначила, що охорона праці є важливим елементом сучасного життя і використовується у різних галузях промисловості. Дєрябіна І.О. привітала учасників Олімпіади та побажала їм успіхів, ознайомила з правилами написання завдання до Олімпіади. Учасникам були запропоновані 40 тестових завдань. Проведена Олімпіада сприяла формуванню міцних навичок правил техніки безпеки, які в свою чергу посприяють майбутнім спеціалістам зменшенню виробничого травматизму та професійним захворюванням.

Під час проведення Олімпіади реалізувались такі цілі:
- усебічний  розвиток  особистості  через  прищеплювання  інтересу  до предмету;
- орієнтування  курсантів щодо практичної реалізації принципу пріоритетності охорони життя та здоров’я працівників щодо результатів виробничої діяльності.

 

Переможцями Олімпіади стали:
І місце – Яковлев Олег (навч.гр. ПБ-21);
ІІ місце – Савчук Ігор (навч.гр. ПБ-21) ;
ІІІ місце – Омельченко Богдан (навч. гр.ПБ-21).

Викладач  І.О. Дєрябіна

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У НАУ

21 квітня 2018 року в Національному авіаційному університеті відбувся День відкритих дверей. У зв’язку з цим в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було організовано пряму трансляцію  online, в якій взяли участь участь курсанти, студенти та викладачі Кременчуцького льотного коледжу. Особисто завітали до Національного авіаційного університету викладачі Котляров Кирило Геннадійович та Москалик Віталій Михайлович, які представляли Кременчуцький льотний коледж та переваги навчання за першим бакалаврським рівнем за всіма спеціальностями.

ТИЖДЕНЬ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

У період з 10 по 13 квітня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі  Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено Тиждень іноземної мови. Тиждень організували і провели голова циклової комісії Чижова Л.І. та викладачі іноземної мови: Іванченко Л.В., Гужина С.А., Бакута С.В. Були проведені такі заходи:

- дискусії серед курсантів: “Why is it necessary to study English?”, “What is your personal motivation for learning?”, виявлення мотивацій вивчення іноземної мови для формування подальших позитивних мотивів навчально-пізнавальної діяльності курсантів та студентів.

Навчальна група: ПБ-31.
- перегляд серіалу “The Supersizers Eat” з його обговоренням до теми “Cuisine”
Навчальні групи: ТМ-12, ТПМ-11 (1 підгр.)
- Олімпіада з дисципліни “Іноземна мова”.
В Олімпіаді з дисципліни “Іноземна мова” брали участь: Швачка В.О. (навч.гр. ООТ-11), Цвелих Є.О. (навч.гр. БО-11), Самойленко В.В. (навч. гр.ТЕ-11), Кунцьо А.А. (навч.гр. ТЕ-12), Покутній В.О. (навч.гр.ТМ-11), Степанов Р.В. (навч.гр. ТМ-12), Юраш Д.В. (навч.гр. ТПМ-11), Нечитайло М.В. (навч.гр.ТПМ-11), Цонінець А.В. (навч.гр. БО-11).
 
Переможцями стали:
І місце – Цвелих Є.О. (навч.гр. БО-11) ;
ІІ місце – Цонінець А.В. (навч.гр. БО-11)  ;
ІІІ місце – Самойленко В.В. (навч. гр.ТЕ-11).

- музичний фестиваль “English songs and poems festival”.

Листи подяки отримали:

- Яковлев О.Р. (навч.гр.ПБ-21)
- Головатенко В.В. (навч.гр.БО-31)
- Савчук І.Р. (навч.гр. ПБ-21)
- Цонінець А.В. (навч.гр.БО-11)
- Комсомольський М.Г. (навч.гр.БО-31)
- Чижова В.М. (навч.гр.БО-31)
- Чепурний В.В. (навч.гр. ТЕ-22) 
- Кришталь М.В. (навч.гр.  ПБ-31)
- Варавська А.С. (навч.гр.ООТ-11)
- Міщенко В.В. (навч.гр.ООТ-11)
- Козловська М.В. (навч.гр.ООТ-11)
- Кириченко А. Д. (навч.гр.БО-11) 
- Поліщук Д.Д. (навч.гр.БО-21)
- Рудченко В.Ю. (навч.гр.ТЕ-12)
- Швачка В.О. (навч.гр. ООТ-11)

13 квітня 2018 року відбулося  нагородження грамотами та листами подяки переможців та учасників Тижня іноземної мови. Дякуємо всім учасникам і переможцям Тижня іноземної мови! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!                                          

Голова циклової комісії 
Л.І. Чижова 

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ЗАГАЛЬНОЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

У період 10.04.2018 по 13.04.2018 в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було проведено тиждень циклової комісії загальноекономічних дисциплін. Тиждень циклової комісії загальноекономічних дисциплін організували та провели голова циклової комісії Бескурнікова Ю.Г. та викладачі циклової комісії Старчик Н.В., Луценко Г.П. та Носач І.В. В рамках тижня було проведено такі заходи:

10.04.2018р. було проведено конференцію з економічної теорії.  Конференцію організував та провів викладач Старчик Наталія Валентинівна. В конференції з економічної теорії взяли участь студенти відділення економічних спеціальностей навчальної групи ОА – 31.

Подяки отримали Бикова А.А., Вовк М.С., Петрик В.В. та Федоренко І.В.

11.04.2018р. було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Економічний аналіз». Олімпіада була організована та проведена викладачем Луценко Галиною Павлівною. В олімпіаді зареєструвалося студенти навчальної групи БО–31.

Переможцями олімпіади «Економічний аналіз» стали:
Браілко К.О. (навчальна група БО – 31) – І місце;
Комсомольський М.Г. (навчальна група БО – 31) - ІІ місце;
Головатенко В.В. (навчальна група БО - 31) - ІІІ місце.
 

12.04.2018р. було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Статистика». Олімпіада була організована та проведена викладачем Бескурніковою Юлією Геннадієвною. В олімпіаді зареєструвалося студенти з навчальних груп: БО – 31, ООТ-31 та ОА-31.

Переможцями олімпіади «Статистика» стали:
Федоренко І.В. (навчальна група ОА – 31) – І місце;
Бикова А.А. (навчальна група ОА – 31) – ІІ місце;
Браілко К.О. (навчальна група БО – 31) – ІІІ місце;
 

13.04.2018р. відбулося підведення підсумків тижня циклової комісії та нагородження листами подяки та грамотами переможців та учасників тижня циклової комісії загальноекономічних дисциплін. Дякуємо всім учасникам студентської наукової конференції. Бажаємо успіхів, творчої наснаги!

Голова циклової комісії
Ю.Г. Бескурнікова

38 ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ І КУРСАНТІВ "АВІАЦІЯ ТА КОСМОНАВТИКА: СТАН, ДОСЯГНЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ", ЯКА ПРИСВЯЧЕНА ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ АВІАЦІЇ І КОСМОНАВТИКИ

12 квітня 2018 р. в Кіровоградській льотній академії Національного авіаційного уні-верситету проводилась 38 Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і курсантів «Авіація та космонавтика: стан, досягнення і перспективи», яка була присвячена Всесвітньому Дню авіації і космонавтики. В конференції брали участь викладачі і курсанти Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету. Викладачами коледжу були відібрані і підготовлені найбільш активні і схильні до наукової роботи курсанти, які разом з своїми науковими керівниками підготували матеріали про нові досягнення в дослідженнях авіа-ційної техніки, перспективах її розвитку, аналіз існуючих теорій і методів аеродинамічного розрахунку несучих поверхонь літаків і вертольотів, безпеки польотів ПС і запропонували свої прогнози і пропозиції щодо удосконалення авіаційної техніки, що знаходиться в експлуатації. Пленарне засідання конференції проводилось в приміщенні Будинку культури «Аві-атор». Конференцію відкрив начальник Кіровоградської льотної академії НАУ, д.т.н., про-фесор Неділько Сергій Миколайович. В президії конференції також брали участь помічник начальника академії з ЗП та ІР, завідувач наукового відділу академіії Сидоров М. В. і інші посадові особи академії. Потім начальник Кіровоградської льотної академії НАУ Неділько Сергій Миколайович підвів підсумки Всеукраїнської олімпіади, що проводилась в академії і вручив грамоти 12 переможцям олімпіад та об’явив подяки студентам за зайняті 2 і 3 місця в олімпіаді за різними напрямками, спеціальностями і дисциплінам.

На пленарному засіданні було представлено пять змістовних і тематичних доповіді, а саме:

1 Оцінка ризиків повязаних з масовим використанням безпілотних літальних апаратів в умовах населених пунктів.
Автор: Єршов В. В., аспірант
Науковий керівник: д.т.н., професор Неділько С. М.
2 Порівняльний аналіз досвіду України та Норвегії в організації системи пошуку та рятування
Автор: Бондини А, студент н/гр. 841
Науковий керівник: к.пед.н., Мандрик Я. С.
3 Використання технологій віртуальної та доповненої реальності у професійній підготовці операторів складних систем
Автор: Сіваченко Є., студент н/гр. 571
Науковий керівник: к.т.н., Ізвалов О. В.
4 STEM – освіта як важливий орієнтир розвитку інноваційної діяльності в Льотній академії НАУ
Автор: Козинець Ю. С., студент н/гр. 963
Науковий керівник: к.пед.н., доцент, Кузьменко О. С.
5 Інформаційне повідомлення про діяльність проекту Національний проект – нові лідери – Розробка авіаційного двигуна нового типу
Керівник і автор проекту: Белоус І., викладач кафедри Авіаційної техніки
6 Інформаційне повідомлення про стартап “Bank of Memory” (“Банк памяті”)
Керівник і автор проекту: Міланчик А., викладач КЛА НАУ

Потім помічник начальника академії з ЗП і ІР Сидоровим М. В. було доведено поря-док проведення секційних засідань і місце їх проведення. Всього було запропоновано роботу 10 секцій і 3-х підсекцій. Від Кременчуцького льотного коледжу в науково – практичній конференції прийняло участь один викладач і 8 курсантів з доповідями в чотирьох секціях а саме:

Секція № 1: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ АВІАЦІЙНОГО ТРАНСПОРТУ ТА ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ:
Науковий керівник: д.т.н, професор Нестеренко К. С.
1 Обзор существующих теорий и методов аэродинамического расчета НВ вертолета (часть І)
Автор: курсант 2 курсу, навчальної групи ПБ – 21, Омельченко Б. (науковий керівник к.т.н., с.н.с., викладач-методист Тягній В. Г.).
2 Метод определения вероятностей состояния двигателя вертолета Ми-8МТВ в условиях летных испытаний.
Автор: курсант 3 курсу, навчальної групи ТМ – 31, Корнієнко О. І. (наукові керівники к.т.н., викладач Владов С. І. і викладач Климова Я. Р.).
3 Обзор существующих теорий и методов аэродинамического расчета НВ вертолета (часть ІІ)
Автор: курсант 2 курсу, навчальної групи ПБ – 21, Левченко І. (науковий керівник к.т.н., с.н.с., викладач-методист Тягній В. Г.).
4 Системи регулювання ГТД на элементах струйной техники
Автор: курсант 4 курсу, навчальної групи ТМ – 42, Донченко Я. В. (науковий керівник, спеціаліст вищої категорії, викладач І категорії Царенко А. О.).
 
Секція № 2: СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ БЕЗПЕКИ АВІАЦІЇ.
Підсекція 1: Безпека польотів повітряних суден
Науковий керівник : к.т.н. Ситник Ю. Б.
1 Спостереження інфрачервонихсигнальних вогнів посадкової смуги в умовах поганої видимості
Автор: начальник Кременчуцького льотного коледжу, Головенський В. В. (Науковий керівник д.т.н., професор, Неділько С. М.).
Підсекція 2: Проблеми аварійно – рятувального забезпечення польотів та авіаційної безпеки
Науковий керівник : д.пед.н., доцент Лещенко Г. А.
1 Здійснення авіаційного пошуку і порятунку екіпажами пошуково – рятувальних сил та засобів
Автор: курсант 3 курсу, навчальної групи ПБ – 31, Товкачук М. Ю. (Науковий керівник, спеціаліст вищої категорії, викладач І категорії Яцина Є. В.).
 
Секція № 4: БЕСПІЛОТНІ ЛІТАЛЬНІ АППАРАТИ ТА АПАРАТИ РОБОТОТЕХНІЧНІ СИСТЕМИ
Науковий керівник : к.т.н. Ковальов Ю. Г.
1 Актуальність впровадження альтернативних джерел енергії в структуру аварійного електропостачання літальних апаратів
Автор: курсант 4 курсу, навчальної групи ТЕ42, Міщенко Б. В. (Наукові керівники, к.т.н., викладач Бойко С. М. , викладач І категорії Хебда А. С.).
2 Альтернативные источники энергии летательных аппаратов
Автор: курсант 4 курсу, навчальної групи ТМ41, Коваленко І. В.. (Науковий керівник, спеціаліст першої категорії, викладач Пономаренко А. В.).
 
Секція № 5: ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОСТІ НА ШЛЯХУ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ.
1 Проблеми забруднення грунтів нафтопродуктами

Автор: курсант 4 курсу, навчальної групи ТПМ – 41, Супрун А. С. (Науковий керівник, спеціаліст вищої категорії, викладач І категорії Реута А. В.).

Всі доповіді були цікавими, змістовними, носили елементи наукової новизни і інно-ваційних підходів до створення нових зразків авіаційної техніки, обладнання, технічного обслуговування, технології виготовлення і нових поглядів на підготовку пілотів з вико-ристанням тренажерних комплексів і авіаційних фахівців технічних спеціальностей.

Найбільш змістовними і науково цікавими були доповіді курсанта 2 курсу ПБ–21 Омельченко Б. О. і курсанта 4 курсу ТМ–42 Донченко Я. В. За результатами доповідей, їх змістовності і наукової новизни організаційний комітет НТК КЛА НАУ відмітив найбільш цікаві доповіді і доповідачі були нагороджені почесними грамотами від начальника Кіровоградської льотної академії НАУ. Після закінчення конференції курсанти коледжу ознайомились з навчально-тренажерним комплексом літаків Ан–2, Ан–24, Як–40, Як–42, де їм інструктори продемонстурали можливості кожного тренажера і особливостей підготовки пілотів літаків. Потім курсанти відвідали музей Кіровоградської льотної академії, де працівники музею ознайомили їх з історією створення і розвитку льотної академії, з перспективами подальшої діяльності академії і напрямками розвитку.

Відповідальний за участь в конференції
В. Г. Тягній

ОЛІМПІАДА З ФІЛОСОФІЇ

10 квітня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед студентів було проведено Олімпіаду з філософії. Олімпіаду організував та провів викладач Братенші Валерій Данилович. В Олімпіаді з філософії взяли участь 27 студентів навчальних груп БО-21, БО-22, ООТ-21. 

Переможцями стали:
1 місце – Артюшенко Ольга Миколаївна, студентка (навчальна група БО-22)
2 місце – Власенко Олександра Василівна, студентка (навчальна група БО-21);  Теплякова Наталія Олександрівна (навчальна група БО-21).

No images found.

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог! 

Викладач   Братенші В.Д.
Голова циклової комісії  Старосельський І.В.

ПРОБНЕ ЗНО

Цьогоріч на базі Кременчуцького льотного коледжу НАУ сформовано пункт пробного ЗНО.

24 березня 2018 року було проведено пробне ЗНО з української мови та літератури, а наступної суботи 31 березня – з математики, фізики, біології та хімії.

Викладацький та допоміжний склад навчального закладу під вмілим керівництвом заступника начальника коледжу з навчальної роботи  Шмельова Юрія Миколайовича з великою відповідальністю взялися до організації та облаштування пункту пробного ЗНО.

Для чого потрібне пробне ЗНО? Головна його мета — дати можливість учасникам ознайомитися з процедурою проведення справжнього тестування та визначити поточний рівень знань. Перед тим, як йти на основну сесію ЗНО, потрібно знати усі технології та особливості. Тому брати участь у пробному ЗНО рекомендується усім, а найбільше тим, хто буде здавати цей іспит вперше, бо пробне тестування взагалі нічим не відрізняється від основного, окрім того, що роботу можна забрати з собою і зрозуміти, що потрібно підготувати та повторити для вдалого складання ЗНО.

Працівники КЛК НАУ, які були залучені для роботи в пункті пробного ЗНО, а також колеги з інших навчальних закладів м. Кременчука,  намагалися створити атмосферу, відповідну для умов складання тестування.

Тож дякуємо всім, хто брав участь в організації та проведенні пробного ЗНО! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю при проведенні основного  ЗНО. А учасникам тестування бажаємо терпіння, наснаги, успіхів та гарних результатів!

ОЛІМПІАДА З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

11.04.2018р. у КЛК НАУ відбулася Олімпіада з іноземної мови серед курсантів та студентів І курсу, які навчаються на основі базової загальної середньої освіти. В Олімпіаді взяли участь курсанти та студенти семи навчальних груп. Урочисте відкриття Олімпіади розпочалося з промови голови циклової комісії української та іноземної мов Чижовой Людмили Іванівни, яка  розповіла про важливість вивчення іноземної мови та її місце в сучасній освіті. Викладач іноземної мови Іванченко Л.В. зазначила, що іноземна мова є важливим елементом сучасного життя і використовується в усіх галузях освіти, політики, науки та культури, привітала учасників Олімпіади та побажала їм успіхів. Викладач Іванченко Л.В. також ознайомила курсантів та студентів з правилами написання робіт та роздала завдання для Олімпіади. Учасникам були запропоновані 5 завдань. Перевірявся рівень сформованості умінь та навичок письма та знання граматичного матеріалу. Всі учасники певною мірою справились із запропонованими завданнями. Проведена Олімпіада сприяла формуванню міцних навичок вживання мовленнєвих структур та граматичних явищ.

Під час проведення Олімпіади реалізувались такі цілі:
-   усебічний розвиток особистості через прищеплювання інтересу до предмету;
- орієнтування курсантів та студентів на практичне сприйняття й застосування іноземної мови, формування широкого та сучасного погляду на її вивчення.
 
Цього року в Олімпіаді з іноземної мови взяли участь наступні студенти та курсанти:
Швачка В.О. (навч.гр. ООТ-11), Цвелих Є.О. (навч.гр. БО-11), Самойленко В.В. (навч. гр. ТЕ-11), Кунцьо А.А. (навч.гр. ТЕ-12), Покутній В.О. (навч.гр.ТМ-11), Степанов Р.В. (навч.гр. ТМ-12), Юраш Д.В. (навч.гр. ТПМ-11), Нечитайло М.В. (навч.гр.ТПМ-11), Цонінець А.В. (навч.гр. БО-11).
 
Переможцями Олімпіади стали:
І місце – Цвелих Є.О. (навч.гр. БО-11) ;
ІІ місце – Цонінець А.В. (навч.гр. БО-11)  ;
ІІІ місце – Самойленко В.В. (навч. гр.ТЕ-11).

Вітаємо переможців та учасників Олімпіади та бажаємо успіхів у подальшому вивченні іноземної мови!

Голова циклової комісії української та іноземної мови  Л.І. Чижова 

ОЛІМПІАДА "КОМП'ЮТЕРИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ" З ДИСЦИПЛІНИ "ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ В ОБЛІКУ"

5 квітня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету викладачами циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування серед студентів було проведено олімпіаду «Комп’ютеризація бухгалтерського обліку» з дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку та аудиті». Олімпіаду організувала та провела викладач циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування Бондаренко Людмила Федорівна.

В олімпіаді «Комп’ютеризація бухгалтерського обліку»  взяли участь студенти:
- Браілко Катерина Олександрівна (навч. група БО-31)
- Чижова Вікторія Максимівна (навч. група БО-31)
- Боцман Денис Григорович (навч. група БО-31)
- Леннік Аліна Олександрівна (навч. група ОА-41)
- Ломоносов Дмитро Васильович (навч. група ОА-41)
- Головатенко Вероніка Віталіївна (навч. група БО-31)
- Назаренко Євген Олександрович (навч. група ОА-41)
- Бикова Анастасія Андріївна (навч. група ОА-31)

 

6 квітня відбулося нагородження грамотами переможців олімпіади.
Переможцями стали:
1 місце  -  Боцман Денис Григорович (навч. група БО-31)
2 місце  -  Чижова Вікторія Максимівна (навч. група БО-31)
3 місце  -  Ломоносов Дмитро Васильович (навч. група ОА-41)

Дякуємо всім учасникам  олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач  Л.Ф. Бондаренко
Голова циклової комісії (Завідувач кафедри)  О.І. Пушкар

ЗАСІДАННЯ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ КОЛЕДЖУ

31 березня 2018 року відбулося засідання атестаційної комісії коледжу першого рівня. У 2018 році атестувалося 32 педагогічних працівника Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету. За результатами роботи комісії було:

1. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» викладачам:
Білаш Тетяні Анатоліївні;
Самойленко Марії Віталіївні.
2. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» викладачам:
Головіній Ніні Сергіївні;
Москалику Віталію Михайловичу.
3. атестовано на відповідність займаній посаді “майстра виробничого навчання” та встановлено 12 тарифний розряд майстрам:
Царенку Олександру Олександровичу;
Журіду Володимиру Івановичу;
Панченку Віктору Івановичу.
4. атестовано на відповідність займаній посаді методиста та присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст першої категорії” методисту:
Голованову Сергію Леонідовичу.
5. позачергово атестовано на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії» викладачам:
Борисенко Оксані Миколаївні;
Миньку Олексію Олександровичу;
Сіорі Андрію Сергійовичу.
6. порушено клопотання перед атестаційною комісією третього рівняпро атестацію:
- на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «викладач-методист» викладачів:
Бухарова Юрія Васильовича;
Головіної Наталії Пантеліївни;
Луцького Юрія Семеновича;
Матети Олексія Анатолійовича;
Назаренко Надії Петрівни;
Старосельського Ігоря Валентиновича;
Турсунова Абдурахіма Турсуновича.
- на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «викладач-методист» викладачів:
Колонтаєвського Івана Андрійовича;
Пилипенко Людмилу Миколаївну;
Цимбалістової Олену Абдурахимівну;
Яцини Євгена Володимировича;
Семенова Валерія Олеговича.
- на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» викладача:
Галати Олега Вікторовича.
- на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» викладачам:
Бескурніковій Юлії Геннадіївні;
Бондарець Олені Миколаївні;
Бондаренку Юрію Анатолійовичу;
Волканіну Євгену Євгеновичу;
Журіду Володимиру Івановичу;
Котлярову Кирилу Геннадійовичу;
Лісовенку Дмитру Валентиновичу.

- на позачергову атестацію на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання  «викладач-методист» викладача: 

Кришана Олексія Федоровича.

НАУКОВИЙ СЕМІНАР «НОВИНИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ТА ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА – 2018»

30 березня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету викладачами циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування було проведено науковий семінар «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2018». Проведення наукового семінару направлене на висвітлення змін в бухгалтерському та податковому законодавстві України 2018 року, підвищення актуальності наукової та прикладної складових при вивченні  облікових дисциплін. 

В заході надавалася можливість участі всім бажаючим студентам спеціальності 5.03050901 «Бухгалтерський облік» та напряму підготовки 6.030609 «Облік і аудит», а також викладачам. Семінар проводився за таким планом:

1. Реєстрація студентів - доповідачів семінару;
2. Проведення наукового семінару «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2018»;
3. Підведення підсумків наукового семінару «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2018».

Доповіді підготували студенти:

-  Власенко Олександра Василівна (навч. група БО-21);
-  Теплякова Наталія Олександрівна (навч. група БО-21);
-  Бикова Анастасія Андріївна(навч. група ОА-31);
-  Вовк Маргарита Сергіївна (навч. група ОА-31);
-  Поліщук Джульєтта Дмитрівна(навч. група БО-21);
-  Пєшкова Марія Олексіївна (навч. група БО-21).
 

Всі учасники заходу отримали призи та пам’ятки для бухгалтерів, підготовлені при підтримці редакції газети «Все про бухгалтерський облік». В організації заходу приймали активну участь всі викладачі циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування. Всі присутні студенти та викладачі висловили вдячність за своєчасно доведену інформацію щодо змін у законодавстві, дали позитивні відгуки і підкреслили, що проведення таких заходів підвищує актуальність прикладної складової облікових дисциплін та рівень знань студентів.

Голова циклової комісії (Завідувач кафедри)
управління та адміністрування  О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "ХІМІЯ"

29 березня 2018 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів  серед курсантів відділення пально-мастильних матеріалів та заочного навчання  було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Хімія». Олімпіаду організувала та провела викладач Реута Алла Володимирівна. Даний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів та студентів в галузі  хімії.

В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТЕ-12: Стукота О.В., Черевик Д.С., Глухов Є.П., Молодичук В.О., Даниленко Ю.В., які навчаються за спеціальністю 173 Авіоніка, спеціалізації: Експлуатація авіаційних електрифікованих комплексів та курсанти навчальної групи   ТПМ-11 Перелигіна Т.В., Матвєєва О.А.,  Агаркова М.М. які навчаються  за спеціальностю 272 Авіаційний транспорт, спеціалізації: Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами, а також студенти навчальної групи   ООТ-11  Пасічна А.І., Дяченко А.Р., Швачка В.О., які навчаються за спеціальністю 073 Менеджмент, спеціалізації: Організація обслуговування на транспорті та студенти навчальної групи БО-11 Литвиненко М.В., Микитченко І.І., Руденко В.С.,Цонінець А.В.,  які навчаються за спеціальністю 071 Облік і оподаткування спеціалізації: Бухгалтерський облік.

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні практичних завдань,  пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни  «Хімія» стали наступні курсанти та студенти:

- Стукота Олександр Володимирович (навчальна група ТЕ-12) — І місце;
- Цонінець Аліна Володимирівна (навчальна група БО-11) — ІІ місце;
- Агаркова Марина Максимівна (навчальна група ТПМ-11) — ІІІ місце;

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

 Голова циклової комісії ПММ   Реута А.В.

ОБЛАСНА ОЛІМПІАДА З КРЕСЛЕННЯ

29 березня 2018 року на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка була проведена щорічна олімпіада з креслення серед систем вищої, фахової передвищої, професійно-технічної та загальної середньої освіти. В обласній олімпіаді Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:

Войтаник Антон Анатолійович (навчальна група ТМ-22);
Козир Максим Олегович (навчальна група ТМ-22);
Плужник Захар Іванович (навчальна група ТМ-21);
Матусєв Антон Олександрович (навчальна група ТМ-21);
Боярко Володимир Миколайович (навчальна група ПМ-11).
 

 

В обласній олімпіаді з креслення, грунтовні теоретичні знання тависокий рівень володіння технікою графічних побудов ІІІ місце посів Козир Максим Олегович, курсант навчальної групи ТМ-22. Вітаємо переможця і бажаємо успіхів, наснаги та нових перемог!

Викладач  Н.С. Головіна
Голова циклової комісії  Н.П. Головіна

ОЛІМПІАДА З ФІНАНСОВОГО ОБЛІКУ

28 березня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії (кафедрі) управління та адміністрування серед студентів було проведено олімпіаду з фінансового обліку. Олімпіаду організували та провели викладачі циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування Хиль Л.П., Бондаренко Л.Ф.

В олімпіаді з фінансового обліку взяли участь студенти:

- Петрик Валентина Валеріївна (навчальна група ОА-31)
- Федоренко Ірина Валентинівна (навчальна група ОА-31)
- Вовк Маргарита Сергіївна (навчальна група ОА-31)
- Вовк Дарія Олегівна (навчальна група ОА-31)
- Головатенко Вероніка Віталіївна (навчальна група БО-31)
- Маленнікова Агнеса Вікторівна (навчальна група БО-31)
- Семенцова Вікторія Василівна (навчальна група БО-31)
- Комсомольський Максим Григорович (навчальна група БО-31)
- Боцман Денис Григорович (навчальна група БО-31)

30 березня відбулося нагородження грамотами переможців олімпіади.

Переможцями серед студентів напряму підготовки «Облік і аудит» стали:

1 місце - Федоренко Ірина Валентинівна
2 місце - Вовк Маргарита Сергіївна
3 місце - Вовк Дарія Олегівна

 

Переможцями серед студентів спеціальності «Бухгалтерський облік» стали:

1 місце - Боцман Денис Григорович
2 місце - Комсомольський Максим Григорович
3 місце - Головатенко Вероніка Віталіївна

 

Дякуємо всім учасникам  олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач   Л.П. Хиль
Викладач   Л.Ф. Бондаренко
Завідувач кафедри  О.І. Пушкар

ВІДКРИТИЙ ЗАХИСТ КУРСОВИХ РОБІТ

27 березня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету згідно затвердженого плану у рамках Тижня циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування серед студентів було проведено відкритий захист курсових робіт. Захід організували та провели викладачі циклової комісії (кафедри) Хиль Л.П., Бондаренко Л.Ф., Водолазська Н.В. У відкритому захисті курсових робіт взяли участь студенти навчальних груп ОА-41,  ОА-31, БО-31. Доповіді презентували:

Репецька Анна Олександрівна (навчальна група ОА-41)
Головатенко Вероніка Віталіївна (навчальна група БО-31)
Чижова Вікторія Максимівна (навчальна група БО-31)

 

Для захисту студенти підготували доповіді та презентації, що відповідають темам їх курсових робіт. Присутні викладачі та студенти активно дискутували та ставили запитання. За результатами захисту проведено аналіз доповідей та обговорення недоліків та переваг захисту кожного доповідача.    

Викладач   Л.П. Хиль
Викладач   Л.Ф. Бондаренко
Завідувач кафедри   О.І. Пушкар

СЕМІНАР НА ТЕМУ: "РОЗСЛІДУВАННЯ АВІАЦІЙНИХ ПОДІЙ ТА УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕКОЮ ПОЛЬОТІВ"

23 березня 2018 року завідувач кафедри авіаційного транспорту КЛК НАУ Давиденко Михайло Федорович кандидат технічних наук, професор провів семінар з викладачами Кременчуцького льотного коледжу на тему: “Розслідування авіаційних подій та управління безпекою польотів”. 

По закінченню семінару викладачі Кременчуцького льотного коледжу НАУ отримали сертифікати про відповідність.

ОЛІМПІАДА ТА КОНКУРС СТІНГАЗЕТ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "ПАЛИВНО-МАСТИЛЬНІ МАТЕРІАЛИ"

20 березня 2018 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів  серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання  було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Паливно-мастильні матеріали». 

В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТМ-41- Дудник Є. І., Мудрий М. О., Коваленко І.В., Марченков В. В., Гуденко А. О., Закарян А.А. та навчальної групи ТМ-42 – Донченко Я. В., Самохліб О.О., Хомич Є.С., Цмокалюк С.С., Лимар Д.О., які навчаються за спеціальностю 5.07010301 «Технічне обслуговування повітряних суден і двигунів».

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні тестових завдань  та  рішенні кросворду.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Паливно-мастильні матеріали» стали наступні курсанти:

- Донченко Ярослав Владиславович  (навчальна група ТМ-42) — І місце;

- Дудник  Єгор Іванович (навчальна група ТМ-41) — І місце:

- Самохліб Олександр Олександрович (навчальна група ТМ-42) — ІІ місце;

- Мудрий Максим Олександрович (навчальна група ТМ-41) — ІІІ місце.

 Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Голова циклової комісії ПММ  А.В.Реута

Викладач  Т.А. Білаш

ОЛІМПІАДА З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "ЗАСОБИ ЗАПРАВЛЕННЯ ПММ"

15 березня 2018 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Засоби заправлення ПММ». Відповідальний за проведення олімпіади викладач циклової комісії ПММ Нальотова Наталія Ігорівна. В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТПМ-41 Супрун А.С., Єрмачкова В.В., Миколенко К.Ю., Гарець К.О. та навчальної групи ТПМ-42 Сухінін Д.С., Зєлєнін С.В., Ковальо І.О., Пасат В.В. , які навчаються за спеціальністю 5.07010303 «Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами».

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Засоби заправлення ПММ» стали наступні курсанти:

- Супрун Анна Сергіївна (навчальна група ТПМ-41) — І місце;

- Сухінін Денис Сергійович (навчальна група ТПМ-42)— ІІ місце;

- Єрмачкова Вікторія Віталіївна (навчальна група ТПМ-41) — ІІІ місце.

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Нальотова Н.І.

Голова циклової комісії Реута А.В.

ЗАХІД З НАГОДИ РІЧНИЦІ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т.Г. ШЕВЧЕНКА

9 березня минає 204 роки від дня народження Т.Г. Шевченка. Напередодні цього дня дорослі і діти йдуть до пам’ятника великого Кобзаря, щоб почитати його вірші, покласти квіти, вшанувати пам’ять славного сина українського народу. На сьогоднішній день у світі налічується 1384 пам’ятники Тарасу Шевченку. Із них 128 за кордоном — у 35-ти державах. В нашому місті Кременчук урочисте відкриття пам’ятника Т.Г. Шевченку відбулося до дня перепоховання поета — 22 травня 2004р.

Курсанти та студенти КЛК НАУ також вирішили долучитися до цього урочистого дня. Викладачі Гардаш В.В. та Чередник С.О. разом з головою циклової комісії української та іноземної мов Чижовою Л.І. організували та провели тематичний захід, присвячений генію українського народу, великому патріоту України, її Пророку. Урочисті збори було проведено біля пам’ятника Т.Г. Шевченку.

Зі вступним словом до присутніх звернулася голова циклової комісії української та іноземної мов Чижова Л.І., яка наголосила, що пошана та вдячність наповнюють наші серця, бо Тарас Шевченко — не тільки співець України, він митець на всі часи, на всі віки для всіх людей на землі.

Викладач Гардаш В.В. продовжила розповідь про нашого земляка і підкреслила, що ми пишаємось ним і прагнемо бути достойними його нащадками.

Коли в душі моїй тривога,
Коли в душі пекельний щем,
Іду до нього до живого,
У всесвіті віршів й поем
І в дощ, і в сніг карбую кроки
І чую, дивлячись в блакить:
Реве та стогне Дніпр широкий.
Щоб розбудити всіх, хто спить.

 

Викладач Чередник С.О. нагадала про тяжку Тарасову долю, про випробування, які все ж таки не зломили його, не перемогли його віри в Україну, в її народ. Ведучі курсант групи ТЕ-12 Задорожний К.С. та студентка групи ООТ-11 Середня В.В. з вірою в серці в краще майбутнє зачитали цитати з творів поета, його заповіти — мрії для кожного українця. Курсанти групи ТЕ-11 Галата А.Ю., Білозьоров В.О., Омельченко В.М. виразно продекламували свої улюблені рядки з поезії Шевченка. В заключній частині було залучено всіх присутніх до прочитання поезії Шевченка “Заповіт”. Курсант групи ТЕ-11 Федоров Д.Є. читав по фразі із найвідомішого вірша, а одноголосне відлуння линуло у відповідь.  В знак пошани, вдячності, яка розквітає в мільйонів людських сердець, збуджена творами Шевченка, курсанти та студенти КЛК НАУ поклали квіти до підніжжя пам’ятника Т.Г. Шевченка. Минуло багато років з дня народження Т.Г. Шевченка, але й сьогодні як живий говорить він із своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне. І на оновленій землі, над ланами, широкими полями, вільними містами і селами як весняні води могутнього Дніпра линуть вічно живі в народі слова великого Кобзаря.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, скрізь століття

І голос твій нам душі окриля.

Встає у новій красі скрізь лихоліття

Твоя, Тарасе, звільнена земля.

Викладач української мови та літератури  В.В. Гардаш
Викладач зарубіжної літератури  С.О. Чередник

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "АВІАТОР"

Всеукраїнський проект "Авіатор" 2018, який проводить благодійний Фонд Бориса Колеснікова підходить до свого завершення. Три конкурсанти з Кременчуцького льотного коледжу опинилися за крок до фіналу: Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-41), Полевода Данило Вадимович (навчальна група ТЕ-42), Смирнов Кирило Андрійович.

01 березня 2018 року відбувся третій етап конкурсу, на якому конкурсантам потрібно було відповісти на питання з основ авіації — теорія та історія галузі. Участь в ньому взяли Рибченко Данило Віталійович, Смирнов Кирило Андрійович. 

Бажаємо всім учасникам конкурсу перемоги!

ОЛІМПІАДАЗ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

26.02.2018р. у КЛК НАУ відбулася Олімпіада з української мови серед студентів та курсантів 2 курсу. У заході взяли участь:

- Пєшкова М.О., студентка групи БО-21;
- Теплякова Н.О., студентка групи БО-21;
- Власенко О.В., студентка групи БО-21;
- Білявська А.В., студентка групи ООТ-21;
- Ткачова С.М., студентка групи ООТ-21;
- Гундер А.М., курсант групи ТПМ-21;
- Стринжа Б.А., курсант групи ТМ-22;
- Масляний Д.В., курсант групи ТМ-22;
- Бова В.В., курсант групи ТМ-21;
- Чорний М.М., курсант групи ТЕ-21;
- Гаврюк О.А., курсант групи ТЕ-22;
- Телешун В.Я., курсант групи ТМ-21;
- Загорулько В.І., курсант групи ТМ-21.

Викладач української мови і літератури Савченко О.А. у своєму вступному слові наголосила на святкуванні Міжнародного дня рідної мови як у всьому світі, так і в Україні. Письмова робота складалася з 31 завдання, на які потрібно було дати одну правильну відповідь, а у 5 завданнях потрібно було встановити відповідність. 

Переможцями стали:

- курсант групи ТПМ-21 Гундер А.М. (31,5 б.);
- студентка групи БО-21 Теплякова Н.О. (31 б.);
- курсант групи ТЕ-22 Гаврюк О.А. (30 б.) 

Вітаємо переможців, бажаємо подальших успіхів!

Викладач української мови і літератури О.А.Савченко

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ  ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН ТА ІНФОРМАТИКИ

У період з 19 по 23 лютого 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету проходили заходи,які не тільки привернули увагу курсантів та студентів,а й дозволили їм проявити свої знання, вміння,розширити кругозір,і що важливо отримати бонуси та додаткові бали з математики, фізики, інформатики.Тиждень циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформатики «У світі точних наук» проходив під девізом “Тисячі шляхів ведуть до помилки, але лише один - до істини".Його програма передбачала популяризацію науки шляхом конкурсів, інтелектуальних турнірів,цікавих позаурочних заходів.

«Математика – це мова, на якій написана книга природи» - такий епіграф був влучно підібраний організаторами першого дня тижня понеділка,який розпочався флеш мобом та конкурсом стіннівок «Видатні математики»(відповідальна викладач Гусарова О.В.),а також була проведена олімпіада з дисциплін «Математика» та «Вища математика» (відповідальні викладачі Назаренко Н.П., Подгорних Н.В., Семенов В.О.).

Переможцями олімпіади з дисципліни «Математика» стали:

І місце – Артеменко Кирило Олександрович ( курсант групи ТМ-12);

ІІ місце – Цонінець Аліна Володимирівна ( студентка групи БО-11).


з дисципліни «Вища математика»:

І місце – Смаглій Вероніка Олегівна ( курсант групи ТПМ- 21);

ІІ місце – Фуцур Аліна Романівна  ( курсант групи ТПМ- 21);

ІІІ місце – Гундер Антон Миколайович ( курсант групи ТПМ-21).

У конкурсі стіннівок “ Видатні математики ” переможцями стали: 

І місце – Остапчук Валерія Володимирівна (студентка групи ООТ-21); 

ІІ місце -  Нішта Ілона Ігорівна ( студентка групи БО-11); 

ІІІ місце – Литовченко Марія Василівна (студентка групи БО-11). 

[widgetkit id=144]

«Комп’ютер – потрібен, щоб служити людині» - вислів Г.Метьюсону розкриває суть другого дня тижня. Цікаво і змістовно був проведений Web-квест практикум з використанням QR кодів викладачем інформатики Грибановою С.А. в групі ООТ-21 .  Викладачами інформатики Борисенко О.М. та Котляровим К.Г. проведена олімпіада з дисципліни «Інформатика» та  організований пошуковий турнір «Інформація навколо нас» між групами ТМ-11,ТМ-12,ТПМ-11, в якому перемогу здобули:

Курінний Євгеній Олександрович (курсант групи ТМ-12);
Кириленко Ростислав Володимирович (курсант групи ТМ-11);
Нурмухаметов Артем Евгенійович (курсант групи ТМ-11);
Гапон Євгеній Дмитрович (курсант групи ТМ-11);
Куницький Олександр Русланович (курсант групи ТМ-12)

В олімпіаді з дисципліни “Інформатика” переможцями стали:
I місце —  Курінний Євгеній Олександрович  (курсант групи ТМ-12);
II місце —  Покутній Віталій Олегович  (курсант групи ТМ-11);
III місце — Медвєдєв Ігор Ігорович (курсант групи ТЕ-11); Вершеня Євгеній Віталійович (курсант групи ТМ-11).

Слова Г. Галілея «Фізика написана у великій книзі, яка завжди відкрита у нас перед очима, - я маю на увазі Всесвіт…..»,  стали девізом середи,яка  проголошена днем фізики. В цей день була проведена олімпіада з дисципліни «Фізика»,переможцем якої став Задорожній Кирило Сергійович ,курсант групи ТЕ-12, а також - усний журнал «Галерея видатних фізиків та математиків»,на якому курсанти та студенти першого курсу підготували повідомлення, відеопризентації ,відеоролики під керівництвом викладачів Москалика В.М.,Пилипенко Л.М.,Назаренко Н.П.Дякуємо за участь у заході  Бабак Дарину Олександрівну,Цвелих Єлизавету Олегівну (студентів групи БО-11), Даниленку Юрію Вікторовичу , Зимогляду Андрію Миколайовичу, Кунцьо Артему Андрійовичу (курсантів групи ТЕ-12), Шліхар Тетяну Віталіївну, Агаркову Марину Максимівну (курсантів групи ТПМ-11), Середню Валерію Вадимівну ( студентку групи ООТ-11).

У четвер проводився конкурс селфі «Я люблю вчитися»,активною учасницею якого стала Цибульська Валерія Валеріївна ,студентка групи ООТ-11. Насиченим,змістовним і результативним став тиждень циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформатики. Адже зацікавленість і високі знання – це те,що сприяє формуванню майбутнього фахівця.

Завершився Тиждень підбиттям підсумків та нагородженням переможців грамотами і листами подяки. 

Голова циклової комісії  ФМІ Пилипенко Л.М.

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ЕСУ

19 лютого 2018 року відбулося урочисте відкриття тижня циклової комісії Енергозабезпечення і систем управління, на якому були присутні викладачі циклової комісії та курсанти навчальних груп. З привітальним словом до курсантів звернувся голова циклової комісії ЕСУ Волканін Євген Євгенович та зачитав план проведення заходів протягом цього тижня.

Олімпіада з дисципліни «Зв`язок»

19 лютого 2018 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії «Енергозабезпечення і систем управління» серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни «Зв`язок». Олімпіаду організував та провів викладач Стущанський Юрій Васильович.

В Олімпіаді з дисципліни «Зв`язок» взяли участь курсанти відділення льотно-технічних спеціальностей:
Яковлев Олег Русланович, курсант навчальної групи ПБ-21;
Савчук Ігор Русланович, курсант навчальної групи ПБ-21;
Бабин Юрій Анатолійович, курсант навчальної групи ПМ-21;
Омельченко Богдан Олегович, курсант навчальної групи ПБ-21;
Боярко Володимир Миколайович, курсант навчальної групи ПМ-11;
Клименко Володимир Валерійович, курсант навчальної групиа ПМ-11;
Левченко Іван Олександрович, курсант навчальної групи ПБ-21.

Переможцями стали:

1 місце – Яковлев Олег Русланович, курсант навчальної групи ПБ-21;
2 місце – Савчук Ігор Русланович, курсант навчальної групи ПБ-21;
3 місце – Бабин Юрій Анатолійович, курсант навчальної групи ПМ-21.

Олімпіада з дисципліни «Електротехніка та електроніка»

21 лютого 2018 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії «Енергозабезпечення і систем управління» серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни «Електротехніка та електроніка». Олімпіаду організував та провів викладач Голованов Сергій Леонідович.

В Олімпіаді з дисципліни «Електротехніка та електроніка» взяли участь курсанти відділення льотно-технічних спеціальностей:

Васильєв Денис Олександрович (навчальна група ТМ-21);
Коваль Іван Михайлович (навчальна група ТМ-21);
Тірон Владислав Олегович (навчальна група ТМ-21);
Макарчук Єгор Олегович (навчальна група ТМ-21);
Норін Василь Володимирович (навчальна група ТМ-21);
Рижій Євгеній Володимирович (навчальна група ТМ-21);
Козир Максим Олегович (навчальна група ТМ-22);
Іванко Дар’я Миколаївна (навчальна група ТМ-22);
Нацаєв Андрій Олегович (навчальна група ТМ-22);
Войтаник Антон Анатолійович (навчальна група ТМ-22).

Переможцями стали:
1 місце – Войтаник Антон Анатолійович, курсант навчальної групи ТМ-22;
2 місце – Іванко Дар’я Миколаївна, курсант навчальної групи ТМ-22;
3 місце – Тірон Владислав Олегович, курсант навчальної групи ТМ-21.

Олімпіада з дисципліни «Авіаційні електричні машини»

20 лютого 2018 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії «Енергозабезпечення і систем управління» серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни «Авіаційні електричні машини». Олімпіаду організував та провів викладач Волканін Євген Євгенович.

В Олімпіаді з дисципліни «Авіаційні електричні машини» взяли участь курсанти відділення авіоніки:

Пономаренко Олександр Анатолійович (навчальна група ТЕ-31);
Рижик Михайло Миколайович (навчальна група ТЕ-31);
Скарецький Євген Васильович (навчальна група ТЕ-31);
Чепінога Роман Олександрович (навчальна група ТЕ-31);
Старушко Євгеній Михайлович (навчальна група ТЕ-31);
Криворучко Роман Валерійович (навчальна група ТЕ-31);
Телик Тарас Вячеславович (навчальна група ТЕ-31);
Новохатько Максим Сергійович (навчальна група ТЕ-31);
Войтенко Богдан Олександрович (навчальна група ТЕ-32);
Галата  Максим Владиславович (навчальна група ТЕ-32);
Довойно Дмитро Андрійович (навчальна група ТЕ- 32);
Костенко Максим Андрійович (навчальна група ТЕ-32);
Повод Володимир Дмитрович (навчальна група ТЕ-32);
Прокопець Олександр Сергійович (навчальна група ТЕ-32);
Роменко Віктор Сергійович (навчальна група ТЕ-32).

  

23 лютого відбулося нагородження грамотами учасників Олімпіади. Переможцями стали:

1 місце – Чепінога Роман Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
2 місце – Скарецький Євген Васильович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
3 місце – Повод Володимир Дмитрович, курсант навчальної групи ТЕ-32.

Також на тижні циклової комісії «Енергозабезпечення і систем управління» було проведено конкурс на кращий плакат, пов’язаний з майбутньою спеціальністю. Найкращі роботи були відзначені листами подяки.

Листи подяки отримали:

- Войтенко Богдан Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-32, у номінації «Перспективні безпілотні літальні апарати»;
- Лоса Карнаух Хорхе Ілліч та Уткін Роман Ігорович, курсанти навчальної групи ТЕ-21, у номінації «Кращий дизайн»;
- Телик Тарас Вячеславович, курсант навчальної групи ТЕ-31, у номінації «Краще художнє оформлення»;
- Федоров Дмитро Євгенович, курсант навчальної групи ТЕ-11, у номінації «Інновації в авіації»;
- Чепурний Валерій Віталійович, курсант навчальної групи ТЕ-22, у номінації «Безпека в авіації»;
- Шкурат Сергій Володимирович та Павлюк Іван Олександрович, курсанти навчальної групи ТЕ-32, у номінації «Тактичні безпілотні літальні апарати»;
- Поцибай Богдан Ярославович та Горбаньов Андрій Олександрович, курсанти групи ТЕ-21, у номінації «Кращий змістовний плакат».

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії   ЕСУ  Волканін Є.Є.

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ "ЛЬОТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ПЛАНУВАННЯ"

9 лютого 2018р. було проведено  олімпіаду з дисципліни: Льотні характеристики та планування для курсантів навчальної групи ПБ-41 та ПМ-31. Відповідальні за проведення олімпіади викладачі кафедри авіаційного транспорту Турсунов А.Т. та  Бухаров Ю.В. Метою даного заходу була перевірка якості засвоєного матеріалу курсантами з дисципліни Льотні характеристики та планування. Олімпіада розпочалася вступним словом викладача Турсунова А.Т. В олімпіаді приймали участь курсанти бакалаври та молодші спеціалісти. Олімпіада проходила в один етап, де було запропоновано вирішити тестові завдання.

На олімпіаді були присутні спостерігачі (члени журі), а саме: методист Головіна Н.С.; викладач Турсунов А.Т. -  член журі; викладач Бухаров Ю.В -  член журі

За результатами проведення олімпіади було визначено переможців. Призові місця розподілились наступним чином:

І місце – Старостенко К.О.. курсант навчальної групи ПБ-41
ІІ місце — Кораблінов Є.І.  курсант навчальної групи ПМ-31
ІІІ місце —Крощенко О.О. курсант навчальної групи ПБ-41

Нагородження учасників олімпіади відбулося 15 лютого 2018р. З промовою та привітанням до курсантів, звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю.М., який урочисто вручив переможцям грамоти .

Вітаємо переможців та учасників Олімпіади з фахових дисциплін

Викладач  А.Т.Турсунов

І ЕТАПУ ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО (ХІV ВСЕКРИМСЬКОГО) ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ ТВОРЧОСТ ІМЕНІ МАРІЇ ФІШЕР-СЛИЖ «ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!», ПРИСВЯЧЕНОГО ЛЕСІ УКРАЇНЦІ

15 лютого 2018 року в стінах Кременчуцького льотного коледжу НАУ було проведено І етап ІІІ Всеукраїнського (ХІV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці. Зі вступного слова розпочала виступ викладач української мови та літератури  Сіора Віра Валеріївна, яка пояснила призначення цього заходу та повідомила про те, що з вересня 2004 року в Україні щороку проходить Всеукраїнський (Всекримський) конкурс учнівської та студентської творчості, який організовано з метою сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки; спонукання осмислення державотворчих зусиль українського народу та його перспектив; виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

  Викладач Сіора Віра Валеріївна відмітила, що цей фестиваль-конкурс проводиться Культурно-просвітницьким центром «Sweetart–Знання» та Інформаційно-дослідним Центром «Інтеграція і розвиток» за сприяння та  підтримки Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України,  Полтавської та Чернівецької обласних державних адміністрацій, мерій цих міст, інших державних і громадських організацій .

   З вітальним словом виступив заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович, який зауважив, що коледж має пишатися  учасниками конкурсу, адже вони  справжні українці, шанувальники рідного слова, знавці бездонної скарбниці української літератури, та побажав їм успіхів і творчої наснаги! До вітального слова залучилася голова  української та іноземної мов Чижова Людмила Іванівна, наголосивши на тому, що кожен народ пишається своїми звичаями, традиціями, людьми, що його прославляють. Голова ц/к висловила  подяку всім тим, хто шанує Лесю Українку, хто шанує українське слово, хто усвідомлює, що слово української письменниці — живе, сильне, незламне, звучить із вуст молодого покоління!

     Під керівництвом викладача української мови та літератури Сіори Віри Валеріївни продовжили захід ведучі Задорожний Кирило Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-12, Цонінець Аліна Володимирівна, студентка навчальної групи БО-11. Ведучі пояснили, чому конкурс імені Марії Фішер-Слиж? Та тому, що вона -український меценат з Канади (м.Торонто). Була серед ініціаторів та підтримала в Україні ряд проектів зі створення Канадсько-Українських бібліотечних центрів, стимулювання творчих вчителів-мовників, студентів, допомоги українській церкві, запровадження конкурсів з рідної мови, а саме Всеукраїнський (Всекримський) конкурс учнівської та студентської творчості, присвячений Лесі Українці.

     Проводячи вступну частину заходу, ведучі курсант та студентка наголосили на тому, що з’явившись на рубежі двох століть і двох епох, саме творчість Лесі Українки, якій присвячено цей конкурс, стала однією з вершин української літератури. Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці. Тому до декламації поезій Лесі Українки залучилися курсанти та студенти коледжу: студентк н.гр. ООТ-11 Дяченко Аделіна Романівна, Пасічна Альона Ігорівна та Середня Валерія Вадимівна; курсант н.гр. ТМ-11 Корнієнко Данило Ігорович.

     Далі всі присутні на заході переглянули документальний фільм «Леся Українка» режисера-постановника Богдана Голені, щоб збагнути й осягти геніальність цієї людини й феномен цієї жінки. Перейшовши  до другої частини конкурсу, І етап (регіональний) якого проводиться у районних центрах і містах обласного підпорядкування серед учнів 10-11 класів, курсантів,  студентів ВНЗ І-ІІ р.а. на добровільних засадах,  викладач української мови та літератури  Сіора Віра Валеріївна повідомила, що конкурс  проходить у таких номінаціях:

написання твору за творчістю Лесі Українки;

декламація віршів поетеси;

інсценізація;

написання наукових робіт.

Курсанти та студенти Кременчуцького льотного коледжу НАУ  виявили бажання взяти участь у конкурсі в номінаціях «Твір» та «Поезія». 

1. Курсант н.гр. ТЕ-11 Мєдвєдєв Ігор Ігорович
2. Студентка н.гр. ООТ-11 Павліщева Юлія Ігорівна
3. Курсант н.гр. ТЕ-11 Лютенко Ігор Ігорович
4. Студентка н.гр. ООТ-11 Дяченко Аделіна Романівна
5. Курсант н.гр. ТМ-12 Тарасенко Владислав Романович
6. Студентка н.гр. БО-11 Литвиненко Марія Василівна
7. Курсант н.гр. ТМ-12 Курінний Єєвген олександрович
8. Курсант н.гр. ТЕ-12 Задорожний Кирило Сергійович
9. Студентка н.гр. ООТ-11  Швачка Вікторія Олександрівна
10. Студентка н.гр. БО-11 Цонінець Аліна Володимирівна
11. Студентка н.гр. БО-11 Крайчик Олена Андріївна
12. Курсант н.гр. ТПМ-11 Бука Мирослава Олександрівна
13. Курсант н.гр. ТПМ-11 Шліхар Тетяна Віталіївна
14. Студентка н.гр. ООТ-11 Середня Валерія Вадимівна

Викладач Сіора Віра Валеріївна мала за честь оголосити членів журі конкурсу, завдання якого було чесно, гідно, справедливо визначити переможців. До складу журі ввійшли:

Удовиченко Володимир Юрійович голова журі, заступник начальника коледжу з виховної роботи;
Джежелай Тетяна Олександрівна – музичний керівник;
Олефір Антоніна Василівна – завідувач бібліотеки;
Савченко Оксана Анатоліївна – викладач української мови та літератури, викладач-методист.
Переможцями І етапу (регіонального) фестивалю-конкурсу в номінації «Твір» за жанром «Твір-роздум» стали:
І місце - Курсант н.гр. ТЕ-11 Лютенко Ігор Ігорович
ІІ місце -  Курсант н.гр. ТЕ-12 Задорожний Кирило Сергійович;
ІІІ місце - Студентка н.гр. ООТ-11 Швачка Вікторія Олександрівна

               

Роботи переможців будуть відправлені до Полтави для участі у заочному турі та будуть оцінені на обласному рівні. Членами журі також були відмічені твори: есе курсанта н.гр. ТПМ-11 Буки Мирослави Олександрівни, відгук курсанта  н.гр. ТПМ-11 Шліхар Тетяни Віталіївни та  поезія студентки н.гр. ООТ-11 Середньої Валеріїї Вадимівни. Тож вітаємо переможців конкурсу та бажаємо перемог на обласному рівні!!! А учасникам конкурсу, членам журі, викладачам, присутнім на заході, дякуємо, що разом з нами  долучилися до творчості прекрасної,  величної особистості Лесі Українки! Сподіваємося, що її поезія назавжди залишиться у вашому серці! І нехай скрізь вас супроводжують закличні рядки геніальної поетеси:

Берімось краще до роботи,
Змагаймось за нове життя!

Викладач української мови та літератури  В.В. Сіора

Голова ц/к української та іноземної мов  Л.І. Чижова

ДРУГИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР"

08 лютого 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету пройшов другий етап освітнього конкурсу «Авіатор 2018» Фонду Бориса Колеснікова.

У другому етапі коледж представляли курсанти Левченко Інна Олексіївна (навчальна група ТПМ-32); Полевода Данило Вадимович (навчальна група ТЕ-42), Міщенко Богдан В'ячеславович (навчальна група ТЕ-42), Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-41), Смирнов Кирило Андрійович на перевірку рівня знань технічної англійської мови, яка вважається основною в міжнародній авіаційній спільноті.

Нагадаємо, що учасники проекту «Авіатор 2018» змагаються за поїздку на відомий авіаційний салон Фарнборо в Лондоні. 

СЕМІНАР НА ТЕМУ: "УПАВЛІННЯ БЕЗПЕКОЮ ПОЛЬОТІВ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ"

27 січня 2018 року на базі Кременчуцького льотного коледжу відбувся семінар на тему: “Управління безпекою польотів цивільної авіації”. Його учасниками були викладачі факультету Авіаційного транспорту, електроенергетики і управління та кафедр Авіаційного транспорту, Енергозабезпечення і системи управління, циклової комісії конструкції та експлуатації повітряних суден і авіадвигунів. Семінар був організований і проведений завідувачем кафедри авіаційного транспорту Кременчуцького льотного коледжу НАУ, кандидатом технічних наук, професором Давиденко Михайлом Федоровичем. 

ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ СТУДЕНТІВ

22 і 23 січня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету проводилися підсумкова атестація студентів навчальної групи ООТ-41 спеціальності 5.03030102 “Організація обслуговування на транспорті”, галузь знань 0306 “Менеджмент і адміністрування”, освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст.

Голова екзаменаційної комісії для проведення комплексного екзамену за фахом Моцаренко Ірина Вікторівна — директор ТОВ “АТП-15307” відмітила достатній рівень підготовки майбутніх фахівців.

УРОЧИСТІ ЗБОРИ З НАГОДИ ЗАВЕРШЕННЯ КАЛЕНДАРНОГО 2017 РОКУ

29 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету були проведені урочисті збори з нагоди завершення календарного 2017 року, підведення підсумків та наближаючогося святкування Нового 2018 року та Різдва Христового. З привітальним словом до педагогічних працівників коледжу звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович. Викладачі та співробітники навчального відділу були нагороджені грамотами та почесними грамотами за плідну та сумлінну працю, значний внесок у підготовку кваліфікованих фахівців.

 

ОЛІМПІАДА З ГЕОГРАФІЇ

14 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед курсантів та студентів було проведено Олімпіаду з соціальної та економічної географії світу.Олімпіаду організував та провів голова циклової комісії Старосельський Ігор Валентинович. В Олімпіаді з соціальної та економічної географії світу взяли участь:

Мєдвєдєв Ігор Ігорович (навчальна група ТЕ-11), Боряк Вікторія Петрівна (навчальна група ТЕ-12), Агаркова Марина Максимівна, Батюк Вікторія Олександрівна, Грабова Ельміра Миколаєвна, Попенко Ірина Віталіївна, Шліхар Тетяна Віталіївна (навчальна група ТПМ-11), Цонінець Аліна Володимирівна (навчальна група БО-11), Козловська Мілена Володимирівна, Пасічна Альона Ігорівна, Радько Анна Ігорівна, Середня Валерія Вадимівна, Цибульська Валерія Валеріївна (навчальна група ООТ-11)

20 грудня 2017 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.

Переможцями стали:

1 місце – Боряк Вікторія Петрівна, курсантка (навчальна група ТЕ-12)
2 місце – Мєдвєдєв Ігор Ігорович, курсант (навчальна група ТЕ-11), Цибульська Валерія Валеріївна, студентка (навчальна група ООТ-11) 
3 місце – Цонінець Аліна Володимирівна, студентка (навчальна група БО-11)

Листи подяки отримали:

Агаркова Марина Максимівна (навчальна група ТПМ-11)
Батюк Вікторія Олександрівна (навчальна група ТПМ-11)
Грабова Ельміра Миколаєвна (навчальна група ТПМ-11)
Козловська Мілена Володимирівна (навчальна група ООТ-11)
Радько Анна Ігорівна (навчальна група ООТ-11)
Пасічна Альона Ігорівна (навчальна група ООТ-11)
Попенко Ірина Віталіївна (навчальна група ТПМ-11)
Середня Валерія Вадимівна (навчальна група ООТ-11),
Шліхар Тетяна Віталіївна (навчальна група ТПМ-11)

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців!Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач      Старосельський І.В.

Голова циклової комісії     Старосельський І.В.

ДІЛОВА ГРА "НЕДОСКОНАЛИЙ КОНКУРЕНТ"

7 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Недосконалий конкурент»  з  дисципліни «Мікроекономіка». Ділову гру організував та провів викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:


БИКОВА Юлія Василівна

РИЛО Наталія Валеріївна

ВОВК Дарія Олегівна

ФЕДОРЕНКО Ірина Валентинівна

ВОВК Маргарита Сергіївна

ФОМІНА Оксана Ігорівна

ДЄЄВА Вікторія Вікторівна

ЧЕРЕДНИЧОК Вікторія Леонідівна

ПЕТРИК Валентина Валеріївна

ЧОРНОБАЙ Наталія Іванівна

Мета проведення: вивчення ринкового  механізму діяльності фірми – недосконалого конкурента (монополіcта). Завдання ділової гри: змоделювати взаємозв’язок відділів фірми та акціонерів. Практичне засвоєння сутності основних категорій мікроекономіки. Студенти розглянули дії відділу маркетингу, бухгалтерії, відділу праці та зборів акціонерів. Відділ маркетингу, виходячи з еластичності попиту, розраховує залежність цін і виручки від обсягу виробництва, спрямовує ці дані зборам акціонерів. Відділ праці на основі граничної продуктивності працівника, розраховує необхідну чисельність зайнятих при різних обсягах виробництва, враховуючи, що залучення нових людей монополістом збільшує зарплату внаслідок підвищення попиту на робочу силу. Це веде до зростання витрат і зниженню прибутку. Розрахунки відділу праці передаються в бухгалтерію, яка розраховує суму сукупних витрат, граничних витрат при різних планах виробництва. На основі цих даних і інформації відділу маркетингу збори акціонерів приймають рішення про найбільш вигідний план випуску продукції, ціну, чисельність зайнятих, необхідність залучення банківських кредитів. Кожний відділ виконує свої функції і складає звіт про діяльність відділу.

Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань. Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач    Н.В. Старчик
Голова циклової комісії  Ю.Г. Бескурнікова

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ КОНСТРУКЦІЇ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН І АВІАДВИГУНІВ

З  04  по 07 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії конструкції та експлуатації повітряних суден і авіадвигунів було проведено тиждень циклової комісії, присвячений Міжнародному дню цивільної авіації. У рамках тижня циклової комісії було проведено олімпіади з дисциплін «Основи теорії авіаційних двигунів», «Конструкція авіаційної техніки», «Конструкція і технічне обслуговування авіаційних двигунів», «Основи теорії автоматичного регулювання». 04 грудня 2017 року викладачем Клімовою Яною Русланівною було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Основи теорії авіаційних двигунів». В олімпіаді з дисципліни «Основи теорії авіаційних двигунів»  взяли участь:

курсанти навчальної групи ПБ-21:
Омельченко Б.О.
 
курсанти навчальної групи ПБ-31:
Товкачук М.Ю., Соломоненко В.О., Береги Я.І., Нагленко В.В., Єдин В.В., Маєв Д.В.
 
курсанти навчальної групи ПМ-11: Боярко В.Н., Бабин Ю.А., Клименко В.В.
 
Переможцями стали:
І  місце – Товкачук М.Ю. (навчальна група ПБ-31)
ІІ місце – Соломоненко В.О. (навчальна група ПБ-31)
ІІІ місце – Береги Я.І.; Нагленко В.В. (навчальна група ПБ-31)

04 грудня 2017 року викладачем Царенко Андрієм Олександровичем  було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Конструкція і технічне обслуговування авіаційних двигунів». В олімпіаді з дисципліни «Конструкція і технічне обслуговування авіаційних двигунів» взяли участь: курсанти навчальної групи ТМ-41: Кривенко М.Д., Демчевський Я.В.,  Дудник Є.І., Мудрий М.О., Коваленко І.В., Денисенко Я.О., Закарян А.А.

курсанти навчальної групи ТМ-42: Конєв Є.В., Палаженко В.В., Цмокалюк С.С., Самохліб О.О.  

Переможцями олімпіади стали:

I місце – Самохліб О.О. (група ТМ-42);
ІІ місце – Демчевський Я.В. (група ТМ-41); Дудник Є.І. (група ТМ-41); Мудрий М.О. (група ТМ-41);
ІІІ місце – Кривенко М.Д.(група ТМ-41); Цмокалюк С.С. (група ТМ-42)  

05 грудня 2017 року викладачем Пономаренко Анатолієм Володимировичем було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Основи теорії автоматичного регулювання». В олімпіаді з дисципліни «Основи теорії автоматичного регулювання» взяли участь:

курсанти навчальної групи ТМ-41: Закарян А.А.; Коваленко І.В.; Демчевський Я.В.

курсанти навчальної групи ТМ-42: Самохліб О.О.; Цмокалюк С.С.; Войтюк О.В.; Конєв Є.В.  

Переможцями стали:

І  місце – Коваленко І.В. (навчальна група ТМ-41)
ІІ місце – Демчевський Я.В. (навчальна група ТМ-41)
ІІІ місце – Самохліб О.О. (навчальна група ТМ-42)  

06 грудня 2017 року викладачем Миньком Олексієм Олександровичем було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Конструкція авіаційної техніки». В олімпіаді з дисципліни «Конструкція авіаційної техніки» взяли участь:

курсанти навчальної групи ПБ-31: Горайко В.В., Маєв Д.В., Соломоненко В.О.

курсанти навчальної групи ТМ-31: Радченко І. Г., Андрусенко М.Ю.,  Дмитренко М.О., Літвінов А.Є., Назаренко Ю.В., Найда М.В., Сич Б.Д., Пучкур І.Р.

курсанти навчальної групи ТМ-32: Алєксєєва Д.А., Павков Р.А., Торяник І.А., Шерпаєв Є.О.

курсанти навчальної групи ТМ-41: Коваленко Ілля В’ячеславович, Закарян А.А., савченко О.О.  

Переможцями стали:

І  місце – Горайко В.В. (навчальна група ПБ-31)

ІІ місце – Коваленко І.В. (навчальна група ТМ-41)

ІІІ місце – Радченко І.Г. (навчальна група ТМ-31)

 

07 грудня 2017 року відбулося нагородження грамотами переможців олімпіад.  Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії  Царенко А.О. 

ОЛІМПІАДА ТА КОНКУРС СТІННИХ ГАЗЕТ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "КОРОЗІЯ МАТЕРІАЛІВ"  

7 грудня 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни “Корозія матеріалів” та конкурс стінних газет з даного напрямку. Даний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів про поняття корозії, види корозійних процесів, корозійного руйнування матеріалів, методи захисту від корозії та завдання методів боротьби з корозією на підприємствах та організаціях. 

В олімпіаді та в конкурсі стінних газет прийняли участь курсанти навчальної групи ТМ-22 Масляний Д.В., Литовченко О.О.,які навчаються за спеціальністю 272 “Авіаційний транспорт”, навчальної групи ТМ-31 Литвин І.О., навчальної групи ТМ-32 Гаврилець А.Ю., Корнієнко О.М, Лисенко В.В., Мельник Ф.В., які навчаються за спеціальністю “Технічне обслуговування повітряних суден і двигунів” та навчальної групи ТПМ-41 Гарець К.О., Єрмачкова В.В., Зінченко М.К., Проценко О.О., Супрун А.С., Дубова К.С., навчальної групи ТПМ-42 Пасат В.В., Зеленін С.В., Ковальов І. О., Сухінін Д.С., які навчаються за спеціальністю 5.07010303 “Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами”

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні практичних завдань, пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни “Корозія матеріалів” стали наступні курсанти:
І місце - Супрун Анна Сергіївна (курсант навчальної групи ТПМ-41);
ІІ місце - Сухінін Денис Сергійович (курсант навчальної групи ТПМ-42);
ІІІ місце - Дубова Катерина Сергіївна ( курсант навчальної групи ТПМ-41);  
 
 
Переможцями з конкурсу стінгазет на тему “Корозія матеріалів” стали наступні курсанти:
І місце - Єрмачкова Вікторія Віталіївна, Гарець Карина Олександрівна (курсанти навчальної групи ТПМ-41);
II місце - Литвин Іван Олександрович ( курсанти навчальної групи ТМ-31);
III місце - Пасат Вікторія Вікторівна, Зеленін Станіслав Віталійович (курсанти навчальної групи ТПМ-42); - Масляний Данил Вадимович , Литовченко Олександр Олександрович (курсанти навчальної групи ТМ-22)

Переможцям та учасникам олімпіади, конкурсу стінних газет бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Голова циклової комісії ПММ А.В. Реута
Викладач В.М.Сиволожська

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "АВІАТОР" 

Всеукраїнський конкурс “Авіатор” проводиться благодійним Фондом Бориса Колесникова. Він призваний підтримати курсантів технічних спеціальностей. Сто переможців конкурсу відправляться в Великобританію на Міжнародний авіасало́н Фарнборо. 11 грудня 2017 року відбувся перший етап Всеукраїнського конкурсу “Авіатор-2018”. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти: - відділення технічних спеціальностей та заочного навчання:

Войтюк Олег Васильович (навчальна група ТМ-42), Жук Вікторія Юріївна (навчальна група ТПМ-32), Левченко Інна Олексіївна (навчальна група ТПМ-32);

- відділення авіаційного транспорту, електроенергетики і управління:

Омельченко Богдан Олегович (навчальна група ПБ-21), Полевода Данило Вадимович (навчальна група ТЕ-42), Міщенко Богдан В'ячеславович (навчальна група ТЕ-42), Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-41), Смирнов Кирило Андрійович.

Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів на шляху досягнення висот в авіаційній галузі, щоб завдяки Вашим зусиллям авіація України зайняла провідні місця у світі!

ПРОЕКТ "Я МАЮ ПРАВО"

В межах Всеукраїнського тижня права та з метою реалізації правоосвітнього проекту «Я маю право!» 7 грудня 2017р. в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбулася зустріч з Начальником Кременчуцького відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Борщ В.О. Валентина Олексіївна розповіла про  механізми реалізації прав людини в повсякденному житті, надала практичні рекомендації з актуальних питань правничої тематики. Курсанти та студенти коледжу змогли познайомитися з такими пілотними проектами Міністерства юстиції України як «Шлюб за добу», реєстрація народження дитини в пологовому будинку, реєстрація місця проживання новонародженого, використання апостилю при оформленні офіційних документів.

Начальник Кременчуцького відділу ДРАЦС відповіла на численні питання. Наприкінці зустрічі курсанти та студенти мали змогу ознайомитися з матеріалами юридично-інформаційної газети «Правовий вісник», брошурами та буклетами, наданими працівниками відділу ДРАЦС.

ЗУСТРІЧ З ПРОКУРОРАМИ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ МІСЦЕВОЇ ПРОКУРАТУРИ

На виконання спільного наказу, що був підписаний між Генеральною прокуратурою та Міністерством освіти і науки України «Про співпрацю та комунікацію між відомствами» 07 грудня 2017р. в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбулася зустріч з прокурорами Кременчуцької місцевої прокуратури Карабаш Юлією Олександрівною та Шайдук Вікторією Василівною. Були розглянуті основні питання стосовно видів насильства, права дітей, реагування на прояви насильства в повсякденному житті, також прокурори відповіли на численні питання курсантів. 

  

ТИЖДЕНЬ ПРАВА

З 4 по 8 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ проведено Тиждень правових знань, підготовлений цикловою комісією соціально-гуманітарних дисциплін (голова циклової комісії Старосельський І.В., викладач Хомяк О.В.) Проведення Тижня ставило за мету поширення правових знань серед молоді, привернення уваги курсантів та студентів до змін в законодавстві України, виховання розуміння необхідності набуття правових знань.

Були проведені такі заходи:

- Лекція з використанням мультимедійної презентації «Запобігання торгівлі людьми»».

- Зустріч з спеціалістами Кременчуцького управління юстиції.

- Зустріч з працівниками прокуратури.

- Конкурс ессе на тему «Запобігання торгівлі людьми»».

- Конкурс плакатів та стіннівок на тему «Протидія торгівлі людьми»

- Олімпіада з Основ правознавства.

- Соціологічне опитування серед курсантів та студентів колледжу «Твій вільний час»

- Перегляд фільмів правничої тематики.

- Виставка літератури правничої тематики.

Завершився Тиждень підбиттям підсумків олімпіади з дисципліни Основи правознавства.

Під час проведення Тижня найбільш активну участь прийняли такі курсанти та студенти коледжу: Власенко Олександра Василівна, Григін Анна Володимирівна, Новікова Діана Вадимівна, Павлов Ростислав Олегович, Пєшкова Марія Олексіївна, Рудницька Діна, Ярославівна, Теплякова Наталія Олександрівна (навчальна група БО-21), Козерло Аліна Олександрівна, Сметанко Анастасія Ігорівна (навчальна група БО-22), Середня Валерія Вадимівна (навчальна група ООТ-11), Колонтаєвська Юлія Ігорівна, Кагал Даніїл Валентинович, Лопатюк Денис Юрійович, П’ятибрат Владислав Валерійович, Савченко Катерина Олександрівна, Уйманова Анастасія Дмитрівна, Халявська Анастасія Віталіївна (навчальна група ООТ-31), Карпенко Марія Євгеніївна, Яценко Уляна Олегівна (навчальна група ООТ-41), яких було відзначено грамотами та листами подяки навчального закладу.

Голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін І.В.Старосельський 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

02 грудня 2017 року в Національному авіаційному університеті відбувся День відкритих дверей. У зв’язку з цим в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було організовано пряму трансляцію та online участь курсантів, студентів та викладачів Кременчуцького льотного коледжу. Особисто завітали до Національного авіаційного університету наші викладачі Минько Олексій Олександрович та Москалик Віталій Михайлович.

 

ОЛІМПІАДА З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "ХІМІЯ" ТА КОНКУРСУ СТІННИХ ГАЗЕТ НА ТЕМУ "ХІМІЯ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ"

29 листопада 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Хімія» та конкурс стінних газет на тему «Хімія та безпека життєдіяльності». Олімпіаду та конкурс організував та провів викладач Курбанов Курбан Рамазанович. Дані заходи спрямовані на розвиток пізнавальної діяльності курсантів в галузі хімії, що дозволяє аналізувати проблеми та шляхи їх вирішення при вивченні предмету. В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТЕ-21 Уткін Р.І., Лоса Карнаух Х.І., Полив’яний В.С., курсанти навчальної групи ТЕ-22 Харченко В.В., Зайчук М.С., які навчаються за спеціальністю 173 Авіоніка та курсанти навчальної групи ТМ-21 Бова В.В., Рубцов О.В. та курсант навчальної групи ТМ-22 Гаврюк О.А., які навчаються за спеціальністю 272 Авіаційний транспорт. В конкурсі стінгазет прийняли участь курсанти навчальної групи ТМ-21 Плужник З.І., Матусев А. О., курсант навчальної групи ТМ-22 Самойленко Р.О., курсанти навчальної групи ТЕ-21 Горбаньов А.О., Вознюк В. В., Галайдюк В.С. та курсант навчальної групи ТЕ-22 Чепурний В.В. Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні практичних завдань, пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Хімія» стали наступні курсанти:

- Харченко Володимир Володимирович (навчальна група ТЕ-22) — І місце;

- Уткін Роман Ігорович (навчальна група ТЕ-21) — ІІ місце;

- Лоса Карнаух Хорхе Ілліч (навчальна група ТЕ-21) — ІІІ місце;  

Переможцями в конкурсі стінгазет на тему «Хімія та безпека життєдіяльності» стали наступні курсанти: - Самойленко Роман Олександрович (навчальна група ТМ-22) — І місце;

- Плужник Захар Іванович (навчальна група ТМ-21) — ІІ місце;

- Матусев Антон Олександрович (навчальна група ТМ-21) — ІІІ місце;

Переможцям та учасникам олімпіади та конкурсу стінгазет бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь. Викладач Курбанов К.Р. Голова циклової комісії ПММ Реута А.В.

ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАТИКИ

28 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету серед курсантів спеціальності «Технічне обслуговування повітряних суден і двигунів» було проведено Олімпіаду з інформатики, в якій взяли участь курсанти навчальних груп ТМ—21 та ТМ-22. Олімпіаду організувала та провела викладач циклової комісії «Фізико-математичних дисциплін та інформатики» Гусарова Оксана Василівна. 01 грудня 2017 року відбулося урочисте нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.

Переможцями стали: І місце — Козир Максим Олегович, курсант групи ТМ-22

ІІ місце — Васильєв Денис Олександрович, курсант група ТМ-21

ІІІ місце — Масляний Даніл Вадимович, курсант група ТМ-22

 

Листи подяки отримали:

Нацаєв Андрій Олегович, курсант групи ТМ-22 Бова Віталій Вікторович, курсант групи ТМ-21 Бобров Кірілл Ігоревич, курсант групи ТМ-21 Плужник Захар Іванович, курсант групи ТМ-21 Макарчук Єгор Олегович, курсант групи ТМ-21

Дякуємо всім учасникам Олімпіади! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та особистих творчих досягнень!

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

У період з 22 по 28 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було проведено Тиждень циклової комісії загальнотехнічних дисциплін. Тиждень організували і провели голова циклової комісії Головіна Н.П. та викладачі: Сіора А.С. та Головіна Н.С. Були проведені такі заходи:

- конкурс стіннівок “Наука на службі техніки” (відповідальні: голова циклової комісії Головіна Н.П.);

- Олімпіада з дисципліни “Технологія конструкційних матеріалів” (відповідальний викладач Сіора А.С.);

- Олімпіада з дисципліни “Опір матеріалів” (відповідальна голова циклової комісії Головіна Н.П.)

- Олімпіада з дисципліни “Інженерна та комп’ютерна графіка” (відповідальна викладач Головіна Н.С.)  

У конкурсі стіннівок “Наука на службі техніки” брали участь:

- курсанти відділення технічних спеціальностей та заочного навчання: Алєксєєва Д.А., Шевчук А.М. (навч.гр. ТМ-32), Іскра А.Є., Шпаделя О.О., Антонов А.О., Барська К.А., Полякова К.В. (навч.гр. ТПМ-31);

- курсанти відділення авіаційного транспорту, електроенергетики і управління: Чепурний В.В. (навч.гр. ТЕ-21).

Переможцями стали:

1 місце — Алєксєєва Дар'я Анатоліївна, Шевчук Анатолій Миколайович, курсанти навчальної групи ТМ-32;

2 місце — Шпаделя Олександра Олександрівна, Антонов Антон Олександрович, курсанти навчальної групи ТПМ-31;

3 місце — Чепурний Валерій Віталійович, курсант навчальної групи ТЕ-22.  

В олімпіаді з дисципліни “Технологія конструкційних матеріалів” брали участь курсанти відділення технічних спеціальностей та заочного навчання: Дмитренко М.О., Назаренко Ю.В., Радченко І.І., Найда М.В., Батуров А.Т., Артюх С.С. (навч.гр. ТМ-31), Лисенко В.В., Гаврилець А.Ю., Корнієнко О.І., Мельник Ф.В. (навч.гр. ТМ-32).

Переможцями стали:

I місце — Назаренко Юрій Валерійович, курсант навчальної групи ТМ-31;

II місце — Лисенко Вадим Віталійович, курсант навчальної групи ТМ-32;

III місце — Дмитренко Максим Олегович, курсант навчальної групи ТМ-31.  

В олімпіаді з дисципліни “Опір матеріалів” брали участь курсанти відділення технічних спеціальностей та заочного навчання: Іскра А.Є., Москвіна І.Г., Шишкова О.С., Щукін О.С. (навч.гр. ТПМ-31); Варісова В.А., Жук В.Ю., Євтушенко А.О., Коробка Н.С., Левченко І.О. (навч.гр. ТПМ-32); Назаренко Ю.В., Дмитренко М.О. (навч.гр. ТМ-31); Лисенко В.В., Мельник Ф.В. (навч.гр. ТМ-32).

 

Переможцями стали:

I місце — Коробка Наталія Сергіївна, курсант навчальної групи ТПМ-32;

II місце — Жук Вікторія Юріївна, курсант навчальної групи ТПМ-32;

III місце — Левченко Інна Олексіївна, курсант навчальної групи ТПМ-32 та Щукін Олексій Сергійович, курсант навчальної групи ТПМ-31.  

В олімпіаді з дисципліни “Інженерна та комп'ютерна графіка” брали участь курсанти відділення авіаційного транспорту, електроенергетики і управління: Горбаньов А.О., Лоса Карнаух Е.І., Поцибай Б.Я., Уткін Р.І., Хиценко О.С., Цурапа А.С., Чорний М.М. (навч.гр. ТЕ-21); Харченко В.В., Чікунов О.М., Грушин О.С., Гаврюк О.А., Нікітін Б.О., Зайчук М.С. (навч.гр. ТЕ-22). 

 

Переможцями стали:

І місце — Уткін Роман Ігорович, курсант навчальної групи ТЕ-21;

ІІ місце — Чорний Микита Миколайович, курсант навчальної групи ТЕ-21;

ІІІ місце — Зайчук Марина Сергіївна, курсант навчальної групи ТЕ-22.

01 грудня 2017 року відбулося нагородження грамотами переможців Тижня циклової комісії загальнотехнічних дисциплін. Дякуємо всім учасникам і переможцям Тижня циклової комісії загальнотехнічних дисциплін! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії Н.П. Головіна

ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ

21 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету серед студентів спеціальності «Бухгалтерський облік» було проведено Олімпіаду з інформатики та комп’ютерної техніки, в якій взяли участь студенти навчальних груп БО—21 та БО-22. Олімпіаду організувала та провела викладач циклової комісії «Фізико-математичних дисциплін та інформатики» Грибанова Світлана Анатоліївна. 24 листопада 2017 року відбулося урочисте нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.

Переможцями стали:

1 місце — Власенко Олександра Василівна, студентка групи БО-21

2 місце — Теплякова Наталія Олександрівна, студентка група БО-21

3 місце — Сметанко Анастасія Ігорівна, студентка група БО-22  

Листи подяки отримали: Зятковская Валерія Ігорівна, студентка групи БО-21 Козерло Аліна Олександрівна, студентка групи БО-22 Новікова Діана Вадимівна, студентка групи БО-21 Онішко Любов Вікторівна, студентка групи БО-22 Рудницька Діна Ярославівна, студентка групи БО-21

Дякуємо всім учасникам Олімпіади! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та особистих творчих досягнень!

ДІЛОВА ГРА "БАНКІВСЬКА СИСТЕМА І РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ"

21 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Банківська система і регулювання ринку» з дисципліни «Макроекономіка». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:

БИКОВА Юлія Василівна, РИЛО Наталія Валеріївна, ВОВК Дарія Олегівна, ФЕДОРЕНКО Ірина Валентинівна,  ВОВК Маргарита Сергіївна, ФОМІНА Оксана Ігорівна, ДЄЄВА Вікторія Вікторівна, ЧЕРЕДНИЧОК Вікторія Леонідівна, ПЕТРИК Валентина Валеріївна, ЧОРНОБАЙ Наталія Іванівна. 

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про вплив держави на роботу фірм. Завдання ділової гри: змоделювати діяльність центральних органів управління ринкової економіки – міністерства фінансів і державної банківської системи, які за допомогою інструментів монетарної і фіскальної політики впливають на обсяги виробництва і прибуток автомобільних компаній. Були розглянуті дії центрального банку, міністерства фінансів, власників і менеджерів комерційних банків і автомобільних фірм на базі економічних розрахунків. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань.

Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії Ю.Г. Бескурнікова

І ЕТАП ХVІІІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА 

15 листопада 2017 року о 14.50 відбувся І етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У вступній частині викладач української мови і літератури Гардаш Валентина Вікторівна зазначила, що метою заходу є утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За ухвалою Ліги українських меценатів конкурсу було надано ім'я Петра Яцика. Курсанти групи ТПМ-21 розповіли про життєвий шлях мецената, продекламували поезії з метою донести до свідомості, що рідна мова — це душа народу, душа кожного українця, тому кожен повинен досконало знати мову свого народу, розкривати багатство та красу української мови. Конкурсна робота складалася з 20 тестових завдань на перевірку знань з орфографії, фонетики, граматики, синтаксису та написання власного висловлювання на тему “Світ навколо нас”. Брали участь у конкурсі студенти і курсанти І курсу, а саме:

- Цонінець А.В., студентка навчальної групи БО-11;
- Цвелих Є.О., студентка навчальної групи БО-11;
- Задорожний К.С., курсант навчальної групи ТЕ-12;
- Середня В.В., студентка навчальної групи ООТ-11;
- Стукота О.В., курсант навчальної групи ТЕ-12;
- Бабак Д.О., студентка навчальної групи БО-11;
- Павліщева Ю.І., студентка навчальної групи ООТ-11;
- Тарасенко В.Р., курсант навчальної групи ТМ-12;
- Омельченко В.М., курсант навчальної групи ТЕ-11;
- Гринець В.С., курсант навчальної групи ТЕ-11;
- Курінний Є.О., курсант навчальної групи ТМ-12;
- Бобло К.Р., курсант навчальної групи ТПМ-11.  

Переможцями стали:

І місце - Цонінець Аліна Володимирівна, студентка навчальної групи БО-11;
ІІ місце - Цвелих Єлизавета Олегівна, студентка навчальної групи БО-11;
ІІІ місце - Задорожний Кирило Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-12, Середня Валерія Вадимівна, студентка навчальної групи ООТ-11.  

Дякуємо всім учасникам і вітаємо переможців. Представляти КЛК НАУ на ІІ етапі (обласному) буде Цонінець Аліна Володимирівна, студентка навчальної групи БО-11. Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог.

Викладач української мови і літератури В.В. Гардаш
Голова циклової комісії Л.І. Чижова

ТРАНСПОРТНІ ПРОЦЕСИ В УМОВАХ РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА

Циклова комісія «Менеджменту організацій транспорту» з 13.11.2017р. по 17.11.17р. проводила тиждень «Транспортні процеси в умовах ринкового середовища». Комплекс заходів був підготовлений головою ц/к Цимбалістовою О.А. та викладачами: Харченко М.В.; Черніховою О.С. В період проведення тижня відбувалися тематичні олімпіади по основним дисциплінам професійного спрямування; конкурс плакатів, мультимедійні презентації на тему «Маркетинг навколо нас». У заходах приймали активну участь навчальні групи: ООТ-21, ООТ-31, ООТ-41 спеціальність 5.03060102 «Організація обслуговування на транспорті». Заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович 13.11.2017 урочисто відкрив тематичний тиждень «Транспортні процеси в умовах ринкового середовища». Відносно плану заходів ц/к «Організація обслуговування на транспорті»: 14.11.2017р. - олімпіада з дисципліни «Логістика» зі студентами навчальної групи ООТ-41, під керівництвом Харченко М.В. 15.11.2017р. - олімпіада з дисципліни «Маркетинг» під керівництвом Цимбалістової О.А., в якій взяли участь студенти навчальної групи ООТ-31. 16.11.2017р. - олімпіада з дисципліни «Технологія і організація перевезень», навчальна група ООТ-21, організувала та провела викладач Черніхова О.С. 17.11.2017р. відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників тижня «Транспортні процеси в умовах ринкового середовища».  

Переможці олімпіади з дисципліни «Логістика»:
1 місце – Яценко У.О. (навчальна група ООТ-41);
2 місце – Яценко В.В. (навчальна група ООТ-41);
3 місце – Борисова Є.О. (навчальна група ООТ-41).
 
Переможці олімпіади з дисципліни «Маркетинг»:
1 місце – Кошова О.С. (навчальна група ООТ-31);
2 місце – Мозгова А.П. (навчальна група ООТ-31);
3 місце – Комарницька Д.В. (навчальна група ООТ-31).
 
Переможці олімпіади з дисципліни «Технологія і організація перевезень»:
1 місце – Яременко А.В. (навчальна група ООТ-21);
2 місце – Козловська А.В. (навчальна група ООТ-21);
3 місце – Черниш Ю.В. (навчальна група ООТ-21).  

Листи подяки відносно найкращого відображення в художньому стилі та за допомогою ЕОМ поняття «Маркетинг» отримали: Колонтаєвська Ю.І.(навчальна група ООТ-31); Уйманова А.Д. (навчальна група ООТ-31) Халявська А.В. (навчальна група ООТ-31).   Дякуємо всім учасника і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії Цимбалістова О.А.
Викладач Харченко М.В. Викладач Черніхова О.С.

І ЕТАП VІІІ МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

14 листопада 2017року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбувся І етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Григоровича Шевченка. Урочисто привітав всіх учасників мовно-літературного конкурсу заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович. Викладач української мови та літератури Савченко Оксана Анатоліївна розпочала захід словами Івана Франка: “Він був сином мужика, і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять переможних армій. Доля переслідувала його в житті, скільки лиш могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі в ржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду, а віри в бога у зневіру і песимізм. Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті — невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори. Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко.” Конкурсна робота складалася з 5 завдань по творчості Т.Г. Шевченка, зокрема по періодах створення поетичних творів автора. У 6 завданні курсанти і студенти повинні були написати власне висловлювання, спираючись на твердження: “Тарас Григорович Шевченко — видатний український поет і прозаїк, художник, ідеолог і символ української нації. Надавши українській мові статусу літературної, Шевченко тим самим заклав міцну основу нової української літератури, яка будила національні почуття й віру в майбутнє. Кожна з верств українського суспільства знаходила в його поезії відображення своїх інтересів. Геніальна творчість Шевченка та його мученицьке життя зробили поета одним з найпотужніших і найпривабливіших символів українського національного руху. Його заклик до національного та соціального визволення поєднувалися із загальнолюдськими гуманістичними ідеалами.” Брали участь у конкурсі студенти і курсанти І курсу, а саме: - Тарасенко В.Р., курсант навчальної групи ТМ-12; - Компанієць В.Ю., курсант навчальної групи ТМ-12; - Курінний Є.О., курсант навчальної групи ТМ-12; - Бабак Д.О., студент навчальної групи БО-11; - Литвиненко М.В., студент навчальної групи БО-11; - Середня В.В., студент навчальної групи ООТ-11; - Міщенко В.В., студент навчальної групи ООТ-11; - Стукота О.В., курсант навчальної групи ТЕ-12; - Боряк В.П., курсант навчальної групи ТЕ-12; - Попенко І.В., курсант навчальної групи ТПМ-11; - Бука М.О., курсант навчальної групи ТПМ-11; - Вершеня Є.В., курсант навчальної групи ТМ-11.  

Переможцями стали:

І місце - Тарасенко Владислав Романович, курсант навчальної групи ТМ-12;
ІІ місце - Вершеня Євген Віталійович, курсант навчальної групи ТМ-11;
ІІІ місце - Компанієць Віктор Юрійович, курсант навчальної групи ТМ-12, Курінний Євгеній Олександрович, курсант навчальної групи ТМ-12.

Дякуємо всім учасникам і вітаємо переможців. Представляти КЛК НАУ на ІІ етапі (обласному) буде Тарасенко Владислав, курсант навчальної групи ТМ-12. Бажаємо творчого натхнення, впевненості у свої силах, позитивних думок і , звичайно ж, перемоги!

Викладач української мови і літератури О.А. Савченко

ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ 

9 листопада 2017 року в стінах бібліотеки Кременчуцького льотного коледжу НАУ курсантами та студентами було проведено Лекторій, присвячений Дню української писемності та мови. Зі вступного слова розпочала виступ викладач зарубіжної літератури Чередник Світлана Олексіївна, яка пояснила призначення цього свята та повідомила про те, що в цей день на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. До вітального слова залучилася викладач української мови та літератури Сіора Віра Валеріївна, яка повідомила присутнім, що саме 9 листопада відкривається Тиждень української мови та літератури, протягом якого будуть проводитися І етапи Міжнародних конкурсів знавців української мови та літератури імені Т.Г. Шевченка та імені Петра Яцика.

Під керівництвом викладача української мови та літератури Гардаш Валентини Вікторівни продовжили захід курсанти навчальних груп ТЕ-12, ТЕ-11, БО-11: Стукота Олександр, Задорожний Кирило, Федоров Дмитро, Галата Антон, Мєдвєдєв Ігор, Цонінець Аліна, Цвелих Анастасія, Жадько Олександра. Проводячи лекцію, ведучі курсанти та студенти звернули увагу на традиції у День української писемності та мови, наголосили на тому, що прямим попередником слов’янської мови – є алфавіт, створений великими просвітителями слов’ян – братами Кирилом і Мефодієм, розповіли цікаві факти з їхнього життя. Далі всі присутні на святі пригадали той тернистий шлях боротьби української мови за незалежність, закцентувавшись на хронології таких тяжких для українського народу випробувань. А як вправно студентами відмічена  багатюща можливість нашої мови! Підтвердженням цього були рядки із поезії, кожне слово в якій починається на букву «ЕС» у виконанні курсанта навчальної групи ТЕ-11 Омельченка Володимира. Підкреслив любов до рідної мови також курсант навчальної групи ТЕ-11 Семенчук Дмитро, продекламувавши поезію «Яка ж багата рідна мова!». Ще із сивої давнини, від Кирила і Мефодія, від Нестора-літописця впродовж багатьох років розвивалося, розцвітало рідне слово. Тому курсант навчальної групи ТЕ-12 Сизоненко Олександр пригадав український дотепний жарт «Кухлик» з якого українці сміялися споконвіку, бо загальновідомо, що українці — творці найтоншого гумору. В цей святковий день всі присутні осягнули багатство рідної мови, мимоволі здивувавшись: який все-таки могутній творчий геній нашого народу! Скільки синонімічних рядків, яка гнучкість граматичних форм, глибина думок і почуттів у нашій мові, образність, простота у загадках, прислів'ях, приказках... Тому закликаємо:

Не цурайтесь, люди, мови, Не цурайтесь роду!

Як зачахне рідне слово, Не буде народу!

Викладачі української мови та
літератури, зарубіжної літератури:
Сіора В.В., Чередник С.О., Гардаш В.В.

ОЛІМПІАДА ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

8 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено Олімпіаду із зарубіжної літератури серед курсантів та студентів І курсу. Зі словами привітання виступила виконуючий обов'язки завідувача навчально-методичного кабінету Головіна Н.С. Голова циклової комісії Чижова Л.І. розповіла про тісний зв’язок української і зарубіжної літератури. Олімпіаду організувала та провела викладач Чередник Світлана Олексіївна.

В Олімпіаді із зарубіжної літератури брали участь:

- Середня Валерія Вадимівна (навч.гр. ООТ-11);
- Цибульська Валерія Валеріївна (навч.гр. ООТ-11);
- Цонінець Аліна Володимирівна (навч.гр. БО-11);
- Вершеня Євгеній Віталійович (навч.гр. ТМ-11);
- Бобло Костянтин Романович (навч.гр. ТМ-11);
- Курінний Євгеній Олександрович (навч.гр. ТМ-12);
- Тарасенко Владислав Романович (навч.гр. ТМ-12);
- Лютенко Ігор Ігорович (навч.гр. ТЕ-11);
- Самойленко Владислав Васильович (навч.гр. ТЕ-11);
- Стукота Олександр Володимирович (навч.гр. ТЕ-12);
- Боряк Вікторія Петрівна (навч.гр. ТЕ-12);
- Попенко Ірина Віталіївна (навч.гр. ТПМ-11);
- Бука Мирослава Олександрівна (навч.гр. ТПМ-11).

16 листопада 2017 року відбулося нагородження грамотами переможців Олімпіади.

Переможцями стали:

1 місце — Стукота Олександр Володимирович, курсант навчальної групи ТЕ-12;
2 місце — Цонінець Аліна Володимирівна, студентка навчальної групи БО-11;
3 місце — Лютенко Ігор Ігорович, курсант навчальної групи ТЕ-11.

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач С.О. Чередник 
Голова циклової комісії Л.І. Чижова

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ТРЕНІНГ

З 6 по 10 листопада 2017 року на базі Кременчуцького льотного коледжу відбувся науково-практичний тренінг на тему: “Прийняття рішень операторами аеронавігаційної системи “ПР Л-О АНС/ DM ANS's H-Os”. Його учасниками були викладачі факультету Авіаційного транспорту, електроенергетики і управління та кафедр Авіаційного транспорту, Енергозабезпечення і системи управління, а також курсанти льотно-технічних спеціальностей. Науково-практичний тренінг організували і провели завідувач кафедри авіаційного транспорту Кременчуцького льотного коледжу НАУ, кандидат технічних наук, професор Давиденко Михайло Федорович та Шмельова Тетяна Федорівна доктор технічних наук, доцент кафедри АНС НАУ. 

За результатами науково-практичного тренінгу учасники отримали сертифікати.

КОНКУРС РЕФЕРАТІВ НА ТЕМУ "ПРИЛАДИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ РЕЧОВИН"

1 листопада 2017 року на цикловій комісії Пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання було проведено конкурс рефератів на тему “Прилади для визначення фізико-хімічних властивостей речовин”, що являється актуальним питанням при вивченні навчальної дисципліни “Основи автоматизації”. Конкурс рефератів організував та провів викладач Панченко Віктор Іванович. Даний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів в галузі автоматичних приладів та використання їх при виготовленні нафтопродуктів, а також вироблення стилю мислення, що дозволяє аналізувати проблеми та шляхи їх вирішення при вивченні предмету. В конкурсу рефератів прийняли участь курсанти навчальної групи ТПМ-31 Шпаделя О.О., Іскра А.Є., Шишкова О.С., та навчальної групи ТПМ-32 Варісова В.А., Євтушенко А.О., Жук В.Ю., які навчаються за спеціальностю 5.07010303 «Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами».

 

Учасники конкурсу рефератів показали високі результати своєї роботи. Переможцями стали наступні курсанти:

- Варисова Вікторія Андріївна (навчальна група ТПМ-32) — І місце;

- Жук Вікторія Юріївна (навчальна група ТПМ-32) — ІІ місце;

- Євтушенко Анна Олександрівна (навчальна група ТПМ-32) — ІІІ місце;

Переможцям та учасникам конкурсу рефератів бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Панченко В.І.
Голова циклової комісії ПММ Реута А.В.

ДІЛОВА ГРА "ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР"

30.10.2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальних груп БО – 21 та БО – 22 було проведено ділову гру «Діяльність підприємницьких структур» з дисципліни «Політекономія». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи БО – 21:

АЧІЛОВА ВЕРОНІКА ДМИТРІВНА
ВИСЛАНКО КАТЕРИНА ДМИТРІВНА
ВЛАСЕНКО ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛІВНА
ГРИГІН АННА ВОЛОДИМИРІВНА
ЗЯТКОВСЬКА ВАЛЕРІЯ ІГОРІВНА
НАУМЕНКО ДАР’Я СЕРГІЇВНА
НОВІКОВА ДІАНА ВАДИМІВНА
ПАВЛОВ РОСТИСЛАВ ОЛЕГОВИЧ
ПЄШКОВА МАРІЯ ОЛЕКСІЇВНА
ПОЛІЩУК ДЖУЛЬЄТТА ДМИТРІВНА
РУДНИЦЬКА ДІНА ЯРОСЛАВІВНА
СЄНЬКІНА ЯНА ОЛЕГІВНА
ТЕПЛЯКОВА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
ШУЛЬГА ЯНА АНАТОЛІЇВНА

В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи БО – 22:

АРТЮШЕНКО ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
КОЗЕРЛО АЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
НАЗАРЕНКО ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
ОНІШКО ЛЮБОВ ВІКТОРІВНА
СМЕТАНКО АНАСТАСІЯ ІГОРІВНА

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про діяльність підприємців. Завдання ділової гри: змоделювати економічну поведінку господарюючих суб’єктів трьох видів підприємництва – виробничого, комерційного, фінансового. На основі економічних розрахунків була розглянута діяльність промисловця, торговця і банкіра, їх взаємозв’язок. Був визначений підприємницький дохід. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення логіки дій всіх вищезгаданих підприємців. Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії Ю.Г. Бескурнікова

ДІЛОВА ГРА "ФОНДОВА БІРЖА"

05.10.2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА – 31 було проведено ділову гру «Фондова біржа» з дисципліни «Політична економія». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:

БИКОВА Юлія Василівна
ВОВК Дарія Олегівна
ВОВК Маргарита Сергіївна
ДЄЄВА Вікторія Вікторівна
ПЕТРИК Валентина Валеріївна
РИЛО Наталія Валеріївна
ФЕДОРЕНКО Ірина Валентинівна
ФОМІНА Оксана Ігорівна
ЧЕРЕДНИЧОК Вікторія Леонідівна
ЧОРНОБАЙ Наталія Іванівна

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про дію механізму функціонування фондової біржі, котирування акцій.  Завдання ділової гри: змоделювати вплив низки факторів, що змінюють курсову вартість акцій, таких як прибуток і дивіденди компаній в результаті злиття фірм, випуску нового зразку продукції, зміни банківського проценту, ціни на сировину та інші. Були розглянуті мотиви та дії шістьох інвесторів при купівлі або продажу акцій корпорації А і корпорації Б та дії курсового маклера. Правила купівлі – продажу цінних паперів, наведені в грі, близькі до умов функціонування фондових бірж ФРН, а в інших країнах існує низка особливостей в роботі цих установ. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань. Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії Ю.Г. Бескурнікова

ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ НАВЧАЛЬНОГО ВІДДІЛУ З НАГОДИ ДНЯ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРАЦІВНИКА ТА МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БІБЛІОТЕК

29 вересня 2017 року відбулися загальні збори навчального відділу з нагоди Дня педагогічного працівника та Міжнародного дня бібліотек. З вітальним словом до працівників звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович. За сумлінне ставлення до виконання своїх службових обов'язків найбільш досвідчені викладачі та працівники бібліотеки були нагороджені Почесними грамотами Начальника Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету.

17 НАУКОВО-ТЕХНІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "СТВОРЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЯ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ" 

Науково-технічну конференцію відкрив за дорученням Начальника Генерального штабу – Головнокомандуючого Збройними силами України генерала – армії України Муженко В. М. – начальник Воєнно – наукового управління Генерального штабу Збройних сил України, полковник Гусак Ю. А. Пленарне засідання проводилось в приміщенні палацу мистецтв і творчості дітей і молоді м. Чернігів. Для участі в науково – практичній конференції було подано 152 тези доповідей на актуальні теми по розробці і удосконаленню зразків озброєння і військової техніки в інтересах усіх видів Збройних Сил України. На пленарне засідання конференції було винесено 20 доповідей керівного складу Збройних сил України: начальника Генерального штабу – Головнокомандуючого Збройними силами України генерала – армії України Муженко В. М., командувача Повітряними силами ЗСУ генерал – полковника Дроздова С. С., командувача Сухопутними військами ЗСУ генерал – лейтенанта Попко С. М., командувача Військово – Морськими силами ЗСУ віце – адмірала Воронченко І. Ю., командувача Високомобільними десатними військами ЗСУ генерал – лейтенанта Забродського М. В., заступника начальника ДНВЦ ЗСУ з науковоїтроботи, полковника Дмитрієва В.А. На пленарному засіданні виступали: Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Куліч В. П., голова Чернігівської обласної ради Вдовенко І. С., керівники організацій і підриємств розробки і створення нових зразків озброєння і військової техніки. Першу доповідь зробив начальник Воєнно – наукового управління Генерального штабу Збройних сил України, полковник Гусак Ю. А. на тему: “Базові воєнні технології для нейтралізації загроз воєнній безпеці України в умовах сьогодення”. Потім виступили перші соби Чернігівської області: голова Чернігівської обласної державної адміністрації Куліч В. П. і голова Чернігівської обласної ради Вдовенко І. С. Виступив Заступник начальника Державного науково - випробувального центру Збройних Сил України з наукової роботи к.т.н, с.н.с., полковник ДМІТРІЄВ В. А. на тему: “Аналіз та підсумки діяльності Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України з питань створення та модернізація озброєння та військової техніки за період 2016-17 р.р”. В подальшому виступили представники ЗСУ, науково-дослідних, конструкторських і виробничих підприємств з доповідями щодо перспектив створення нових зразків ВТ і озброєння та повідомленнями по розробці нових зразків авіаційного і радіоелектронного обладнання, безпілотних ЛА та авіаційного озброєння. В другій половині дня розпочали роботу секції за спеціалізаціями:

Секція № 1: РОЗРОБКА ТА МОДЕРНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ, АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВИПРОБУВАНЬ І СЕРТФІКАЦІЇ.

Керівник секції начальник 1 відділу ДНВЦ п/п-к ШАПОВАЛОВ О. Л. Секретар секції ведучий інженер-випробувач п/п-к СОЛОДЧУК М. О. Для виступу на секції було подано 40 доповідей на різні теми. Доповідачі доповіли про нові розробки зразків озброєння і військової техніки як авіаційного призначення, так і в інтересах сухопутних, аеромобільних і військово – морських сил ЗСУ. Багато доповідей було по безпілотним літальним апаратам, особливостям їх використання в інтересах ЗСУ. З двома доповідями на конференції виступив викладач Кременчуцького льотного коледжу НАУ, к.т.н., с.н.с, спеціаліст вищої категорії, вкладач – методист ТЯГНІЙ В. Г. на теми: “Сущность кавитации в топливной системе и способы ее предупреждения” і “Анализ и методические рекомендации по особенностям полетов вертолета с пыльных или заснеженных площадок”.

Секція № 2: ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОШУКОВО - РЯТУВАЛЬНИХ, ДЕСАН-ТНИХ ТА СПЕЦІЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ: СТВОРЕННЯ, РОЗВИТОК, ВИПРОБУВАННЯ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к СИЛА І. М. Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р ТРАЦЮК О. В. Для виступу на секції було подано 17 доповідей на різні теми.

Секція № 3: ЗАСОБИ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п-к БОРИСЮК О. П. Секретар секції ведучий інженер-випробувач майор СЕМИРОЗ А. О. Для виступу на секції було подано 15 доповідей на різні теми.

Секція № 4: СТВОРЕННЯ, ВИПРОБУВАННЯ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ ТА СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ЗБРОЄЮ

Керівник секції начальник відділення ДНВЦ п/п-к НІКІТЧЕНКО В. І. Секретар секції ведучий інженер-випробувач п/п-к КАЛЕТНИК С. А. Для виступу на секції було подано 13 доповідей на різні теми.

Секція № 5: АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ, БОРТОВЕ ОБЛАД-НАННЯ, РАДІОТЕХНІЧНІ ТА РАДІОЛОКАЦІЙНІ КОМПЛЕКСИ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к ПОХОДЕНКО О. М. Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р ЗЕЛЕНИЙ П. В. Для виступу на секції було подано 48 доповідей на різні теми.

Секція № 6: СТВОРЕННЯ, РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ БЕЗПІЛОТНИХ АВІАЦІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к КАМАК Ю. О. Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р АГЕЙКО А. Ю. Для виступу на секції було подано 13 доповідей на різні теми.

Секція № 7: СТВОРЕННЯ, РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ ТРЕНАЖЕРНИХ СИСТЕМ

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к ГЕРАЩЕНКО М. М. Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р ФОМІНУ А. В. Для виступу на секції було подано 9 доповідей на різні теми.

Секція № 8: ВИПРОБУВАННЯ ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ, МЕТРОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА, МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п-к КОВАЛЕНКО А. В. Секретар секції ведучий інженер-випробувач п/п-к АРКУШЕНКО П. Л. Для виступу на секції було подано 12 доповідей на різні теми. По закінченню роботи секцій було проведено пленарне засідання конференції де бу-ли підведені підсумки роботи секцій, відпрацьовано пропозиції в проект рішення конфе-ренції і ухвалено проект рішення конференції. Рішенням конференції було відмічено, що досвід набутий в ході антитерорестичних операцій враховується при розробці і модернизації озброєння і військової техніки. З’яви-лися додаткові оперативні завдання до озброєння і ВТ, суттєво спростилася процедура по-годження документів, необхідних для їх виконання, значно прискорився процес підготовки, організації і проведення випробувальних робіт. Конференція відмітила, що потенціал науково-технічних і технологічних організацій і підприємства в Україні достатній для розробки і виготовлення сучасних зразків озброєння і військової техніки для всіх родів ЗСУ, але відсутність достатнього фінансування гальмує розробку і виробництво озброєння і ВТ в короткі терміни і на сучасному рівні розвитку науки і техніки.

Викладач кафедри Авіаційний транспорт В. Г. ТЯГНІЙ
7-8 вересня 2017 р., м. Чернігів

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ

У червні 2017 року під час навчальної практики студенти групи ООТ-21 «Організація обслуговування на транспорті» під супроводом голови циклової комісії «Менеджмент організацій транспорту» Цимбалістової О.А. та керівника практики Харченко М.В. відвідали місто Львів, а саме аеропорт ім. Данила Галицького та аеродром Велика Кохнівка КЛК НАУ. Студенти були ознайомленні зі структурою аеропорту та роботою відповідних служб, отримали можливість бути присутніми та задіяними у діяльності підприємства цивільної авіації. З представником служби безпеки пройшли процедуру митного контролю, перевірку речей на наявність заборонених предметів. Відвідали бізнес-зал, та зали для очікування, злітні смуги та старий термінал аеропорту. Оглянули посадкові смуги, були присутні при оформленні перевізних документів та процедури здачі та отримання багажу На аеродромі Велика Кохнівка КЛК НАУ студенти дізналися про діяльність служби спецтранспорту, аеродромної механізації та роботу навчально-виробничого льотного загону.

ПІДСУМКИ ЗА 2016/2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

29 червня 2017 року відбулися загальні збори педагогічного колективу, на якому були підведені підсумки діяльності викладачів та педагогічних працівників за 2016/2017 навчальний рік. З вітальним словом до працівників звернувся начальник коледжу Головенський В.В., який також повідомив про плани розвитку коледжу на наступний навчальний рік: створення факультету авіаційного транспорту, електроенергетики і управління у складі деканату та трьох кафедр: Управління та адміністрування, Авіаційного транспорту та Електрозабезпечення і систем управління. З вітальним словом до учасників звернулися заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю.М., заступник начальника коледжу з виховної роботи Удовиченко В.Ю., завідувач навчально-методичної лабораторії Кришан О.Ф.

За сумлінне ставлення до виконання своїх службових обов'язків працівники навчального відділу були нагороджені Почесними грамотами Начальника Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету.

ДІЛОВА ГРА "БАНКІВСЬКА СИСТЕМА І РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ" 

25 травня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Банківська система і регулювання ринку» з дисципліни «Макроекономіка». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи: 

БУЗИНА Оксана Олександрівна
ЛОМОНОСОВ Дмитро Васильович
ДУБИНА Євген Олександрович
ЛОСЬ Віталій Сергійович
КОВАЛЕНКО Елеонора Едуардівна
ЛУК'ЯНЧЕНКО Дар`я Сергіївна
КОВАЛЬЧУК Анастасія Віталіївна
МИХАЙЛИК Катерина Сергіївна
ЛЄННІК Аліна Олександрівна
НАЗАРЕНКО Євген Олександрович
РЕПЕЦЬКА Анна Олександрівна  

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про вплив держави на роботу фірм. Завдання ділової гри: змоделювати діяльність центральних органів управління ринкової економіки – міністерства фінансів і державної банківської системи, які за допомогою інструментів монетарної і фіскальної політики впливають на обсяги виробництва і прибуток автомобільних компаній. Були розглянуті дії центрального банку, міністерства фінансів, власників і менеджерів комерційних банків і автомобільних фірм на базі економічних розрахунків. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань. Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик 
Голова циклової комісії І.В. Носач 

ДЕНЬ НАУКИ

20 травня Україна відзначає День науки. З'явилося свято в 1997 році у зв'язку з підписанням відповідного президентського указу. Відзначається в третю суботу травня. Без перебільшення можна стверджувати, що це свято стосується кожного з нас. Адже щоденно ми передаємо безцінні знання курсантам, студентам. 19 травня 2017 року проведено круглий стіл з нагоди Дня науки у Кременчуцькому льотному коледжі НАУ. З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю.М., заступник начальника коледжу з виховної роботи Удовиченко В.Ю., завідувач НМЛ Кришан О.Ф. Викладачі коледжу мали можливість познайомитися з науковими доробками своїх колег, які були представлені на виставці.

В коледжі за 2016-2017н.р. проведено: 31 - олімпіаду; 4 - предметних тижні;  3 - наукові конференції;  10 - конкурсів, ділових ігор;  33 викладача прийняли участь у Всеукраїнських науково - практичних конференціях; 3 викладачі мають друковані методичні розробки в фахових виданнях;  викладачі коледжу підготували курсантів та студентів до участі в Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах. За активну участь у науковій роботі і досягнення у праці та з нагоди відзначення Дня науки викладачі коледжу нагороджені Почесними грамотами начальника Кременчуцького льотного коледжу НАУ:

1. Бондаренко Людмила Федорівна, викладач;
2. Бескурнікова Юлія Геннадіївна, викладач;
3. Бондарець Олена Миколаївна, викладач;
4. Борисенко Оксана Миколаївна, адміністратор бази даних ЄДЕБО, викладач;
5. Братенші Валерій Данилович, викладач;
6. Владов Сергій Ігорович, викладач;
7. Водолазська Наталія Вікторівна, викладач;
8. Грибанова Світлана Анатоліївна, викладач;
9. Гусарова Оксана Василівна, викладач;
10. Колонтаєвський Іван Андрійович, викладач;
11. Кришан Олексій Федорович, завідувач навчально-методичної лабораторії, викладач;
12. Лісовенко Валентин Дмитрович, завідувач практики, викладач;
13. Луцький Юрій Семенович, викладач;
14. Минько Олексій Олександрович, викладач;
15. Назаренко Надія Петрівна, викладач;
16. Носач Ірина Володимирівна, викладач; голова циклової комісії;
17. Павленко Людмила Василівна, завідувач навчально-методичного кабінету, викладач;
18. Пушкар Олена Іванівна, викладач, голов ц/к (завідувач кафедри);
19. Реута Алла Володимирівна, викладач, голова циклової комісії;
20. Савченко Оксана Анатоліївна, викладач;
21. Сіора Андрій Сергійович, викладач;
22. Сіора Віра Валеріївна, викладач;
23. Стущанський Юрій Васильович, викладач;
24. Тягній Володимир Григорович, викладач;
25. Федотьєва Вікторія Андріївна, викладач;
26. Харченко Марина Валеріївна, викладач;
27. Хебда Альона Сергіївна, викладач, голова циклової комісії;
28. Хиль Людмила Петрівна, викладач;
29. Царенко Андрій Олександрович, викладач; голова циклової комісії;
30. Чередник Світлана Олексіївна, викладач;
31. Чижова Людмила Іванівна, викладач, голова циклової комісії;
32. Шмельов Юрій Миколайович, заступник начальника коледжу з навчальної роботи, викладач;
33. Яцина Євгеній Володимирович, викладач.

За значний обсяг робіт, виконаних щодо організації, підготовки та проведення акредитації напряму підготовки 6.030509 “Облік і аудит”, спеціальностей 5.05110302 “Експлуатація авіаційних електрифікованих комплексів”, 5.07010301 “Технічне обслуговування повітряних суден і двигунів”, нагороджені Почесними грамотами начальника льотного коледжу НАУ:

1. Кравченко Н.В. - завідувач відділення ЕС;
2. Кришан О.Ф. - завідувач НМЛ;
3. Пушкар О.І. - викладач, голова ц/к (завідувач кафедри) обліку і аудиту;
4. Бондаренко Л.Ф. - викладач ц/к обліку і аудиту;
5. Лашко А.О. - методист навчального відділу;
6. Водолазська Н.В. - викладач ц/к обліку і аудиту;
7. Хиль Л.П. - викладач ц/к обліку і аудиту;
8. Бондарець О.М. - викладач ц/к обліку і аудиту;
9. Носач І.В. - викладач, голова ц/к загальноекономічних дисциплін;
10. Черніхова О.С. - секретарь-друкарка відділення ЕС;
11. Михасько В.І. - лаборант ц/к обліку і аудиту;
12. Борисенко О.М. - адміністратор бази даних ЄДЕБО;
13. Лєбєдєва Д.О. - лаборант ц/к загальноекономічних дисциплін;
14. Пономаренко О.В. - лаборант ц/к менеджменту організацій транспорту;
15. Павленко Л.В. - завідувач навчально-методичного кабінету;
16. Соляник С.О. - завідувач відділення авіоніки;
17. Колонтаєвський І.А. - викладач ц/к А і РЕО;
18. Стущанський Ю.В. - викладач ц/к А і РЕО;
19. Хебда А.С. - викладач, голова ц/к А і РЕО;
20. Голованов С.Л. - методист НВ;
21. Турубара К.В. - лаборант ц/к А і РЕО;
22. Головатенко В.Ю. - завідувач відділення ЛТС;
23. Царенко А.О. - викладач, голова ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
24. Головіна Н.С. - методист НВ;
25. Сіндецька О.М. - лаборант ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
26. Недогібченко В.В. - лаборант відділення ЛТС.

 

За творчу та сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців згідно з вимогами PART-66 нагороджені  Почесними грамотами начальника льотного коледжу:

1. Пєшков В.В. - завідувач відділення ПІС і ПАС;
2. Хебда А.С. - голова ц/к А і РЕО;
3. Стущанський Ю.В. - викладач ц/к А і РЕО;
4. Колонтаєвський І.А. - викладач ц/к А і РЕО;
5. Колєснік О.М. - завідувач лабораторії;
6. Бухаров Ю.В. - викладач ц/к ЛЕПС;
7. Яцина Є.В. - викладач ц/к ЛЕПС;
8. Турсунов А.Т. - голова ц/к ЛЕПС;
9. Пилипенко Л.М. - голова ц/к фізики, математики та інформатики;
10. Тутова Н.В. - викладач ц/к фізики, математики та інформатики;
11. Назаренко Н.П. - викладач ц/к фізики, математики та інформатики;
12. Гусарова О.В. - викладач ц/к фізики, математики та інформатики;
13. Сіора А.С. - викладач ц/к загальнотехнічних дисциплін;
14. Царенко А.О. - голова ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
15. Дерев’янко І.Г. - викладач ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
16. Циганков С.А. - викладач ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
17. Минько О.О. - викладач ц/к конструкції та експлуатації ПС і двигунів;
18. Самойленко М.В. - завідувач лабораторії;
19. Голованов С.Л. - методист НВ;
20. Лісовенко В.Д. - завідувач практики. 

Шановні колеги! Висловлюємо Вам подяку за вашу щоденну важку працю. Вітаємо Всіх святом! Бажаємо Вам міцного здоров'я, родинного затишку та добробуту, сил і наснаги, професійної інтуїції і росту. Успіхів Вам!

IV НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦЯ "ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНА КОМУНІКАЦІЯ - ЗАПОРУКА УСПІШНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ" СЕРЕД СТУДЕНТІВ ВНЗ I-II РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16 травня 2017 року на базі Полтавського коледжу харчових технологій відбулася IV науково-практична конференція “Професійно-орієнтована комунікація — запорука успішної професійної діяльності”. У заході взяли участь студенти та наукові керівники вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації Полтавської області, а саме: Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка, Хомутецького ветеренарино-технологічного коледжу ПДАА, Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка, Березоворудського аграрного коледжу ПДАА, Полтавського базового медичного коледжу, Лубенське медичне училище, Полтавського коледжу харчових технологій НУХТ, Миргородського художньо-промислового коледжу ім. М.В. Гоголя ПНТУ ім. Ю. Кондратюка, Полтавського коледжу нафти і газу ПНТУ ім. Ю. Кондратюка, Полтавського аграрного коледжу управління і права ПДАА, Полтавського кооперативного технікуму, Хорольського агропромислового коледжу ПДАА, Полтавського юридичного коледжу Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Полтавського комерційного технікуму та Коледжу управління, економіки і права ПДАА На заході зібралися представники вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації Полтавської області, які проводять підготовку спеціалістів різних профілів, а мета, яка об’єднала усіх присутніх, — це необхідність професійно-орієнтованої компетенції для успішної професійної діяльності висококваліфікованих спеціалістів. Під час проведення IV науково-практичної конференції були представлені доповіді та презентації учасників англійською мовою. Кожен учасник представив свій навчальний заклад, надав інформацію про майбутню спеціальність, а також зазначив, обґрунтував та сконцентрував увагу на важливості професійно-орієтованої комунікації для успішної професійної діяльності. Після обговорення доповідей та презентацій були вручені сертифікати студентам та викладачам. Цього разу також були вручені грамоти за творчий підхід та підготовку доповідей та презентацій студенту Коледжу управління, економіки і права ПДАА Томенку Дмитрові Володимировичу та студентці Полтавського базового медичного коледжу Ахмедовій Дар’ї Андріївні.

No images found.

У подальшому планується проведення науково-практичних конференцій, бо це є пріоритетною, актуальною та результативною формою роботи для вдосконалення творчих можливостей студентів ВНЗ I-II рівнів акредитації. Вдячні за гостинний прийом та високий рівень організації проведення IV науково-практичної конференції адміністрації та викладачам предметної комісії загальноосвітніх дисциплін Полтавського коледжу харчових технологій Національного університету харчових технологій!

Голова обласного методичного об’єднання викладачів іноземних мов ВНЗ І-ІІ р.а. Полтавської області О.А. Савченко

ЕКСКУРСІЯ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

16 травня 2017 року 42 курсанти і студенти Кременчуцького льотного коледжу НАУ прийняли участь в екскурсії до Державного музею авіації України та музею Національного авіаційного університету. В Державному музеї авіації України курсантам і студентам розповіли про етапи створення та розвитку музею. Хлопці та дівчата оглянули експозицію музею, яка перебуває у сталому розвитку – з початкових 33 експонатів вона зросла до понад 90 літаків, гелікоптерів та безпілотних літальних апаратів, що були на озброєнні ВПС СРСР і незалежної України, або експлуатувалися в цивільному повітряному флоті. Курсанти та студенти відвідали кабіну найбільшого в світі вертольота Мі-26.

No images found.

В музеї Національного авіаційного університету курсанти та студенти ознайомились з історією університету, його видатними постатями та досягненнями. 

Викладач Царенко А.О.

ТИЖДЕНЬ ЄВРОПИ

З 15 по 19 травня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ проведено Тиждень Європи, підготовлений цикловою комісією соціально-гуманітарних дисциплін. Тиждень проводився відповідно до резолюції Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та листа Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України від 19.12.2016 № 7-16-1029-16 та листа Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щодо організації проведення в навчальних закладах Дня Європи у 2017р. Проведення Тижня ставило за мету поширення серед курсантів та студентів знань про Європейський Союз, європейські цінності та інтеграцію України в європейські та євроатлантичні структури. Відповідно до плану проведення Тижня відбулися такі заходи:

- Організовано виставку плакатів та стінних газет на тему «Україна – європейська країна»,
- Курсантсько-студентська конференція з використанням мультимедійної презентації, присвячена проблемам євроінтеграції України.
- Лекція «Європейські цінності».
- Конкурс ессе та рефератів «Євро інтеграційні процеси і Україна».

No images found.

Під час проведення Тижня найбільш активну участь прийняли такі курсанти та студенти коледжу: Гаврик Олексій, Зайчук Марина, Марченко Володимир, Чепурний Валерій (навчальна група ТЕ-12), Макарчук Єгор, Рижій Євгеній, Рубцов Олег, (навчальна група ТМ-11), Литовченко Олександр, Масляний Даніл, Хорошко Олександр (навчальна група ТМ-12), Лукашук Валерія, Мацек Марина, Смаглій Вероніка (навчальна група ТПМ-11), Зятковська Валерія, Новікова Діана (навчальна група БО-11), Коробко Дар’я, Корнієнко Ірина (навчальна група ООТ-11) ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКОМ ОЩАДБАНКУ 5 травня 2017 року в рамках профорієнтаційної роботи на відділенні економічних спеціальностей було організовано зустріч з представником найбільшого державного банку України - Ощадбанку, головним спеціалістом з підбору персоналу Пилипенко Наталією Анатоліївною. Майбутні фахівці, бакалаври з обліку і аудиту отримали інформацію про вимоги до знань і умінь, якими випускники мають володіти, щоб отримати перше робоче місце, про проблеми, які можуть виникати при працевлаштуванні і можливі шляхи їх вирішення. Представник банку акцентували увагу на можливості оплаченого стажування та подальшого працевлаштування студентів. «Студенти спершу попрацюють в якості стажистів, а якщо їх ділові якості повністю влаштують наймачів, то під час практики вони зможуть розраховувати і на зарплату – куди більшу, ніж мінімальна. А після отримання дипломів тимчасові робочі місця стануть для них постійними», - зазначила Наталія Анатоліївна.

No images found.

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ

В Кременчуцькому льотному коледжі з нагоди відзначення Всесвітнього Дня охорони праці (28 квітня), який за рекомендацією Міжнародної організації праці проходить під гаслом “Удосконалення збору і використання даних про безпеку та гігієну праці” викладачем циклової комісії ПММ Дрогомерецькою Г.В. було проведено відкрите заняття для студентів коледжу з метою підвищення уваги до питань безпеки праці, а також реалізації заходів спрямованих на збереження життя і здоров’я людини під час роботи та профілактики виробничого травматизму.

Викладач Г.В. Дрогомерецька 
Голова циклової комісії ПММ А.В. Реута

ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ НА ТЕМУ: "WILLIAM SHAKESPEARE POET AND DRAMATIST" (В. ШЕКСПІР. ПОЕТ І ДРАМАТУРГ)

Інтегроване заняття було проведено 26 квітня 2017 р. У КЛК НАУ викладачами: Стеценко К.В. та Ворожбою А.І. у групі ТПМ-22. Воно розпочалося з представлення викладачами біографії Вільяма Шекспіра. Курсантам було показано відео, яке ознайомлювало з основними біографічними моментами життя великого поета та драматурга. Після перегляду біографії курсанти записали основні факти, а також доповнили деяку інформацію. На наступному етапі заняття, Ворожба А.І. та Стеценко К.В. показали відеофільм В. Шекспіра “Ромео і Джульєта” Курсанти активно почали обговорення після перегляду фільму. Викладачі ставили питання групі: атмосфера на занятті панувала творча, курсанти на занятті були активними учасниками обговорення, та показали гарні знання з іноземної мови і гарно орієнутвалися в темі. Викладач англійської мови А.І. Ворожба Викладач англійської мови К.В. Стеценко

УЧАСТЬ У 37 ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ МОЛОДИХ УЧЕНИХ І КУРСАНТІВ В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ЛЬОТНІЙ АКАДЕМІЇ НАУ

Від Кременчуцького льотного коледжу:

Секція 1 «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ БЕЗПЕКИ АВІАЦІЇ»

1. Метод визначення швидкісних характеристик вертольоту при відмові двигунів. Автор: Яковлєв Олег Русланович - курсант навч/гр. ПБ-11. Науковий керівник: к.т.н. Владов С. І.  

2. Применение инфракрасного излучения для определения местоположения посадочной полосы в сложных метеорологических условиях. Автор: к.т.н. Владов Сергій Ігорович - викладач І категорії Наукові консультанти: нач. коледжу Головенський В. В.; к.т.н., доцент Лісо-венко В. Д.; к.т.н. Шмельов Ю. М.  

Секція № 2 «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ АВІАЦІЙНОГО ТРАНСПОРТУ ТА ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ»

1. Зональная навигация – как новый метод навигации ВС. Автор: Бабельник Олександр Сергійович курсант навч/гр. ПБ-41 Науковий керівник: викладач-методист, спеціаліст вищої категорії Луцький Ю. С. 

2. Передача данных бортовых средств объективного контроля в реальном времени. Автор: Панченко Антон Володимирович, курсант навч/гр. – ТМ-41 Науковий керівник: викладач, спеціаліст ІІ категорії Минько О. О. 

3. Перспективи ремоторизації вертольоту Мі – 2. Автор: Кришталь Марія Володимирівна, курсант навч/гр. ПБ-21 Науковий керівник: викладач, спеціаліст І категорії Царенко А. О.

4. Усовершенствование качества електрического питания авионики с целью обеспечения стабильности работы цифровых модулей. Автор: Рибченко Данило Віталійович, курсант навч/гр. ТЕ-31 Науковий керівник: викладач, спеціаліст І категорії Стущанський Ю. В.

5. Сущность кавитации жидкости и способы ее предупреждения. Автор: Яковенко Аркадій Олександрович, курсант навч/гр. ТМ-41 Науковий керівник: к.т.н., с.н.с., викладач-методист, Тягній В. Г.

Секція № 5 «ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОСТІ НА ШЛЯХУ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ»

1. Проблеми мікробактеріального забруднення ПММ. Автор: Вишнякова Наталя Андріївна, курсант навч/гр – ТПМ-41 Науковий керівник: викладач, спеціаліст І категорії Реута А. В.

Учасники конференції нагородженні грамотами за активну участь у 37 Всеукраїнській науково - практичній конференції молодих учених і курсантів «Авіація та космонавтика: стан, досягнення і перспективи». Учасникам конференції бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

No images found.  

КОНКУРС "АВІАТОР-2017"

12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики, благодійний Фонд Бориса Колесникова підвів підсумки освітнього проекту “Авіатор 2017”. Під час урочистої прес- конференції в Національному авіаційному університеті були названі сто переможців конкурсу “Авіатор-2017” і нагороджені дипломами на поїздку в Париж від благодійного Фонду Бориса Колесникова. 

До ста найкращих курсантів увійшли курсанти Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31), Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-31).

Вітаємо наших креативних, амбіційних переможців. Впевнені що під час поїздки в Міжнародний авіасалон Ле Бурже (Франція) наші курсанти отримають нові знання та безцінний досвід, які вони застосують в рідній Україні.

Завідувач НМК Павленко Людмила Василівна

VІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА ОЛІМПІАДА З МАТЕМАТИКИ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ВНЗ І-ІІ РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

6 квітня 2017 року на базі Комсомольского політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського в місті Горішні Плавні відбулася VIIІ Всеукраїнська олімпіада з математики серед студентів ВНЗ І - ІІ рівнів акредитації Полтавської області. В олімпіаді взяли участь студенти 16 вищих навчальних закладів. Курсантка групи ТПМ-11 Лукашук Валерія Володимирівна зайняла 3 місце зазагальною кількістю набраних балів. Підготовку студентки здійснювала викладач циклової комісії «Фізико-математичних дисциплін та інформатики» Назаренко Надія Петрівна. Вітаємо учасницю Олімпіади та бажаємо успіхів у подальшому навчанні!

ОЛІМПІАДА «КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ» З ДИСЦИПЛІНИ «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ В ОБЛІКУ»

3 квітня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету викладачами кафедри обліку і аудиту серед студентів було проведено олімпіаду «Комп’ютеризація бухгалтерського обліку» з дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку та аудиті». Олімпіаду організували та провели викладачі кафедри обліку і аудиту Бондаренко Людмила Федорівна, Водолазська Наталія Вікторівна.

В олімпіаді взяли участь студенти економічного відділення групи ОА-41:

- Спірідонов Євгеній Сергійович 

- Котлярчик Христина Петрівна

- Тіхон Катерина Андріївна

- Лисак Світлана Вікторівна

- Гужва Євгеній Денисович 

12 квітня відбулося нагородження грамотами переможців олімпіади. Переможцями стали: 1 місце - Тіхон Катерина Андріївна 2 місце - Котлярчик Христина Петрівна  3 місце - Гужва Євгеній Денисович Дякуємо всім учасникам олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Л.Ф. Бондаренко  
Завідувач кафедри О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА «КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ» З ДИСЦИПЛІНИ «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ В ОБЛІКУ»

3 квітня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету викладачами циклової комісії обліку і аудиту серед студентів було проведено олімпіаду «Комп’ютеризація бухгалтерського обліку» з дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку». Олімпіаду організували та провели викладачі циклової комісії обліку і аудиту Бондаренко Людмила Федорівна, Водолазська Наталія Вікторівна. В олімпіаді взяли участь студенти економічного відділення:

- Бикова Анастасія Андріївна (навч. група БО-31)
- Петрик Валентина Валеріївна (навч. група БО-31)
- Скурідіна Юлія Олександрівна (навч. група БО-31)
- Вовк Дарія Олегівна (навч. група БО-31)
- Мирошниченко Юлія Віталіївна (навч. група БО-32)
- Бурбига Ярослава Вікторівна (навч. група БО-32) 

12 квітня відбулося нагородження грамотами переможців олімпіади. 

Переможцями стали:

1 місце - Бикова Анастасія Андріївна (навч. група БО-31)

2 місце - Вовк Дарія Олегівна (навч. група БО-31)

3 місце  - Бурбига Ярослава Вікторівна (навч. група БО-32) 

Дякуємо всім учасникам олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Л.Ф. Бондаренко  
Голова циклової комісії О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА З "БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ"

29 березня 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів та студентів було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності». Відповідальний за проведення олімпіади викладач циклової комісії ПММ Дєрябіна Інна Олексіївна. В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТПМ-22: Євтушенко А.О., Фьодорова Д.С., Близнюк В.Є., Левченко І.О., Жук В.Ю., Варісова В.А., Коробка Н.С.  та навчальної групи ООТ-21:  Савченко К.О., Уйманова А. Д., Мозгова А.П., Халявська А.В. 

Переможцями стали наступні учасники:

- І місце - Савченко Катерина Олександрівна (навчальна група ООТ-21);

- ІІ місце розділили: курсант навчальної групи ТПМ-22 Жук Вікторія Юріївна і студентка навчальної групи ООТ-21 Мозгова Анастасія Павлівна;

- ІІІ місце розділили: курсант навчальної групи ТПМ-22 Євтушенко Анна Олександрівна та студентка навчальної групи ООТ-21 Халявська Анастасія Віталіївна.

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Дєрябіна І.О.
В.о. Голови циклової комісії ПММ Дрогомерецька Г.В.

ОЛІМПІАДА З "ОСНОВ ОХОРОНИ ПРАЦІ"

28 березня 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення пально-мастильних матеріалів та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Основи охорони праці». Олімпіаду організувала та провела викладач Дрогомерецька Ганна Валеріївна. Данний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів, а також вироблення стилю мислення, що дозволяє аналізувати проблеми та шляхи їх вирішення при вивченні предмету.

В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ПМ-31: 
Соловйов С.С., Шмалій М.В., Нічук О.В., група ТПМ-42 Григоренко Д.Р., Ричок Ю.С., 
група ТПМ-41: 
Більчич В.Ю., Вишнякова Н.А. та група ПБ-41 Блажевський О.О., Смирнов К.А., Нічипорук О.І., Бабельник А.С., Сагун О.О., Черевик Я.О., Калаченко М.В., Слободянюк Ю.П., Колбасін О. В.  

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні завдань, пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Основи охорони праці» стали наступні курсанти:

- Ричок Юрій Сергійович (навчальна група ТПМ-42) — І місце;

- Сагун Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-41) — ІІ місце;

- Шмалій Микита Вікторович(навчальна група ПМ-31) — ІІІ місце;

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Дрогомерецька Г.В.
Голова циклової комісії ПММ Реута А.В.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КРЕМЕНЧУЦЬКОМУ ЛЬОТНОМУ КОЛЕДЖІ НАУ

22 березня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі проводилась науково – практична конференція на тему: «Перспектива, досягнення і інноваційні підходи в підготовці авіаційних фахівців в сучасних умовах». Відкрив конференцію з вступним словом заступник начальника коледжу з навчальної роботи ШМЕЛЬОВ Ю. М. Відповідальний секретар конференції ТЯГНІЙ В. Г. довів до учасників конференції інформацію про кількість доповідачів і черговості доповідей згідно з регламентом науково-практичної конференції за визначеними науковими напрямками. Він відзначив, що спочатку проведення конференції планувалась за 13–тю науковими напрямами. Потім в ході узгодження термінів і порядку проведення конференції було прийнято рішення щодо розширення її до 16-ти наукових напрямів. На участь в конференції було подано 23 заявки на виступи з доповідями в рамках визначених наукових напрямів. За тематикою циклових комісій коледжу і по доповідачам заявки на участь розподілилися:

від циклової комісії льотної експлуатації повітряних суден – 5 доповідей;

від циклової комісії менеджменту організацій підприємств – 5 доповідей;

від циклової комісії загально – теоретичних дисциплін – 4 доповіді;

від циклової комісії конструкції і експлуатації повітряних суден та двигунів – 3 доповіді;

від циклової комісії соціально – гуманітарних дисциплін – 2 доповіді;

від циклової комісії авіаційного і радіоелектронного обладнання – 2 доповіді;

від циклової комісії пально – мастильних матеріалів – 1 доповідь;

від циклової комісії загальноекономічних дисциплін – 1 доповідь.

За науковими напрямами науково-практичної конференції доповіді розподілилися:

1. Сучасні засоби і методи навігації в авіації – 1-а доповідь;

2. Проектування, конструювання, надійність і технічна експлуатація ПС і двигунів – 2-і доповіді;

3. Методи діагностики і неруйнівного контролю за станом ЛА і двигунів – 3-и доповіді;

4. Система енергопостачання і авіоніка на авіаційному транспорті – 2-і доповіді;

5. Практична аеродинаміка і динаміка польоту ЛА – 2-і доповіді;

6. Безпека авіації і безпека польотів ПС – 1-а доповідь;

7. Гідравліка і гідромеханічні системи в авіації – 2-і доповіді;

8. Перспективи розвитку авіаційного транспорту та транспортних технологій – 1-а доповідь;

9. Безпілотні та інноваційні літальні аппарати, особливості їх експлуатації і використання в народному господарстві і бізнесі – 1-а доповідь;

10. Перспективи розширення діяьності авіаційних компаній і пріоритети авіаційної галузі в розвитку національної економіки України – 5-ть доповідей;

11. Роль «теорії культурних кіл і прогресу» в розвитку науки і техніки в історії людства – 2-і доповіді;

12. Проблеми соціальної адаптації і захищеності інвалідів на підприємствах транспортної галузі – 1-а доповідь.

Всі доповіді були цікавими, змістовними, носили елементи наукової новизни і інно-ваційних підходів до створення нових зразків авіаційної техніки, обладнання, технічного обслуговування, технології виготовлення і нових поглядів на підготовку пілотів з вико-ристанням тренажерних комплексів і авіаційних фахівців технічних спеціальностей.

За результатами доповідей, їх змістовності і наукової новизни організаційний комі-тет відмічає найбільш цікаві доповіді, які заслуговують нагородження почесними грамо-тами від начальника коледжу:

За перше місце: 

СМИРНОВ Кирило, курсант навчальної групи ПБ-41, науковий керівник к.т.н., с.н.с. ТЯГНІЙ В. Г., доповідь: «Технологии для создания вертолетов будущего».      

За друге місце:

БАБЕЛЬНИК Олександр, курсант навчальної групи ПБ-41, виступив з двома допо-відями: «Зональная навигация - как новый метод навигации ВС», науковий керівник викладач-методист, спеціаліст вищої категорії ЛУЦКИЙ Ю. С. і «Раскрутка и останов несущего винта вертолета при базировании на палубе корабля», науковий керівник викладач вищої категорії ЯЦИНА Є. В.    

ВИШНЯКОВА Наталія, курсант навчальної групи ТПМ-41, науковий керівник викладач вищої категорії РЕУТА А. В., доповідь «Проблеми мікробактеріального забруднення ПММ».      

За третє місце:

РИБЧЕНКО Дмитро, курсант навчальної групи ТЕ-31, наукові керівники: викладач вищої категорії СТУЩАНСЬКИЙ Ю. В. і викладач вищої категорії КОЛОНТАЄВСЬКИЙ І. А., доповідь «Усовершенствование качества электрического питания авиони-ки с целью обеспечения стабильности работы цифровых модулей».    

ПАНЧЕНКО Антон, курсант навчальної групи ТМ-41, науковий керівник викладач ІІ категорії МИНЬКО О. О., доповідь «Передача данных бортовых средств объектив-ного контроля в реальном времени».    

КРИШТАЛЬ Марія, курсант навчальної групи ПБ-21, науковий керівник викладач І категорії ЦАРЕНКО А. О., доповідь «Перспективы ремонторизации вертолета Ми-2».    

За активну участь в науково-практичній конференції:

ГАННОЧКА Герман, курсант навчальної групи ТМ-41, науковий керівник к.т.н., с.н.с. ТЯГНІЙ В. Г., доповідь «Особенности возникновения и развития гидравлическо-го удара». СКАРЕЦЬКИЙ Євгеній, курсант навчальної групи ТЕ-21, науковий керівник викладач ІІ категорії СІОРА А. І., доповідь «Аналіз напрямів розвитку авіаційного транспорту та технологій». БОРИСОВА Євгенія, студент навчальної групи ООТ-31, науковий керівник викладач вищої категорії ХАРЧЕНКО М. В., доповідь «Реструктурізація авіакомпаній як спосіб підвищення якості керування». ВЛАДОВ С. І., к.т.н., викладач ІІ категорії, наукові консультанти: ГОЛОВЕНСЬКИЙ В. В., к.т.н., доцент ЛІСОВЕНКО В. Д., к.т.н., викладач вищої категорії ШМЕЛЬОВ Ю. М., доповідь «Применение инфракрасного излучения для определения местоположения посадочной полосы в сложных метеорологических условиях».

За результатами науково-практичної конференції відпрацьовано проект рішення конференції: Науково-практична конференція проведена на високому організаційному і методичному рівні, змісти доповідей відповідають заявленим науковим напрямам, містять в собі сучасні досягнення науки і техніки та інноваційні підходи до створення нових перспективних зразків ЛА і підготовки авіаційних фахівців в сучасних умовах. За підсумками проведеної науково-практичної конференції організаційний комітет пропонує: 1 Клопотатись перед начальником Кременчуцького льотного коледжу НАУ про проведення щорічних науково-практичних конференцій і розширити їх за межі коледжу, організовувати міжвузівські і всеукраїнські конференції з запрошенням молодих вчених, аспірантів, курсантів і студентів інших вищих навчальних закладів України і іноземних держав. 2 Запрошувати на конференції відомих фахівців авіаційної галузі з Національного авіаційного університету, Харьківського авіаційного університету, конструкторсько-го бюро АНТК «Антонов», конструкторського бюро «Мотор січ», конструкторсько-го бюро «Південмаш», інституту авіації і космонавтики, Державного науково-вип-робувального центру ЗСУ та інших передових і наукових організацій України і іно-земних держав для заслуховування оглядових доповідей з історії та перспектив роз-витку авіації і космонавтики. 3 Визначити найбільш цікаві і науковоємні доповіді і нагородити авторів доповідей і їх наукових керівників почесними грамотами начальника коледжу. 4 Збірники тез доповідей розмістити в бібліотеці і навчально-методичному кабі-неті навчального відділу коледжу з метою подальшої пропаганди наукової роботи курсантів і студентів та залучення до наукової і дослідницької роботи найбільш об-дарованих і здатних до проведення наукових досліджень молодих викладачів, аспі-рантів, наукових пошукувачів, курсантів і студентів. Організаційний комітет конференції

РЕЗУЛЬТАТИ ЧЕТВЕРТОГО ЕТАПУ ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ "АВІАТОР" 2017

21 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів четвертий етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей. Вітаємо переможців Кременчуцького льотного коледж НАУ:   

відділення льотно-технічних спеціальностей: 

Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21),  Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31), Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41), Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31); 

відділення ПММ та заочного навчання: 

Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41).  

Наші курсанти увійшли до списку 250 найкращих курсантів та студентів України, які приймали участь в цьому конкурсі. Попереду курсантів очікує ще п'ятий етап захист своїх власних проектів. Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів, хай непростий шлях до висот авіаційної галузі завжди підкоряється Вам!  

Завідувач НМК Павленко Людмила Василівна

ЧЕТВЕРТИЙ ЕТАП ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ "АВІАТОР" 2017

21 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів четвертий етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:

відділення льотно-технічних спеціальностей: 
Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41), 
Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21), 
Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31), 
Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31), 
Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41), 
Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31);  
 
 
відділення авіоніки: 
Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42), 
Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31); 
 
 
відділення ПММ та заочного навчання: 
Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41).

Четвертий етап - етап імпровізація від експертного журі. Попереду курсантів очікує ще один етап захист своїх власних проектів.

Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів. Нехай авіація України займає провідне місце в світі, а ви були авангардом прогресу та економічного відродження України.

Завідувач НМК Павленко Людмила Василівна 

ДІЛОВА ГРА "НЕДОСКОНАЛИЙ КОНКУРЕНТ"

16 березня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Недосконалий конкурент» з дисципліни «Мікроекономіка». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:

БУЗИНА Оксана Олександрівна
ЛОСЬ Віталій Сергійович
ДУБИНА Євген Олександрович
ЛУК`ЯНЧЕНКО Дар`я Сергіївна
КОВАЛЕНКО Елеонора Едуардівна
МИХАЙЛИК Катерина Сергіївна
КОВАЛЬЧУК Анастасія Віталіївна
НАЗАРЕНКО Євген Олександрович
ЛЄННІК Аліна Олександрівна
РЕПЕЦЬКА Анна Олександрівна
ЛОМОНОСОВ Дмитро Васильович

 

Мета проведення: вивчення ринкового механізму діяльності фірми – недосконалого конкурента (монополіcта). Завдання ділової гри: змоделювати взаємозв’язок відділів фірми та акціонерів. Практичне засвоєння сутності основних категорій мікроекономіки. Студенти розглянули дії відділу маркетингу, бухгалтерії, відділу праці та зборів акціонерів. Відділ маркетингу, виходячи з еластичності попиту, розраховує залежність цін і виручки від обсягу виробництва, спрямовує ці дані зборам акціонерів. Відділ праці на основі граничної продуктивності працівника, розраховує необхідну чисельність зайнятих при різних обсягах виробництва, враховуючи, що залучення нових людей монополістом збільшує зарплату внаслідок підвищення попиту на робочу силу. Це веде до зростання витрат і зниженню прибутку. Розрахунки відділу праці передаються в бухгалтерію, яка розраховує суму сукупних витрат, граничних витрат при різних планах виробництва. На основі цих даних і інформації відділу маркетингу збори акціонерів приймають рішення про найбільш вигідний план випуску продукції, ціну, чисельність зайнятих, необхідність залучення банківських кредитів. Кожний відділ виконує свої функції і складає звіт про діяльність відділу. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань.

 

Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик

Голова циклової комісії І.В. Носач

ПЕРЕМОЖЦІ ТРЕТЬОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР"

   1 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів третій етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей. Вітаємо переможців Кременчуцького льотного коледж НАУ: відділення льотно-технічних спеціальностей: Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41), Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21), Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31), Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31), Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41), Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31);   відділення авіоніки: Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42), Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31);   відділення ПММ та заочного навчання: Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41). Бажаємо всім переможцям конкурсу нових творчих успіхів. Нехай Ваше життя буде як один великий і прекрасний політ увись, до мрії, якій судилося збутися стократно! ТРЕТІЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР"   1 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів третій етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:  відділення льотно-технічних спеціальностей:  Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41),  Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21),  Ганночка Герман Володимирович (навчальна група ТМ-42),  Демчевський Ярослав Володимирович (навчальна група ТМ-31), Денисенко Ярослав Олексійович ( навчальна група ТМ-31),  Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31),  Кришталь Марія Володимирівна (навчальна група ПБ-21), Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31),  Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41),  Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31)   відділення авіоніки:  Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42),  Іщук Дмитро Леонідович (навчальна група ТЕ- 42),  Костенко Владислав Миколайович (навчальна група ТЕ- 42),  Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31);    відділення ПММ та заочного навчання:  Коновалова Катерина Сергіївна (навчальна група ТПМ-41),  Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41)

Курсанти коледжу написали тести з теорії та історії авіації - профільних предметів майбутніх фахівців галузі. Попереду курсантів очікує ще два етапи: завдання - імпровізація від експертного журі та захист своїх власних проектів. Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів. Впевнені, що вони в майбутньому забезпечуватимуть процвітання вітчизняної авіації, змінюватимуть її заслужений авторитет на світовому ринку.

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ "ОСНОВИ ТЕОРІЇ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ"

27 лютого 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії конструкції та експлуатації повітряних суден і авіадвигунів серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни «Основи теорії автоматичного регулювання». Олімпіаду організовано і проведено викладачами Царенко Андрієм Олександровичем та Пономаренко Анатолієм Володимировичем. В Олімпіаді взяли участь:

- курсанти навчальної групи ТМ-41: Гундер Д.Р., Колісник В.В., Соболь В.А.

- курсанти навчальної групи ТМ-42: Бажан С.О., Ганночка Г.В., Калішенко М.Ю., Кірєєв О.О., Коваленко О.В., Федяй В.А., Халявсьский В.В.

01 березня 2017 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади. Переможцями стали:

І місце – Соболь В.А. (навчальна група ТМ-41)

ІІ місце – Бажан С.О., Халявський В.В. (навчальна група ТМ-42)

ІІІ місце – Колісник В.В. (навчальна група ТМ-41), Федяй В.А. (навчальна група ТМ-42)  

Листи подяки отримали: Гундер Д.Р. (навчальна група ТМ-41), Ганночка Г.В. (навчальна група ТМ-42), Кірєєв О.О. (навчальна група ТМ-42)

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Пономаренко А.В. 
Голова циклової комісії Царенко А.О.

КОНКУРС ДОПОВІДЕЙ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВ

З 27.02..2017 р. по 28.02.2017 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін серед студентів навчальних груп БО – 21 та ООТ-31 було проведено конкурс доповідей з дисципліни «Фінанси підприємств». Конкурс організувала та провела викладач Бескурнікова Юлія Геннадіївна. В конкурсі взяли участь студенти економічного відділення:

Бандура Альона Олександрівна (навчальна група БО – 21);
Боцман Денис Григорович (навчальна група БО – 21);
Браікло Катерина Олександрівна (навчальна група БО – 21);
Головатенко Вероніка Віталіївна (навчальна група БО – 21);
Дзима Тетяна Юріївна (навчальна група БО – 21);
Маленнікова Агнеса Вікторівна (навчальна група БО – 21);
Семенцова Вікторія Василівна (навчальна група БО – 21);
Чижова Вікторія Максимівна (навчальна група БО – 21);
Шармай Поліна Валеріївна (навчальна група БО – 21);
Брославець Альбіна Валеріївна (навчальна група ООТ-31);
Яценко Уляна Олегівна (навчальна група ООТ-31)

01.03.2017р. відбулося нагородження грамотами учасників конкурсу доповідей. Переможцями стали:

1 місце – Бандура Альона Олександрівна, студентка навчальної групи БО – 21;

2 місце – Шармай Поліна Валеріївна, студентка навчальної групи БО –21;

3 місце – Маленнікова Агнеса Вікторівна, студентка навчальної групи БО – 21

Дякуємо всім учасникам конкурсу доповідей! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Ю.Г. Бескурнікова 
Голова циклової комісії І.В. Носач

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ КОНСТРУКЦІЯ АВІАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ

23 лютого 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії конструкції та експлуатації повітряних суден і авіадвигунів серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни Конструкція авіаційної техніки, яку організував та провів викладач Минько Олексій Олександрович. В Олімпіаді взяли участь курсанти льотно-технічного відділення:

Закарян А. А. (навчальна група ТМ-31),  Коваленко І. В. (навчальна група ТМ-31),  Савченко О. О. (навчальна група ТМ-31),  Демчевський Я. В. (навчальна група ТМ-31),  Найденко І. Ю. (навчальна група ТМ-32),  Палаженко В. В. (навчальна група ТМ-32),  Лень І. В. (навчальна група ТМ-41),  Соболь В. А. (навчальна група ТМ-41),  Колісник В. В. (навчальна група ТМ-41),  Бажан С. О. (навчальна група ТМ-42),  Ганночка Г. В. (навчальна група ТМ-42).  

Переможцями стали:

1 місце – Бажан Сергій Олексійович (навчальна група ТМ-42)
2 місце – Найденко Іван Юрійович (навчальна група ТМ-32)
3 місце – Савченко Олександр Олегович (навчальна група ТМ-31)

03 березня 2017 року відбулося нагородження грамотами переможців Олімпіади. Дякуємо всім учасниками Олімпіади і вітаємо переможців. Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач О. О. Минько
Голова циклової комісії А. О. Царенко

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ (XIII ВСЕКРИМСЬКИЙ КОНКУРС) УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ІМЕНІ МАРІЇ-ФІШЕР-СЛИЖ "ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!" ПРИСВЯЧЕНОГО ЛЕСІ УКРАЇНЦІ

16 лютого 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено I (регіональний) етап ІІ Всеукраїнського (XIII Всекримського конкурсу) учнівської та студентської творчості імені Марії-Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці. Конкурс організувала та провела голова циклової комісії української та іноземної мов, викладач української мови та літератури Савченко Оксана Анатоліївна. Україна - це особистості, які формують обличчя її історії. "Я на гору круту крем'яную буду камінь важкий підіймать. І, несучи вагу ту страшную, буду пісню веселу співать", - ці поетичні рядки не просто метафора, а пронизлива сповідь, непорушне кредо короткого, але яскравого, мов зірковий спалах, життя видатної української письменниці Лесі Українки. На початку заходу ведуча повідомила про конкурс, його мету та завдання. Надалі було запропоновано переглянути документальний фільм «Леся Українка» режисера Богдана Голені учасникам та гостям. Також студенти та курсанти долучилися до високої поезії Лесі Українки, що дає наснагу до життя, приносить естетичне задоволення.  Багато віршів Л. Українки покладено на музику українських композиторів, а саме: «Рання весна» муз. В. Захарченка, «Стояла я і слухала весну» і «Сім струн» муз. Л. Бойко. Студентам, курсантам та гостям було представлено відеоролик, у якому прозвучала пісня «Вечірня година» на муз. В. Вороб’я у виконанні ансамблю «Дударик». З вітальним словом до учасників звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю. М.. Він наголосив на важливості вивчення української літератури, культури та історії, подякував учасникам за участь у конкурсі і побажав перемоги всім тим, хто долучився до постаті Лесі Українки.  Перед тим, як розпочати прослуховування конкурсних робіт студентів та курсантів, було представлено журі у складі:

голова журі — заступник начальника коледжу з виховної роботи Удовіченко В.Ю.

та члени журі — музичний керівник навчального закладу Джежелай Т. О. та завідувач бібліотеки Томах М. А.. 

У ІІ Всеукраїнському (XIII Всекримському конкурсі) учнівської та студентської творчості імені Марії-Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці брали участь: 

курсанти відділення авіоніки: 

Цурапа Андрій, курсант навчальної групи ТЕ-11,  Зайчук Марина, курсант навчальної групи ТЕ-12.

курсант відділення ПММ: 

Лукашук Валерія, курсант навчальної групи ТПМ-11   

студенти економічного відділення: 

Пєшкова Марія, студентка навчальної групи БО-11,  Сєнькіна Яна, студентка навчальної групи БО-11,  Власенко Олександра, студентка навчальної групи БО-11,  Теплякова Наталія, студентка навчальної групи БО-11,  Науменко Дар’я, студентка навчальної групи БО-11,  Ткачова Світлана, студентка навчальної групи ООТ-11,  Козловська Анастасія, студентка навчальної групи ООТ-11,  Білявська Аліна, студентка навчальної групи ООТ-11 

На розгляд журі та глядачів було представлено прослуховування конкурсних робіт у номінації “твір” та у жанровому різноманітті: твір-роздум, публіцистична стаття та есе. Голова журі оголосив рішення членів журі щодо переможців у номінації “твір” та у жанровому різноманітті:   твір-роздум:

І місце - Цурапа Андрій “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”,
ІІ місце - Науменко Дар’я “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”,
ІІІ місце - Ткачова Світлана “А в серці тільки ти, єдиний мій, коханий рідний краю!”
 
публіцистична стаття:
І місце - Власенко Олександра “Мріє, не зрадь! Я так довго до тебе тужила...”,
ІІ місце - Пєшкова Марія “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”,
ІІІ місце - Теплякова Наталія “Кримські мандрівки Лесі Українки”  
 
 
есе: І місце - Лукашук Валерія “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”. 

Дякуємо всім учасникам та переможцям за участь у конкурсі і бажаємо здобути перемогу у ІІ (відбірковому) етапі , який відбудеться у м. Полтава! 

Голова циклової комісії української та іноземної мов О. А. Савченко

ДРУГИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР" 

7 лютого благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів другий етап освітнього проекту "Авіатор 2017" серед курсантів технічний спеціальностей. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:

відділення льотно-технічних спеціальностей:

Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41), Войтюк Олег Васильович (навчальна група ТМ-32), Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21), Ганночка Герман Володимирович (навчальна група ТМ-42), Демчевський Ярослав Володимирович (навчальна група ТМ-31), Денисенко Ярослав Олексійович (навчальна група ТМ-31), Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31), Кришталь Марія Володимирівна (навчальна група ПБ-21), Кривунь Олександр Максимович (навчальна група ПМ-31), Нічипорук Олександр Ігорович (навчальна група ПБ-41), Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31), Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41), Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31)  

відділення авіоніки:

Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42), Іщук Дмитро Леонідович (навчальна група ТЕ-42), Костенко Владислав Миколайович (навчальна група ТЕ-42), Міщенко Богдан В'ячеславович (навчальна група ТЕ-32), Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31)  

відділення ПММ та заочного навчання:

Коновалова Катерина Сергіївна (навчальна група ТПМ-41), Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41)

Курсанти відзначили, що вважають цей етап важливим кроком у проекті. Молоді авіатори зобов'язані ідеально знати англійську мову, яка є міжнародною мовою світу в авіаційній промисловості. Попереду курсантів очікує ще три етапи: перевірка загальних знань з теорії та історії авіації, завдання - імпровізація від експертного журі та захисту своїх власних проектів. Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів, хай непростий шлях до висот авіаційної галузі завжди підкоряється Вам!

ПЕРШИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР"

Всеукраїнський конкурс “Авіатор” проводиться благодійним Фондом Бориса Колесникова. Він призваний підтримати курсантів технічних спеціальностей. Сто переможців конкурсу відправляться в один з найбільших авіасалонів у світі Пари́зький авіасало́н в Ле Бурже́. 8 грудня 2016 року відбувся перший етап Всеукраїнського конкурсу Авіатор”. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:

відділення льотно-технічних спеціальностей: 

Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41), Войтюк Олег Васильович (навчальна група ТМ-32), Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21), Ганночка Герман Володимирович (навчальна група ТМ-42), Демчевський Ярослав Володимирович (навчальна група ТМ-31), Денисенко Ярослав Олексійович (навчальна група ТМ-31), Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31), Кришталь Марія Володимирівна (навчальна група ПБ-21), Калько Вадим Сергійович (навчальна група ТМ-41), Кадуба Владислав Миколайович (навчальна група ТМ-41), Кривунь Олександр Максимович (навчальна група ПМ-31), Колбасін Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41), Лень Ігор Вікторович ( навчальна група ТМ-41), Нічипорук Олександр Ігорович (навчальна група ПБ-41), Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31), Палаженко Владислав Володимирович (навчальна група ТМ-32), Пінчук Ігор Тимофійович (навчальна група ТМ-22), Сагун Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-41), Соболь Віталій Анатолійович (навчальна група ТМ-41), Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41), Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31), Федотов Микита Костянтинович (навчальна група ПБ-21), Черевик Ярослав Олексійович (навчальна група ПБ-41), Яковенко Аркадій Олександрович (навчальна група ТМ-42)  

відділення авіоніки: 

Бурлака Анастасія Дмитрівна (навчальна група ТЕ-41), Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42), Іщук Дмитро Леонідович (навчальна група ТЕ-42), Костенко Владислав Миколайович (навчальна група ТЕ-42), Міщенко Богдан В'ячеславович (навчальна група ТЕ-32), Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31), Семенов Єгор Володимирович (навчальна група ТЕ-31)  

відділення ПММ та заочного навчання:

Коновалова Катерина Сергіївна (навчальна група ТПМ-41), Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41)

Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів, хай непростий шлях до висот авіаційної галузі завжди підкоряється Вам! Завдяки Вашим зусиллям авіація України буде займати провідні місця у світі, Ви будете авангардом прогресу та економічного відродження України.

ОЛІМПІАДА З ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ

21 грудня 2016 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед студентів та курсантів було проведено Олімпіаду з всесвітньої історії. Олімпіаду організувала та провела викладач Кірюхіна Марина Володимирівна. В Олімпіаді взяли участь:  

студенти економічного відділення: 

Яременко Анастасія Вікторівна (навчальна група ООТ-11), Черниш Юлія Валеріївна (навчальна група ООТ-11), Власенко Олександра Василівна (навчальна група БО-11), Теплякова Наталія Олександрівна (навчальна група БО-11);  

курсанти відділення льотно-технічних спеціальностей: 

Дмітрієв Віталій Едуардович (навчальна група ТМ-11), Маляренко Кирило Ігоревич (навчальна група ТМ-11), Половий Іван Володимирович (навчальна група ТМ-12);  

курсанти відділення авіоніки: 

Черепаха Сергій Валерійович (навчальна група ТЕ-11), Полив’яний Владислав Сергійович (навчальна група ТЕ-11), Зайчук Марина Сергіївна (навчальна група ТЕ-12), Гаврюк Олексій Андрійович (навчальна група ТЕ-12);  

курсанти відділення ПММ та заочного навчання: 

Смаглій Вероніка Олегівна (навчальна група ТПМ-11), Гундер Антон Миколайович (навчальна група ТПМ-11). 22 грудня 2016 року відбулося нагородження грамотами переможців Олімпіади.

Переможцями стали:

1 місце – Гундер Антон Миколайович, курсант (навчальна група ТПМ-11).
2 місце – Полив’яний Владислав Сергійович, курсант (навчальна група ТЕ-11).
3 місце – Теплякова Наталія Олександрівна, студентка (навчальна група БО-11).   

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Кірюхіна М.В.  
Голова циклової комісії Старосельський І.В.